WordPress 3.0.1 opravuje mnoho drobných chyb

Jako další z mnoha (i českých) webů musíme pro pořádek informovat o nové verzi WordPressu. Včera tedy oficiálně vyšla první opravná verze WordPress 3.0.1 (po 42 dnech od vydání “velké” verze WordPressu 3.0), která opravuje celkem 54 chyb. Moc podrobností jsme se z oznámení o nové verzi sice nedozvěděli, což však ale patrně znamená, že jde opravdu o drobné (až nicotné) chyby.

Opraveny byly zejména drobné problémy u funkcí, které uživatelé příliš často nepoužívají a nebyly tak odhaleny během dlouhodobého testování (např. export obsahu webu). Dále šlo o několik oprav pro programátory pluginů, typografické chyby (např. překlepy) a pochopitelně i opravy nových (poměrně složitých) funkcí (vlastní typy obsahu a sloučená víceuživatelská verze). Můžete si prohlédnout podrobnější informace o nové verzi WordPressu 3.0.1 (anglicky), kde jsou přehledně uvedeny i všechny změněné soubory. Zájemci mohou prozkoumat i konkrétní chyby a jejich řešení. Jedna chyba se týkala i češtiny a opravena byla na základě našeho hlášení a započítat si můžeme ještě jeden úspěch v podobě nahlášeného a posléze opraveného odkazu na aktuálně vydanou verzi WordPressu v horní notifikační liště v administraci.

Samotné vydání opravné verze sice trochu pokazila chybka vývojářů, kteří jednu opravu do aktualizačního balíčku omylem nezahrnuli, takže by měli případní aktivisté pro jistotu aktualizovat znovu. Ale v současné době je vše již opraveno a WordPress 3.0.1 můžete stahovat přímo z oficiální stránky (.zip) nebo jednoduše použít automatickou aktualizaci přímo v administraci.

Čeština pro WordPress 3.0.1 vyjde co nejdříve, zatím obsahuje několik opravených chyb (díky pepawo) a několik nově přeložených řetězců. Chceme ještě otestovat některé úpravy a sjednotit některé řetězce, ale češtinu vydáme, i když to nestihneme. Můžete ale zatím klidně aktualizovat, čeština vám zůstáne zachována i při aktualizaci na originální anglickou verzi (jen několik nepříliš používaných řetězců tam nebude přeloženo) a poté se vám objeví upozornění i na novou českou verzi, abyste měli vše kompletní.

Nejoblíbenější hosting pro WordPress WEDOS.cz

5 thoughts on “WordPress 3.0.1 opravuje mnoho drobných chyb”

  1. Jsem nevěděl, že můžu aktualizovat na 3.0.1 anglickou, když mám CZ wordpress :-). Tak jdu na to taky !!

  2. WhiteFaust: Ano, čeština tam vždy zůstává z předchozí verze, takže u “malých” aktualizací se to téměř nepozná. Jen se vám pak zobrazí ještě jedna notifikace o nové verzi až vyjde česká verze (tam už ale aktualizovat nemusíte a stačí kliknout na tlačítko “Skrýt tuto aktualizaci”.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *