Jak vložit reklamu (např. český Etarget) na libovolné místo v příspěvku (stránce)?

Uživatelé často chtějí vkládat reklamu přímo do příspěvků. Jde to sice udělat automaticky, např. za každý druhý odstavec, nebo na konec příspěvku, ale na zobrazení reklamy na libovolném místě příspěvku (stránky) je potřeba několik úprav, případně použít jeden jednoduchý plugin.

Reklamy jsou poskytovány obvykle jako HTML kód (objevuje se tam i Javascript, CSS a někdy i PHP) a Občas (např. právě u Etarget) je tento kód velmi dlouhý a nepřehledný, takže jeho nakopírování přímo do příspěvku není moc vhodné, i kdyby se vám to náhodou s pomocí nějakého pluginu na vypnutí filtrů  WordPressu podařilo. Nehledě na to, že až budete chtít změnit třeba formát reklamy (nebo ho změní provozovatel), tak byste museli zpětně upravovat všechny příspěvky, což je pochopitelně nesmysl. Velmi jednoduchým (a také elegantním) řešením tedy je napsat si v šabloně (soubor functions.php) vlastní funkci, která tomuto kódu přiřadí nějaký zkrácený zápis (tzv. shortcode). Pokud víte jak na to, tak směle do toho (pokud bude zájem, tak sem mohu napsat stručný návod), ale budu spíše předpokládat, že to není obvyklou znalostí uživatelů WordPressu, takže použijeme raději plugin.

Pluginů existuje více, ale nejvíce se mi asi líbil jednoduchý Hana Code Insert, který funguje na výše uvedeném principu. Takže stačí plugin nainstalovat, aktivovat a objeví se nová nabídka v menu Nastavení – Hana Code Insert. Zde si pod položkou “New Entry” zvolíte název (tedy např. etarget) a do vedlejšího pole nakopírujete celý kód, který máte od Etargetu, a nakonec to potvrdíte pomocí “Create New Entry”. Vlastně jste tak pomocí pluginu vytvořili zkrácený zápis (shortcode) toho dlouhého reklamního kódu. A nyní už stačí jen kdekoliv v příspěvku (stránce) tento zkrácený zápis použít ve tvaru [hana-code-insert name='etarget' /]. Podobných zkrácených zápisů si můžete vytvořil libovolně mnoho pro různé reklamní bloky i jiné reklamní systémy. A když ho budete chtít změnit, tak to uděláte jednoduše jenom jednou pomocí pluginu a vše se automaticky změní i v příspěvcích. 

Takže to asi vše, co je potřeba pro vložení reklamy na libovolné místo příspěvku (stránky). O vkládání reklamy na jiná místa šablony (pomocí využití textových widgetů, pluginů na podporu PHP ve widgetech či samotnou úpravou šablony) si můžete přečíst např. na webu 404m. Pokud máte nějaké speciální dotazy, tak se neváhejte ozvat v komentářích, nebo použijte rovnou formulář České podpory WordPressu.

Nejoblíbenější hosting pro WordPress WEDOS.cz

6 thoughts on “Jak vložit reklamu (např. český Etarget) na libovolné místo v příspěvku (stránce)?”

 1. Ďakujem za článok. Toto som pottreboval. Etarget funguje! ešte musíš vyskúšať iné JavaScripty.

 2. Děkuji za článek. Zkouším plužinu na testwebu funguje super. Možná by to ještě chtělo nějak udělat seznam reklamních kampaní, jako součást úpravy článku, třeba jako rolovací menu a pro vložení reklamy si jen kliknout na tu jednu konkrétní, která se vloží na místo, kde se zrovna nachází kurzor. Jen neumím dost dobře anglicky abych to tvůrci plužiny sdělil…
  Děkuju tvůrcům WP a jejich českým kolegům za tento skvělý produkt. Je to dobrá práce. Jirka

 3. Jen mi není jasné jak vlastně reklamu čili ten kód uložit i do všech již zveřejněných příspěvků, dík

 4. martin: V tomto případě je asi vhodnější vložení reklamního kódu přímo do šablony, aby se zobrazovala pod/nad každým příspěvkem. Případně můžete pomocí vlastní funkce a filtru the_content docílit toho, že se bude reklama zobrazovat např. po druhém odstavci, ale to už je trochu složitější…

 5. Dobrý den, chtěl bych se zeptat.
  Kde můžu vzít etarget kód v etarget účtě a kam ho mohu vložit.
  Můžu ho vložit pod text? Např. Dobrý den………… a pod text etarget kód.
  Předem děkuji za odpověď

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *