Jak změnit název a popis webu ve WordPressu?

Tentokrát přišel opravdu začátečnický dotaz jak změnit název webu, což ale vůbec nevadí a pokročilí raději přeskočí dále. Tazatel nechce měnit doménu, ale v levém horním rohu se mu zobrazuje název webu, který by chtěl změnit a neví, jak to přesně udělat.

Je to velmi jednoduché, název webu zadáváte při instalaci, kde vás upozorňují, že ho poté můžete kdykoliv změnit. Tuto změnu můžete provést v menu Nastavení – Obecné – Název webu (viz obrázek).

Změna_názvu_webu

A když už jsme u tohoto tématu, tak si alespoň povíme, jakým způsobem se tento název zobrazuje v šabloně. Obvykle ho najdete v souboru header.php ve své šabloně, kde se skrývá pod funkcí bloginfo(). S pomocí jejích parametrů tedy můžete jednoduše zobrazit např.

 • Název webu – <?php bloginfo('name'); ?>
 • Popis webu – <?php bloginfo('description'); ?>

Nejoblíbenější hosting pro WordPress WEDOS.cz

7 thoughts on “Jak změnit název a popis webu ve WordPressu?”

 1. A popis? Jediný možný popis ve WordPressu, který jsem našla, je v základním nastevení, kde však není myšlen jako popis webu, ale jako popis, který se zobrazuje společně s názvem v panelu. Ráda bych řešila popis webu, který bude zobrazován ve vyhledavačích a v seo servisu. A ať hledám, jak hledám, nenacházím pro to příslušné místo. Také začátečnický dotaz. :) Tak se těším na jeho vyřešení. Díky.

 2. Ano, popis webu je přesně tam, kde píšete, tedy menu Nastavení – Základní. Pokud chcete web popsat nějak obšírněji, tak můžete např. založit novou stránku s názvem “O webu”, kde přiblížíte obsah vašeho webu. Zobrazení popisu ve vyhledávačích a SEO službách se odvíjí od samotného textu na konkrétní stránce. Pokud ho chcete upravovat, můžete použít nějaký SEO plugin, např. All in One SEO Pack. S jeho pomocí pak bude zvolený popis použit pro SEO titulek a budete si moci nastavit konkrétní SEO texty pro všechny příspěvky / stránky.

 3. A jak prosím udělat, aby se popis webu zobrazoval na horní liště prohlížeče, ale ne přímo na webu? Pomocí Simple Custom CSS jsem vložil na web obrázek i s textem a popisem webu, který slouží jako prolink na homepage, přičemž název webu se na stránce nezobrazuje (ale není odstraněn, takže na liště prohlížeče se naopak zobrazí) – a to samé bych potřeboval udělat i s popisem. Lze to udělat nějakým jednoduchým příkazem právě pomocí Simple Custom CSS?

 4. vik: Možná jsem to celé zcela nepochopil, ale určitě bude hodně záležet na použité šabloně. Jakou šablonu používáte? Plugin Simple Custom CSS umožňuje pouze skrytí textu na webu (zůstane ale ve zdrojovém HTML kódu). Název a popis webu by se měly zobrazovat v horní liště prohlížeče u většiny šablon automaticky, obvykle je zde využívána funkce wp_title() v souboru header.php (v adresáři s používanou šablonou). Pokud se tak nezobrazuje, tak je tam možná něco špatně nastaveno nebo dochází k nějakému konfliktu s jiným pluginem. Vyzkoušet také můžete např. plugin WordPress SEO, který umožňuje nastavit title i bez zásahu do zdrojových kódů šablony.

 5. Také bych rád jednu začátečnickou otázku :)
  Použil jsem All in one SEO pack, ale nyní po testu na validator.w3.org mi hlásís jeden error a to prácě na řádku kde SEO pack generuje descripion. Mám tedy v kodu 2x description. Můžete mi, prosím, poradit jak to správně upravit?
  Díky.

 6. Dobrý den. Také mám dotaz začátečnice. Potřebovala bych, aby se mi název webu nezalamoval. Aby prostě název webu mohl mít 3 či 4 slova, která by zůstávala stále na stejném řádku. Poradíte? Děkuju.

 7. Dobrý den. Mám taky začátečnický dotaz. Chtěla bych změnit doménové jméno stránky a nevím nikde jsem to nenašla. Mám hosting. Prosím pomozte

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *