Podpora počtu komentářů v češtině

Tento jednoduchý plugin vznikl Jako reakce na tento komentář a jde vlastně pouze o úpravu předchozího pluginu od Acciho (a jeho plně počeštěného WordPressu – avšak pouze do verze 2.3.3), který mi bohužel nefungoval (patrně kvůli špatně předávanému parametru s počtem komentářů v PHP funkci pluginu). Cílem tohoto pluginu je pouze správné zobrazování češtiny podle počtu komentářů.

WordPress má dvě hlavní funkce pro zobrazování počtu komentářů na webu, a to comments_number a comments_popup_link (použít stačí pouze jednu z nich). Jejich parametry umožňují použít např. následující parametry:

<?php comments_popup_link('Žádné komentáře', 'Jeden komentář', '% komentářů'); ?>
<?php comments_number('Žádné komentáře', 'Jeden komentář', '% komentářů'); ?>

Problém ale nastane u češtiny (a dalších jazyků), kde máme sice 5, 10 či více “komentářů”, ale jen 2, 3 a 4 “komentáře” (a nikoli v tomto případě nesmyslný výraz “komentářů”). Výše zmíněné funkce WordPressu to bohužel řešit neumožňují, takže pro nás existují dvě možnosti:

1) Obejít výraz “3 komentáře” např. pomocí “Počet komentářů: 3”. V tomto případě si pak vystačíte se současnými funkcemi WordPressu a můžete jednoduše použít např. následující zápis:

<?php comments_popup_link('Žádné komentáře', 'Jeden komentář', 'Počet komentářů: %'); ?>
<?php comments_number('Žádné komentáře', 'Jeden komentář', 'Počet komentářů: %'); ?>

2) Pokud tam ale chcete prostě mít i výraz “komentáře”, tak můžete použít plugin Podpora počtu komentářů v češtině, který to velmi jednoduše řeší. Nemusíte nikde nic nastavovat, stačí pouze aktivovat plugin a použít nějakou z funkcí ve své šabloně (theme):

<?php comments_popup_link('Žádné komentáře', 'Jeden komentář', '% komentářů'); ?>
<?php comments_number('Žádné komentáře', 'Jeden komentář', '% komentářů'); ?>

Plugin si můžete stáhnout zde, je testován na verzi WordPressu 2.5.1 a patrně ho už nebude třeba aktualizovat. V celé své kráse si ho můžete prohlédnout i u zdejších příspěvků :-)

Nejoblíbenější hosting pro WordPress WEDOS.cz

6 thoughts on “Podpora počtu komentářů v češtině”

 1. Zdravím,
  chtěl jsem použít váš plugin, ale při aktivování mi naběhla chyba na 27 řádku. Kód vypadá v pořádku:

  = 2 && $number

  Prosím o radu, v čem je problém.

  Moc děkuji
  Luke

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *