České a slovenské linkovací služby jako samostatný plugin ve WordPressu

Během posledních let proběhlo mnoho pokusů o integraci českých a slovenských linkovacích služeb do výborného pluginu Sociable. Stále však zůstával jeden zásadní problém – po každé aktualizaci samotného pluginu totiž došlo k přemazání upravených souborů a české servery se musely přidávat znovu a znovu. A pokud jste plugin Sociable raději neaktualizovali, tak jste zase přicházeli o jeho postupná vylepšení. Co s tím? Sám autor pluginu Sociable vyslyšel výzvy po lokálních verzích jeho pluginu a umožnil jednoduše vytvářet dodatečné pluginy, které obsahují místní linkovací služby. Takže zde právě vychází nový plugin “České a slovenské linkovací služby“, který v sobě zahrnuje nejpoužívanější české a slovenské servery (např. Linkuj, Jagg, MediaBlog, TOPodkazy, Bookmarky, Mojelinky).

Plugin je od verze 0.2 zájemcům nabízen přímo ve WordPressu prostřednictvím automatické aktualizace, takže ho už nemusíte nikde stahovat a budete i automaticky upozorňováni na případné novinky. Čeština pro samotný plugin Sociable bohužel zatím nebude doplněna, protože má plugin v této oblasti potíže a přeložené soubory nepoužívá (bylo to nahlášeno autorovi, takže čeština bude až po případné opravě). Plugin s českými a slovenskými linkovacími službami můžete stahovat zde a nezapomeňte, že nejdříve musíte nainstalovat a aktivovat plugin Sociable nejnovější verze.

Novinky (changelog):

Verze 0.3 – Podrobnosti naleznete zde.

Verze 0.2

 • Plugin zveřejněn v oficiálním adresáři pluginů.
 • Drobné úpravy (u některých služeb přidány jiné popisky než jsou názvy služeb v administraci).
 • Přidány další tři linkovací služby (Pozrisi.sk, Park.sk a TextTip.eu).
 • Přidán soubor readme.txt s informacemi o pluginu a jeho historií.

Verze 0.1

 • První verze obsahovala 7 linkovacích služeb (Linkuj.cz, Jagg.cz, MediaBlog.cz, TOPodkazy.cz, Bookmarky.cz, Mojelinky.sk a vybrali.sme.sk).

V současné době plugin podporuje následující linkovací služby (doplněny jsou moje poznámky, které se týkají funkčnosti):

 • Linkuj.cz – Nelze linkovat v IE8 a bohužel nevyužívá předávaný název článku, takže ho musíte ručně doplnit.
 • Jagg.cz
 • MediaBlog.cz – V předávaném názvu článku se nezobrazuje korektně diakritika (č, é), takže musíte nesmysly ručně přepsat.
 • TOPodkazy.cz – Přidané odkazy čekají na schválení, takže se nebudou zobrazovat hned.
 • Bookmarky.cz
 • Mojelinky.sk
 • vybrali.sme.sk – Bohužel nelze nijak předávat název článku, takže ho musíte ručně doplnit.
 • Pozrisi.sk
 • Park.sk – Služba funguje bez problémů. V IE8 se sice dříve nekorektně zobrazoval registrační a přihlašovací formulář (nebylo možné se zaregistrovat), ale už to bylo opraveno (viz komentáře).
 • TextTip.eu – Služba je sice do pluginu přidána, ale s odkazem si kvůli HTML entitám v URL neporadí – nenašel jsem bohužel na webu kontakt na provozovatele, abych mu o tom napsal.
 • Top Články.cz
 • Blogus.cz

Brzy přibudou i další služby, ale pokud máte o nějakou konkrétní zájem, tak neváhejte a dejte vědět do komentářů, čímž ji upřednostníte.

Nejoblíbenější hosting pro WordPress WEDOS.cz

41 komentářů u „České a slovenské linkovací služby jako samostatný plugin ve WordPressu“

 1. Pro všechny zájemce byla vydána nová verze pluginu.

  nikdenis: Nevypadá to špatně a funguje to bez problémů, takže držím s projektem palce!

 2. Podíváme se na to a pokud to půjde tak připravíme novou verzi… Pokud jsem to pochopil, tak to není to klasické přidání článku, ale celého RSS webu. Logicky se to tedy asi nehodí zobrazovat pod každým článkem?

 3. Ano, je to tak – jsou to RSS feedy posledních článků, tedy to určitě není sdílení pod každým článkem, ale spíše to patří k odkazům “sledování nových příspěvků” … viz. odkazy vpravo-nahore na webu http://www.predskolaci.cz
  Takze nevim zda to patri do tohoto pluginu?

 4. Tak to asi do tohoto konkrétního pluginu nepatří (jde spíše o linkování konkrétních příspěvků). Ale je to zajímavé, možná by mohl být samostatný plugin (jako widget) na přidávání celých RSS zdrojů do služeb, které to umožňují. Zatím jsem si nikde ničeho podobného nevšiml, což ale neznamená že něco takového neexistuje :-)

 5. Jak funguje plugin s WP 3.0 resp. pluginem Sociable-30? Já to zkoušel ladit a české služby se sice přidají do pole known_sites, ale už se nezobrazí v nastavení…

 6. Tak jsem si to dočasně opravil změnou $inpath = “../../../../ceske-a-slovenske-linkovaci-sluzby/images/”; Sociable-30 zřejmě vyžaduje relativní cestu k obrázkům.

 7. Ahoj všichni,
  jak tento plugin vlastně funguje? Jede i na 3.2.1? Znamená to, že pak se moje příspěvku? Nebo tam musím být registrován?

 8. Tento plugin už bohužel není nadále funkční s nejnovější verzí pluginu Sociable, protože byla autory odebrána podpora dodatečných služeb. Plugin není nadále udržován (nové služby nebudou přidávány) a brzy bude patrně zcela zrušen. Zkouším ještě najít nějaký jiný vhodný plugin, na který by bylo možné se snadno napojit, ale zatím se bohužel nezadařilo (tipy vítány).

  Jak Pavelka: Kontaktujte asi raději přímo poskytovatele této služby.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *