WordPress 2.6 česky

Spory o licenci vytvořené češtiny pro WordPress 2.5 už se pomalu uklidňují a já opět vydávám novou češtinu pro právě vycházející verzi WordPressu 2.6. Změnilo se opravdu mnohé, a to nejen s novými řetězci, ale částečně jsem přepracoval (a opravil) i původní překlad z verze 2.5.1, takže doufám, že už nebude tato čeština nadále “osočována” z porušování (de facto neplatných) licencí.

Nová verze WordPressu 2.6 by měla vyjít oficiálně během zítřka, popis nových funkcionalit naleznete třeba zde. Moje čeština není jediná, ale pro mě je pochopitelně tou nejlepší. Ostatní uživatelé ji mohou porovnat např. s Pepou, který češtinu pro WordPress také pravidelně aktualizuje. Překladatelská práce je tak trochu zbytečně roztříštěna a velmi pravděpodobně vzniknou ještě další (upravené) verze, takže uživatel bude muset pečlivě vybírat tu pravou, která mu nejvíce vyhovuje. Na druhou stranu, ale vlastně uživatel nakonec vyhrává, protože si může dokonce vybírat z několika (trochu odlišných) variant.

Čeština pro nový WordPress 2.6 je každopádně ke stažení zde. Zazipovaný soubor obsahuje nejen zkompilovaný .mo soubor, ale i .po soubor, který můžete libovolně upravovat.

Nejoblíbenější hosting pro WordPress WEDOS.cz

3 thoughts on “WordPress 2.6 česky”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *