Čeština pro WordPress 4.2.4

Čeština pro WordPress 4.2.4 vychází pouze dva dny po originální anglické verzi (bezpečnostní a opravná aktualizace) a obsahuje některé dlouhodobě nedokončené překlady, takže jde spíše o přípravu na chystaný WordPress 4.3.

Nově bylo pro WordPress 4.2.4 přeloženo téměř 40 nových řetězců a další desítky se podařilo přepsat a upravit. Doplněny byly např. některé dlouhé části nápovědy (např. pro knihovnu médií). Mimochodem, používáte vůbec někdo nápovědu? :-) Čeština se tak dostala k hranici 92 % pro administrační část a opět se podařilo vývojářům nahlásit různé chyby, které budou snad časem opraveny.

Čeština pro WordPress 4.2.4: Nápověda pro knihovnu médií (1)

Pokud už používáte nejnovější WordPress 4.2.4, tak si aktuální české verze v administraci ani nevšimnete a pokud ji chcete vyzkoušet, tak musíte použít menu Nástěnka – Aktualizace a kliknout na tlačítko “Přeinstalovat aktuální verzi”. Česká verze pro WordPress 4.2.4 vychází zejména pro nové uživatele, aby byl k dispozici kompletní instalační balíček pro aktuální verzi. A také pro uživatele, kteří chtějí aktualizovat ze starších verzí a měli by v nabídce pouze možnost aktualizace na nejnovější anglickou verzi.

Čeština pro WordPress 4.2.4: Nápověda pro knihovnu médií (2)

Češtinu pro WordPress 4.2.4 můžete stáhnout přímo na oficiálním webu, případné chyby a problémy prosím neváhejte nahlásit na místním fóru. Postupně bude docházet ke kontrole a případnému schvalování navržených překladů pro chystaný WordPress 4.3, součástí nové verze by opět mělo být i lokalizované prezentační video. Pokud máte zkušenosti s překlady a pokusíte se dodržovat základní pravidla, tak určitě uvítáme pomocnou ruku.

Ideální český hosting pro český WordPress je CZECHIA.CZ

10 thoughts on “Čeština pro WordPress 4.2.4”

 1. Michal Stanke: Už jsem je zběžně prohlížel, díky za návrhy! Myslím, že některé půjde použít a i když se další třeba nepovedou, tak někdy je to i částečný zdroj inspirace, takže i když není návrh schválen v původní podobě, tak i jeho část může pomoci.

 2. jako myslím, že nápověda se hodí. A bez ní se na 100% nedostaneme takže jí přeložit musíme. Něco jsem přeložil a budu s tím pokračovat, stejně jako u těch mobilních aplikací.

 3. Dobry den,

  chtel jsem ze zeptat, zda-li je k dispozici cestina do WP 4.2.5. Nikde to nemuzu dohledat. Pripadne lze nainstalovat i cestinu pro tuto verzi z verzi jinych??

  Dekuji a preji pekny den

  Dan

 4. Daniel Pavlicek: Pro verzi 4.2.5 se čeština nijak nezměnila. Pokud WordPress nově instalujete, tak použijte českou verzi 4.2.4, která se ihned automaticky aktualizuje na 4.2.5. Pokud už k automatické aktualizaci došlo, tak je vše v pořádku a nic se nezměnilo.

 5. Dobrý den,

  s partou kamarádů spouštíme vzdělávací web. Zatím používáme koupenou WordPress šablonu. Při registraci a přihlašování se nám ale objeví části textu anglicky. Lze to nějak odstranit?

  Předem děkuji za odpověď a vůbec Vaši námahu vydanou na překlad WordPressu.

  Hezký den!

  Martin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *