Čeština pro WordPress 3.8.1

První opravná verze v podobě WordPressu 3.8.1 sice vyšla už před dvěma týdny a dnes ji následuje i oficiální čeština, a to zejména kvůli trochu nečekaným problémům (aneb automatické aktualizace lokalizovaných verzí ještě nefungují zcela ideálně). Při té příležitosti byly doplněny některé další přeložené řetězce, zejména informační emaily o proběhlých aktualizacích. Zajímavé pro nás bude asi sledovat, zda dojde k nějaké automatické aktualizaci z anglické verze 3.8.1 na českou (a to bez zásahu uživatele), případně zda se objeví v administraci alespoň hláška o nové aktualizaci. Uvítáme případné zkušenosti uživatelů, ať už konečně přesně víme, jak to celé funguje :-). Noví uživatelé si mohou stáhnout kompletní instalační balíček, ostatním stačí provést automatickou aktualizaci (nebo počkat až se provede sama?). Pokud se objeví nějaké problémy, tak se prosím ozvěte přímo do komentářů.

 

17 thoughts on “Čeština pro WordPress 3.8.1”

 1. Díky moc za češtinu.
  Automatická aktualizace na českou neproběhla, byla nabídnuta. Ale faktem je, že mi to nijak nevadí. Raději si sám rozhoduji co aktualizovat.

 2. Tak nyní se nabízí jak aktualizace na 3.8.1. CS tak i na US verzi je možno si vybrat.

  Takže přechod z verze 3.6.1. CS na 3.8.1. CS bez problémů
  Díííík

 3. Výborně, díky, šlo mi hlavně o to, když už proběhla aktualizace na anglickou verzi 3.8.1, tak zda proběhne i aktualizace na českou verzi, a to bez zásahu uživatele. Samozřejmě je možné ji odkliknout v administraci, ale zkusím pár dní počkat, zda se to nerozběhne samo…

 4. Automaticky se wordpress neaktualizoval (z verze 3.8.1 US na 3.8.1 CS). Musel jsem udělat ručně. Nicméně se aktualizace hlásí na všech stránkách.

 5. Ani na mých stránkách neproběhla aktualizace automaticky. Aktualizoval jsem tedy ručně a překvapilo mě, jak moc si verze 3.8.1 oproti 3.8. “ukousla” paměti.

 6. Musíte alespoň chvíli vydržet, třeba se automatické aktualizace teprve rozjedou :-) U anglické verze to také trvalo několik dní než proběhly na všech webech. Ale zatím to opravdu vypadá tak, že se lokalizované verze automaticky neaktualizují…

 7. Mno já bych měl s aktualizací 3.8.1 trošku problém. A sice že při nahrávání souborů do mediálních souborů (a je jedno zda přes pokročilé nebo jednoduché nahrávání pomocí prohlížeče) to soubory nenahraje a vyskočí:

  Fatal error: Maximum execution time of 10 seconds exceeded in /DISK2/WWW/skaut-lisak.com/test/wp-includes/class-wp-image-editor.php on line 387

  Přijde mi divné, že to předtím fachalo a teď najednou ne. Je možné, že máme nějak nakoplý WP ale než se v tom budu hrabat chci se zeptat, zda to někomu takto nezlobí také.

 8. Jak už tady popsalo víc lidí, automatická aktualizace na WP 3.8.1 EN ale pak mi to nabídne aktualizaci na WP 3.8.1 CZ ale musím to udělat manuálně, automaticky nic.

 9. Díky všem! Takže pokud češtinu na malou verzi vydáme, tak musíte ručně aktualizovat (automaticky to neproběhne) nebo se mířit s hláškou o aktualizaci a pokud ji nevydáme, tak nebudou mít uživatelé starších verzí zase přístup k nejnovější češtině. Tady je něco špatně :-)

  halada: Nemáte bližší informaci o tomto navýšení spotřeby paměti? Zkusím to otestovat, ale ničeho neobvyklého jsem si nevšiml.

  Tom: To je zajímavé, jaký používáte hosting? Máme tu už podobné hlášení na fóru.

 10. Opět špatná dělení slov:
  uživat-elů, počk-at…
  to vypadá na nějakou systémovou chybku.
  Automatická aktualizace na 3.8.1 CZ neproběhla ani u mne.

 11. mam anglickou verzi 3.8.1. a nedari se mi toto preinstalovat do verze ceske. Uz jsem skusil par moznosti a stalo nic.

  Nejaka rada jaky je zpravny postup? Samozrejme se zachovanim veskereho obsahu.

  Diky moc

 12. Měl jsem na mysli skutečnost, že v minulé šabloně tohoto webu byla slova na konci řádků dělena špatně (viz příklady výše). Teď už je to v pořádku.

 13. Prosím o radu. V košíku se mi u české verze 3.8.1 zobrazuje anglický název “Shipping and Handling”. Pokoušel jsem se to nějak změnit v souboru s češtinou, ale bohužel to nepomohlo, stále se zobrazuje anglický název. Prosím poraďte, kde to lze nahradit za český název. Moc díky.

 14. david: Jakou to píše chybu? Obecně stačí kliknout na aktualizaci a vše bez problémů proběhne. Pokud je nějaký problém s hostingem, tak stačí stáhnout český instalační balíček a následně soubory ručně nakopírovat na FTP (a přepsat stávající soubory). Obsah zůstane zachován, přeinstalace na něj nemá vliv.

  Pepawo: To je zajímavé, ničeho podobného jsem si nevšiml. Twenty Thirteen by se měla v tomto ohledu chovat stejně jako Twenty Fourteen.

  Luboš: Překlad budete muset změnit v lokalizačních souborech, záleží na používaném pluginu (nebo šabloně) pro eshop. Občas podobné téma řešíme i na našem fóru, možná tam najdete nějaké tipy, které se budou hodit.

  richardhusovsky: Obávám se, že problém bude v odkazovaném nástroji, který byl vytvořen pro anglické prostředí a bude mít s češtinou problémy. Zkoušel jsem různé weby (i mimo WordPress) a problém se špatným kódováním tam je všude.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *