Fatal error: Maximum execution time of 10 seconds exceeded in

Úvodní stránka Fórum podpory WordPressu Problémy s WordPressem Fatal error: Maximum execution time of 10 seconds exceeded in

Zvolené téma obsahuje celkem 7 odpovědí. Do diskuze (3 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  BuBy a poslední změna je stará 10 let, 1 měsíc.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (z celkem 8)
  • Autor
    Příspěvky
  • #6494

    BuBy
    Participant

    Po aktualizaci WP na 3.8.1 CZ se při nahrávání souborů do mediálních souborů (a je jedno zda přes pokročilé nebo jednoduché nahrávání pomocí prohlížeče) to soubory nenahraje a vyskočí:

    Fatal error: Maximum execution time of 10 seconds exceeded in ../wp-includes/class-wp-image-editor.php on line 387

    Přijde mi divné, že to předtím fachalo a teď najednou ne.

    Na 3.8.1CZ jsem přecházel z 3.8.1EN předtím jsem ručně přecházel na 3.8CZ z tuším že 3.6.1CZ.

    Zatím jsem zkoušel (naštěstí je to zatím jen příprava a plnění webu před ostrým nasazením):

    – prolézat toto forum plsu pomoc přes strejdu google (bez výsledku buď špatně hledám bo nevim)

    – povypínat pluginy (bez výsledku)

    – ručně aktualizovat WP na 3.8.1CZ (bez výsledku)

    – prakticky komplet smazat WP kromě adresáře wp-content a nahrát aktualizaci 3.8.1 (bez výsledku)

    Co jsem ještě nezkoušel je smazat databázi a rozjet všechno znovu (vzhledem ke stavu by to zatím až tak moc nebolelo, ale nadšením bych z toho neskákal). Taky jsem nezkusil vrátit se k 3.6.1CZ.

    hosting máme u PIPNI: program – PROFI

    #17742

    ScheRas
    Participant
    Web

    Problém je v tom, že máte povolenou maximální dobu běhu scriptu pouze 10 sekund. Pokud se pokusíte nahrát opravdu malý obrázek, stane se to samé?

    #17743

    BuBy
    Participant

    Což o to, toto mi z hlášky té chyby došlo.

    Když nahrávám malý obrázek problém není.

    Ale zkoušel jsem teď nahrát obrázek, který už jsem tam jednou nahrával (a tenkrát se povedl) a nyní nejde.

    Akorát jsem ještě objevil jednu změnu, že občas (3 případy z 10 pokusů) když zkouším nějaký ten obrázek nahrát tak mi hodí stránku že stránka media_new nemohla být zobrazena, když se dá refresh tak to dojede, ale výsledkem je nakonec stejně:

    Fatal error: Maximum execution time of 10 seconds exceeded in

    #17744

    ScheRas
    Participant
    Web

    Řešením by bylo zvýšit execution_time. Pokud je to ve Vaší moci, zvyšte ho, pokud ne, poproste podporu. Problém může být malinko větší náročnost nového wordpressu.

    #17745

    admin
    Keymaster
    Web

    Podobný problém jsme řešili např. zde. Sice byl důsledek trochu jiný (nešla vytvořit nová stránka), ale příčina je stále stejná, tedy nízká hodnota pro max_execution_time (standardně bývá 30 sekund) v kombinaci s nějakým dalším problémem na straně hostingu (špatně nastavený server, stará verze PHP, špatně nastavená grafická knihovna, atd).

    Zkuste také na zkoušku vypnout grafickou knihovnu ImageMagick, podrobnosti najdete zde.

    #17746

    BuBy
    Participant

    Tak opravdu máme nastaveno max_execution_time jen 10 požádal jsem tedy poskytovatele o navýšení a uvidíme až to nastaví.

    Pak dám vědět jak to dopadlo. Děkuji za indicie jak to řešit.

    #17747

    admin
    Keymaster
    Web

    Možná je ale problém opravdu spíše v grafické knihovně a chyba s max_execution_time je pouze její důsledek (a u větších obrázků třeba nebude stačit ani vyšší hodnota). Zkusil bych také pro jistotu změnit grafickou knihovnu…

    #17748

    BuBy
    Participant

    Tak poskytovatel navýšil (zatím jen na 30) a zdá se, že je to OK.

    Díky za účast a rady.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (z celkem 8)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

WordPress – novinky, návody a zajímavosti