Knihovna médií – nahrávání

Úvodní stránka Fórum podpory WordPressu Problémy s WordPressem Knihovna médií – nahrávání

Zvolené téma obsahuje celkem 11 odpovědí. Do diskuze (3 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  Srpenec a poslední změna je stará 10 let, 1 měsíc.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 12 příspěvků - 1. až 12. (z celkem 12)
  • Autor
    Příspěvky
  • #6443

    Srpenec
    Participant

    Zdravím!

    Od aktualizaci na 3.8 mi nefunguje upload fotek přímo v knihovně médií.

    Zkoušel jsem i browser uploader, ale to hodí chybu 502. Záznam o nahrání se provede, ale fotka není čitelná (nevytvoří se náhledy). Když se podívám na FTP, tak tam jsou všechny velikosti a když si je stáhnu do PC, tak jdou i otevřít, ale WP je nezvládá zobrazit. Zkoušel jsem to u několika hostingových společností. Teď jsem si nainstaloval testovací verzi http://test.srpenec.cz
    Když nahrávám fotky přímo přes článek, tak se vytvoří i náhledy, ale hodí to: HTTP chyba.

    Viz příloha.

    nevíte někdo prosím co s tím?

    #17560

    admin
    Keymaster
    Web

    Podobné problémy jsme tu už měli, zkuste si je projít.

    Jaký používáte hosting? Máte dostatečný memory_limit?

    #17561

    Srpenec
    Participant

    Savana 1000. memory_limit 96 MB, ale i když nastavím 256 MB tak to nepomáhá.

    #17562

    Srpenec
    Participant

    Nedaří se mi nahrát fotky větší jak 3MB, ale soubor ve formátu ZIP o velikosti 45 MB se nahraje.

    #17563

    ScheRas
    Participant
    Web

    Problém může být hned v několika věcech:

    1. memory_limit
    2. plný /temp/
    3. mod_security
    4. Omezení velikosti u wordpress – multisite
    5. Používání PHP4
    6. Konflikt s pluginy
    7. Knihovna ImageMagick
    8. problém s /uploads/

    Zdá se, že se problém týka velkého množství lidí, takže těžko říct, co by Vám mohlo pomoci, tudíž Vás odkážu pouze na tyto zdroje. Většině stačilo zvednout memory_limit.

    #17564

    Srpenec
    Participant

    1. ani při 256 MB nefunguje

    2. promazáno

    3. ten jsem v phpinfo nenašel

    4. nevyužívám

    5. PHP 5.3

    6. čistá instalace bez pluginů

    7. imagick module version 3.0.1. ImageMagick version ImageMagick 6.6.8-5 2011-05-03 Q16

    8. nastavil jsem i chmod 777

    stále jen HTTP chyba.

    #17565

    admin
    Keymaster
    Web

    Zajímavé, neobjeví se nějaké podrobnější informace v error logu?

    Z jaké verze WordPressu jste aktualizoval (tedy ve které to naposledy fungovalo)?

    Vypadá to na nějaký problém se zpracováním obrázků, teoreticky by to mohla dělat knihovna ImageMagick, která má přednost před standardní knihovnou GD. Zkusil bych ImageMagick vypnout:

    function separatista_vypnout_imagemagick( $editors ) {
    $editors = array( 'WP_Image_Editor_GD' );
    return $editors;
    }
    add_filter( 'wp_image_editors', 'separatista_vypnout_imagemagick' );

    Kód stačí vložit do souboru functions.php v adresáři šablony a znovu zkusit nahrát obrázek. Pozor netestováno!

    Dále mě ještě napadá následující:
    – Zkontroloval bych mod_security (budete se asi muset dotázat hostingu, není to v php.ini, ale jde o nastavení Apache).
    – Jaké máte hodnoty upload_max_filesize a post_max_size v PHP?
    – A rozhodně bych se snažil dostat z hostingu nějaké chybové logy.

    Podobný problém (také se Savanou) jsme tady už řešili, nakonec asi bohužel neúspěšně…

    #17566

    Srpenec
    Participant

    Tak jsem zkusil Vaší funkci a povedlo se mi nahrát soubor o největší velikosti 3692 kB. Při větších to vyhodí hlášku

    Allowed memory size of 100663296 bytes exhausted (tried to allocate 8192 bytes) in /mnt/data/accounts/s/srpenec/data/www/srpenec.cz/test/wp-includes/media.php on line 1288

    Bez této funkce takhle velkou fotku nenahraju.
    upload_max_filesize Local value 32M a master value 2M.
    post_max_size obě 132M.

    Aktualizuji vždy na nejnovější verzi, ale s problémem mám od verze 3.8.

    I když si nainstaluji čistou verzi 3.8.1, tak to blbne. Logy z podpory nějak dostanu.

    #17567

    admin
    Keymaster
    Web

    A předtím šlo nahrát jak velké obrázky? Jak je ten obrázek velký rozměrově (pixely)? Vypadá to, že máte omezený memory_limit pouze na 100 MB (i když Savana myslím umožňuje až 256 MB) a na větší obrázky už to prostě nestačí (vytváření náhledů je poměrně paměťově náročný proces)…

    #17568

    Srpenec
    Participant

    Právě jsem to vyřešil s podporu na savaně.

    Uvedený kód stačí vložit do souboru functions.php v adresáři šablony a znovu zkusit nahrát obrázek.

    add_filter( 'wp_image_editors', 'change_graphic_lib' );
    function change_graphic_lib($array) {
    return array( 'WP_Image_Editor_GD', 'WP_Image_Editor_Imagick' );
    }

    A samozřejmě zvýšit memory_limit, ale je divné, že v předchozích verzí to fungovalo. Zvedl jsem ho na 128 MB a daří se teď nahrát i 5 MB fotku

    Všem děkuji moc za pomoc a ochotu.

    #17569

    admin
    Keymaster
    Web

    Uvedený kód je zcela stejný jako jsem napsal výše :-) Jen jsem zcela vynechal ImageMagick, aby se nám tam nepletl…

    Takže to bylo vyřešeno navýšenou pamětí (aneb memory_limit). Asi jste tam měl něco špatně nastaveného, protože jste psal, že máte paměť navýšenou na 256 MB, zatímco chybová hláška ukazovala pouze 100 MB.

    Proč je problém pouze na nejnovější verzi WordPressu?

    1) Nemohlo se něco změnit na Savaně, třeba instalace/aktualizce knihovny ImageMagick?

    2) Nějaké změny ve WordPressu probíhaly i u zpracování obrázků (optimalizace), ale obecně je ImageMagick spíše paměťově méně (!) náročnější než GD. Opět se tak vracíme k hostingu, kde si dovolím obvinění, že mají na serveru v této oblasti prostě něco špatně…

    3) Nebo to může být opravdu nějaká chyba WordPressu v kombinaci s nastavením serveru, ale tam by byly potřeba chybové logy, aby se to podařilo dořešit.

    4) Nový WordPress může mít trochu vyšší potřebu paměti, ale řádově jde maximálně o jednotky procent (zejména pokud jde o čistou instalaci).

    Každopádně uvedené řešení není vlastně žádné řešení, ale pouze odpojíte grafickou knihovnu ImageMagick (která je obecně vhodnější, kvalitnější a paměťově méně náročná), protože z nějakého z výše uvedených důvodů na Savaně špatně funguje. Trval bych na tom, aby mi ji hosting zprovoznil nebo poskytl podrobnější informace, proč to nefunguje…

    A když máte paměť 128 MB, tak to po odstranění uvedeného kódu stejně nefunguje?

    #17570

    Srpenec
    Participant

    Včera jsem navýšil paměť na 256 MB, ale když to nepomohlo, tak jsem to vrátil zpět na původní hodnotu.

    1) to netuším

    2) také si myslím, že je tam něco špatně, ale když oni neví co a já také ne, tak se to těžko dokazuje.

    3) zatím jsem nedostal informaci, jak se k ním dostat, bylo mi sděleno, že je to chyba 502 a tam se nic nenajde.

    Ano pokud navýším paměť na 128 MB nebo 256 MB a nepoužiji ten kód co jsem psal já, tak to hází “HTTP chyba.”

    Pokud použiji kód a nenavýším paměť, tak to nejde, viz chybová hláška z minula. Takže musím použít kód a navýšit paměť, pak to funguje.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 12 příspěvků - 1. až 12. (z celkem 12)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

WordPress – novinky, návody a zajímavosti