Čeština pro WordPress 3.8

Čeština pro WordPress 3.8 vychází necelý měsíc po anglické verzi a není sice ještě zcela kompletní, ale běžný uživatel si anglických řetězců ani nevšimne (zejména jde o nápovědu). Čeština pro WordPress 3.8 obsahuje mnoho nově přeložených řetězců a také některé změny. S překladem pomáhalo několik uživatelů (Díky!), kteří by měli být uvedeni na informační stránce přímo v administraci. GlotPress obsahuje ještě mnoho dalších navržených překladů, ale bohužel ještě nebyly prověřeny a schváleny (práce však průběžně pokračuje). Také nám zbývá ještě dořešit některé problémy (např. formát data). Za pár dní se ale chystá první opravná verze v podobě WordPressu 3.8.1, takže nebudeme dále čekat na kompletní dokončení, ale raději si vyzkoušíme, jak bude fungovat automatická aktualizace bez zásahu uživatele u české verze. Češtinu pro WordPress 3.8 snadno získáte pomocí automatické aktualizace, případně si můžete stáhnout kompletní instalační balíček. Aktuální česká verze by se měla automaticky nabídnout, i když jste už dříve aktualizovali na anglickou verzi WordPressu 3.8.

15 thoughts on “Čeština pro WordPress 3.8”

 1. Koukám na to, a všechny Weby jsem aktualizoval. Třeba do aktualizace 3.8.1 bude zase něco víc přeložené :-) Jinak moc děkuju a už se těším na únor na setkání v Praze.

 2. Tak to je slušný teda, evidentně dost lidí čekalo na to až to bude venku. A statistika třeba toho jak to šlo u jiných verzí, to by mohlo být zajímavé.

 3. Bohužel, vidíme pouze kumulativní součty, něco jako je zde, ale nelze to bohužel filtrovat po dnech. Dva roky jsem psal vývojářům, aby umožnili alespoň překladatelům sledovat podobné statistiky :-)

  Slovenská verze pro 3.8 je venku už skoro měsíc a zatím tam má počet kolem 5500. Ale i u nás se to určitě hodně zpomalí. U češtiny pro 3.5.x jsme se nakonec dostali přes 100 tisíc, ale je to tam hodně zkresleno automatickými aktualizacemi malých verzí. Když někdo přešel nejdříve na 3.5, potom na 3.5.1 a následně na 3.5.2, tak byl v těchto statistikách třikrát. Na druhou stranu, když si někdo stáhne instalační balíček a nainstaluje to na 5 webů, tak je ve statistice zase jenom jednou. Takže je to všechno o velmi přesných číslech s velmi nejistým vysvětlením :-)

 4. Tak se mi automaticky aktualizovaly weby na 3.8.1. a vypadá, že vše funguje jak má, o starost zase míň. Díky

 5. Zdravím, jen se chci zeptat, zda bude i česká verze 3.8.1.

  A pokud nebude, tak bych chtěl poprosit o radu jak automaticky nainstalovat českou verzi 3.8. protože v aktualizacích mi to nabízí jen anglickou verzi 3.8.1. Nebo mi zbývá už jen ruční instalace 3.8.?

  Je mi jasné, že to bude naprosto jednoduchý postup a že tu budu za lamu, takže předem prosím o shovívavost.

  Předem díky za info.

 6. Připojuji se k Tomovu dotazu.
  Lze provést automatickou aktualizaci na 3.8.1. a pak použít češtinu 3.8. – přidat ručně?

  Děkuji za nakopnutí. Začínám s WP.

 7. Ahoj,
  normálně nainstaluj verzi WP 3.8 CZ a pak udělej aktualizaci na 3.8.1 přímo ve WordPressu. Čeština ti zůstane zachována a vše ti zůstane přeložené.

 8. Tom, JK: Omlouvám se za problémy. Původně jsem si totiž (chybně) myslel, že při automatické aktualizaci na 3.8.1 dojde k použití nejnovější češtiny, ale takto daleko vývojáři asi ještě bohužel nejsou. Pokud tedy mají uživatelé nainstalovanou českou verzi 3.8, tak přechod na 3.8.1 proběhne sám o sobě bez problémů (nejsou tam žádné změny v řetězcích). Ale pokud někdo nestihl aktualizovat ze starší verze na 3.8, ke které vyšla čeština, tak už nemůže aktualizovat na českou verzi, ale pouze na anglickou verzi 3.8.1, což mi přijde trochu jako chyba. Asi by bylo lepší použít při této aktualizaci nejnovější českou verzi.

  Příklad: Pokud máte na webu WordPress 3.7.1 v češtině a chcete aktualizovat, tak se bohužel vůbec nedostanete k české verzi pro WordPress 3.8, ale aktualizujete na anglickou verzi 3.8.1. Teď už tomu konečně asi rozumím a snad ještě dnes vypustím češtinu pro 3.8.1, abychom tyto problémy odstranili. A docela zajímavé bude sledovat, zda se anglická verze 3.8.1 sama aktualizuje na českou 3.8.1 (až vyjde).

  A možná nás už brzy čeká WordPress 3.8.2 :-)

 9. Pingback: Separatista

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *