Čeština pro Twenty Fifteen

Nová šablona Twenty Fifteen bude oficiálně vydána až jako součást chystaného WordPressu 4.1 (možná se dočkáme příští týden), ale čeština pro Twenty Fifteen už je hotová.

V nedávném článku jste si určitě všimli, že jsou doprovodné obrázky použity z rozpracované české verze pro Twenty Fifteen a po některých dalších úpravách lze překlad považovat za kompletní, takže si ho můžete stáhnout a vyzkoušet.

Rozbalené lokalizační soubory stačí nahrát na FTP do adresáře wp-content/languages/themes a pokud používáte českou verzi WordPressu, tak by měla čeština začít automaticky fungovat. Pozor, šablonu Twenty Fifteen je možné aktivovat pouze na nejnovější (zatím stále chystané) verzi WordPressu 4.1.

Šablona Twenty Fifteen sice neobsahuje příliš mnoho textů na překlad, ale některé drobné chytáky by se našly. Trochu jinak je také nově řešen dlouhodobě problematický počet komentářů (vývojáři tento problém bohužel stále ignorují). Nový způsob na to jde oklikou pomocí obráceného pořadí a dvojtečky, takže se slovo “komentář” už neskloňuje podle konkrétního počtu, ale ve všech případech je použit obecný výraz “Komentáře: číslo”.

Zatím ještě nejde o finální verzi, možná budou zapracovány některé drobné úpravy. Pokud ale narazíte na nějaký problém s překladem, tak dejte prosím vědět, díky! Nahlásit ho můžete buď přímo v komentářích nebo v online aplikaci GlotPress.

Ideální český hosting pro český WordPress je CZECHIA.CZ

One thought on “Čeština pro Twenty Fifteen”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *