Denda

Přehled odpovědí

Aktuálně je na stránce zobrazeno 17 příspěvků - 1. až 17. (z celkem 17)
 • Autor
  Příspěvky
 • odpověď na téma: Zkušenosti a pomoc s virem od oxxtm.com #27104

  Denda
  Participant
  Web

  Nastavit práva na 440 nepomáhá. Vždy se při zápisu virem do .HTACCESS změní na 775.

  odpověď na téma: Zkušenosti a pomoc s virem od oxxtm.com #27072

  Denda
  Participant
  Web

  “Čistit” web nepomůže. Přehrání všech souborů WP je taky neůčinné. Nejde o vir, ale o nějaký druh spamu. Funguje to tak, že do souboru .HTACCESS zapíše dva řádky s přesměrováním. Když se ty dva řádky vymažou a soubor zase uloží, stránky budou fungovat. Ale ne dlouho, za pár hodin to je přesměrované zase.
  Je nějaká možnost chránit soubor .HTACCESS před nechtěným zápisem?

  rewriteEngine on
  rewriteRule ^(.*)$ http://www.oxxtm.com/$1 [R=301,L]
  
  # BEGIN WordPress
  <IfModule mod_rewrite.c>
  RewriteEngine On
  RewriteBase /
  RewriteRule ^index\.php$ - [L]
  RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
  RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
  RewriteRule . /index.php [L]
  </IfModule>
  
  # END WordPress
  

  První dva řádky tam nemají co dělat.

  odpověď na téma: Zkušenosti a pomoc s virem od oxxtm.com #27004

  Denda
  Participant
  Web

  Vypadá to na nějaký spam, cílící na WP. I já ho už mám a nejde se ho zbavit. Přeinstalování nepomůže, za pár hodin je to zpět.

  odpověď na téma: Podivné chování WP 3.3.x #11751

  Denda
  Participant
  Web

  Článek se zobrazil asi po 15 minutách sám, bez mého přičinění. O cachování by jít mohlo, zkusím to vypozorovat. Díky za odpověď.

  odpověď na téma: Bílá stránka #7464

  Denda
  Participant
  Web

  Je to vyřešeno. Pánové z hostingu se rozhodli upgradovat na novou verzi PHP bez předchozího upozornění. Moje známá hostuje na http://www.delameweb.cz

  odpověď na téma: Bílá stránka #7463

  Denda
  Participant
  Web

  I to jsem zkusil – nic. Dokonce už jsem znovu přehrál celý WP – nic. Šablonu jsem znovu nahrál – nic. Kdyby byla nějaká chyba v php, vypsala by se nějaká hláška. Asi. Taky mám ten dojem, že se stalo něco s hostingem. Píšu na podporu, uvidíme. Mejla jsem Vám poslal. Zatím děkuji.

  odpověď na téma: Bílá stránka #7461

  Denda
  Participant
  Web

  Díky za tipy na články, ale ty už jsem pročet. Nepomnohlo ani přejmenování složky “plugins” ani “define(‘WP_DEBUG’, true);” nic nevypsalo. Na WP nebyly instalovány žádné nové pluginy. Stránky se prostě jen tak z ničeho nic přestaly zobrazovat :-(

  odpověď na téma: Bílá stránka #7459

  Denda
  Participant
  Web

  Ještě doplním – stránky jsem dělal své známé a ta mi říkala, že ráno vše fungovalo, ale odpoledne už ne.

  http://www.zumbaserikou.cz

  odpověď na téma: Dočasný adresář neexistuje #7313

  Denda
  Participant
  Web

  Oba články jsem četl už předtím, ale žádná rada v nich nepomohla. Ani ručně vytvořený tmp soubor. Poslal jsem mejla s přihlašovacími údaji.

  odpověď na téma: "Nefunkčnost" české lokalizace WP #7226

  Denda
  Participant
  Web

  Díky za tip na plugin, už jsem o něm někde četl. Nicméně vzhledem k tomu, že na blogu už mám nějaké články, nebudu už strukturu odkazů pro obrázky měnit. Nastavil jsem ukládání do podadresářů po měsících a letech.

  odpověď na téma: Dotaz ohledne mezer #7212

  Denda
  Participant
  Web

  Já už nevím jak to napsat, aby se to zobrazilo :-(

  odpověď na téma: Dotaz ohledne mezer #7211

  Denda
  Participant
  Web

  Aha, tady se to nezobrazuje správně. Mezi značkami “p” má být tohle:   (včetně středníku).

  Aktualizoval admin: Doplněna tvrdá mezera. Kód musí být uzavřen do obrácených apostrofů, tzv. backticks. Pokud nevíte jak je napsat na klávesnici, můžete je zkopírovat z příkladu pod políčkem pro vkládání komentáře.

  odpověď na téma: Dotaz ohledne mezer #7210

  Denda
  Participant
  Web

  Ještě upřesním: tvrdá mezera se vkládá takto:

  <p> </p>

  Pokud mezi značkami necháte jen mezeru stisknutím mezerníku, WP to opět ignoruje!!!

  odpověď na téma: Dotaz ohledne mezer #7209

  Denda
  Participant
  Web

  Taky jsem chtěl, aby mezi odstavci byla větší mezera. Řeším to tvrdou mezerou, jak je uvedeno výše. Tvrdou mezeru lze vložit do textu v HTML módu a pak to je v pořádku. Ale už se nesmíte přepnout do vizuálního editoru. Pokud to uděláte, všechny tvrdé mezery zmiznou. Vizuální editor je prostě z nepochopitelných důvodů ignoruje.

  odpověď na téma: "Nefunkčnost" české lokalizace WP #7224

  Denda
  Participant
  Web

  Tak to mám vyřešeno, navýšení memory_limitu na 64MB pomohlo a zdá se, že vše funguje, jak má. Vše se zobrazuje, nextgengallery funguje zatím také. Takže asi doporučení pro všechny, pokud česky – tak jedině s 64MBajtovým memory limitem! :-)

  Hostuji na http://www.ebola.cz, tarif mám ten nejnižší – Basic. Navýšení memory_limitu přijde na 30,-Kč + DPH/měsíc navíc, nebo pak vyšší tarif.

  Objevil se ale jiný problém s obrázkami v příspěvcích, který nemá ale s výše uvedenými problémy a ani zřejmě s verzí WP nic společného. Používám plugin Lightbox2, obrázky nevkládám jednotlivě, ale jako galerii (ne Nextgen). Nelíbilo se mi, že bych měl všechny obrázky v jedné složce a měl tam pěkný maglajz. Vím,že jde nastavit ukládání obrázků do složky “uploads” do podadresářů pojmenovaných po měsících a letech. Já však chtěl mít ještě větší přehled v obrázcích, tak jsem si vymyslel, že co článek (příspěvek), to složka s obrázky. Vytvořil jsem si v kořenovém adresáři složku “upload” a v ní podsložky podle názvu článků, přes ftp klienta jsem nastavil i CHMOD. Problém je v tom, že WP zobrazí obrázky jen v tom příspěvku, který je nastaven v menu Nastavení/Média.

  Příklad: píšu článek s názvem třeba O kohoutech a vím,že v něm chci mít několik obrázků. Přes FTP vytvořím ve složce upload podsložku s názvem o_kohoutech a nastavím CHMOD. V Nastavení/Média nastavím cestu pro uložení obrázků upload/o_kohoutech. Napíšu článek, vložím standardním způsobem obrázky a článek uložím. Vše je OK.

  Píšu další článek s názvem např. O slepicích, vytvořím podadresář o_slepicich, nastavím CHMOD, v Nastavení/Média nastavím správnou cestu a vkládám obrázky. Opět je vše OK. Ale když se pak podívám na předchozí článek O kohoutech, obrázky už v něm nejsou!!! Resp. nezobrazí se. Zjistil jsem, že WP odkazuje ve VŠECH článcích vždy jen na ty obrázky, na které je odkázáno v Nastavení/Média. Tzn. podle výše uvedených příkladů to je do podsložky upload/o_slepicich i v článku O kohoutech.

  Tak jsem z toho trošku rozčarován ….

  odpověď na téma: "Nefunkčnost" české lokalizace WP #7222

  Denda
  Participant
  Web

  Tak jsem psal tech. podpoře, nabídli mi buď vyšší tarif nebo za mírný měsíční poplatek navýšení memory limitu. Bral jsem tu druhou možnost. Hostuji na http://www.ebola.cz. Dám pak ještě vědět, jestli to pomohlo.

  Jinak ještě jeden velký problém jsem měl – v české verzi WP mi nešel aktivovat plugin Nextgen Gallery. Snad se vyřeší i toto.

  odpověď na téma: Rozdělení příspěvku na více stránek #7165

  Denda
  Participant
  Web

  Díky za odpověď a radu zároveň, nainstaloval jsem plug-in NextPage Buttons a to mi stačí. Funguje to a to je hlavní.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 17 příspěvků - 1. až 17. (z celkem 17)