WordPress 4.1.3 – oprava jedné chyby

Pokud jste včas aktualizovali na nový WordPress 4.2, tak jste si asi ani nevšimli, že se téměř současně objevila další malá verze 4.1.3, která opravuje pouze jednu jedinou chybu.

Informace o nové verzi nebyla zveřejněna ani na oficiálním webu, pouze se objevila se zpožděním krátká zpráva určená spíše pro vývojáře. Tentokrát šlo o poměrně závažnou chybu, která vznikla při minulé aktualizaci, ale naštěstí mohla ovlivnit jen malé množství webů. Chyba se totiž mohla projevit spíše u starších webů (i českých), které ještě používaly nějaké jiné kódování databáze než utf8 nebo latin1. Pokud jste tedy měli z historických důvodů nastaveno nějaké jiné (např. speciální české) kódování, tak bohužel vůbec nešlo vytvářet nové příspěvky a položky taxonomií (nedošlo k jejich uložení do databáze).

Kromě WordPressu 4.1.3 byly opět vydány i starší verze (4.0.3, 3.9.5, 3.8.7, a 3.7.7). A aby toho ještě nebylo málo, tak nás patrně velmi brzy (možná už dnes) čeká další důležitá bezpečnostní verze v podobě WordPressu 4.2.1 (a starších verzí), protože byla objevena závažná bezpečnostní chyba. Než nová aktualizace vyjde, tak je možné dočasně nasadit Akismet nebo zcela vypnout komentáře. A hlavně se můžete těšit na další dávku informačních emailů :-)

Ideální český hosting pro český WordPress je CZECHIA.CZ

2 thoughts on “WordPress 4.1.3 – oprava jedné chyby”

  1. Dobrý deň,

    Viete mi poradiť s týmto??
    Warning: set_time_limit() has been disabled for security reasons in /web/htdocs3/freshnewonesk/home/www/wp-content/plugins/super-social-content-locker-lite/super_social_content_locker.php on line 18

  2. Damián: Jak chyba souvisí s tímto článkem? Na hostingu máte zakázanou funkci set_time_limit(), ale používaný plugin Super Social Content Locker Lite s ní nějakým způsobem pracuje. Možností je mnoho, můžete kontaktovat autora pluginu, aby tento případ také ošetřil, nebo napsat na hosting, aby funkci povolili nebo vypnout zobrazování PHP chyb. Příště prosím použijte raději místní fórum.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *