WordPress 2.2.3 – poslední opravy před velkou změnou

WordPress 2.2.3 byl vydán před několika dny (8. září 2007) a je vlastně posledním bezpečnostním upgradem před novou “velkou” verzí 2.3, která se už pomalu chystá a přinese mnoho příjemných novinek (zejména očekávané tagy).Často se sice v diskuzích objevují stesky, že je třeba WordPress každou chvíli (vycházejí cca tři “velké” verze ročně, z nichž zatím každá měla tři “malé” verze) upgradovat a nahrávat tak novou verzi. Já v tom naopak vidím spíše pozitivum, a to konkrétně jistotu, že se někdo o tento redakční systém pečlivě stará a opravuje všechny nově nalezené problémy. Pokud jste se už rozhodli WordPress nainstalovat a používat ho pro svoje webové stránky, tak se s tím prostě musíte smířit, anebo to ignorovat a zůstávat u nějaké starší verze (ovšem se všemi problémy, které to přináší). Ale ne každý chce jen poklidně blogovat a sdělovat světu svou pravdu, ale mnozí lidé právě bezpečnostní chyby hledají a hackování webových stránek je baví, takže jsou častější upgrady jedinou možností, jak se jim alespoň trochu bránit a být pouze o příslovečný krok pozadu. U velkého projektu typu redakčního systému se pak přes sebevětší snahu objevují drobné chyby, které jsou v “malých” verzích postupně opravovány a někteří blogeři se oprav nemohou dočkat a nechtějí čekat třeba několik měsíců až budou opravy vydány v rámci nové velké verze.

Pokud se ale o časté upgrady starat nechcete a přesto chcete používat aktuální WordPress, tak i zde existuje možnost, a to hostovat přímo na blogovacích stránkách WordPress.com, kde se nemusíte vůbec zabývat verzemi, ale pouze psát a psát, protože se o vše ostatní starají administrátoři. Nevýhodou je však nemožnost použít vlastní doménu.

Ale zpět k verzi 2.2.3, kde byly opraveny zejména dva problémy s vysokou prioriou, z čehož u jednoho šlo dokonce o poměrně nepěknou bezpečnostní chybu (#4720). Celkem pak bylo opraveno deset problémů a programátoři si mohou prohlédnout i podrobné změny všech upravených souborů. Další vývoj (a podpora) současné větve 2.2 patrně nebude pokračovat, i když je tato verze zatím stále uvedena v depozitáři ticketů (Trac) a zůstává u ní přiřazeno i pět aktivních (nedořešených) ticketů. Jde ale většinou o problémy, které se již nebudou v nové verzi 2.3 vyskytovat, budou tam radikálně přepracovány, nebo přechodem na novou verzi zmizí.

Novou verzi Wordressu 2.2.3 můžete nalézt v oficiálním adresáři, nebo si ji stáhnout přímo zde.

Nejoblíbenější hosting pro WordPress WEDOS.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *