Práce a zakázky aneb služby pro WordPress

Součástí místního fóra podpory je od nepaměti i sekce Práce a zakázky. Občas se tam objevují různé inzeráty a poptávky, někdy se i třeba zprostředkovaně dozvím, že něco nakonec dopadlo. Ale bohužel tam už není žádná zpětná vazba a nikdo se o výsledku (ani účastnících) nikdy nedozví. Co s tím?

Když jsem nedávno spatřil novou placenou šablonu (vlastně spíše aplikaci) HireBee, tak mi bylo na první pohled jasné, co by se do fóra hodilo :-) Nemám ale čas složitě přizpůsobovat fórum, takže tam zůstane zatím vše při starém. Pokud tedy máte nějaký problém s WordPressem, tak neváhejte, zkusíme tam (zdarma) poradit. Ale sekce “Práce a zakázky” bude postupně přesunuta na nový web Služby pro WordPress.

Často se nám třeba ve fóru stane, že je potřeba nějakou počáteční radu podrobně rozvést či přímo implementovat na webu (např. upravit šablonu či provést nějaký jiný drobný úkon jako je záloha či aktualizace). Někdy je to otázkou chvilky, jindy už to trvá déle a nezbývá na to moc času. Uživatelé to chápou a nevadí jim zaplatit za pomoc nějaký drobný obnos. Ale zatím jsem nevěděl, jak podobné úkoly předávat dalším případným zájemcům (nemám na všechno dost času). A vlastně ani nevím, zda o to bude mít někdo vůbec zájem, protože obvykle nejde o nic lukrativního :-) Jsou to většinou drobnosti, které vyřešíte za hodinu, ale občas se objeví i větší zakázka. Opět ale nemohu stihnout všechno a nový web by to snad mohl pomoci časem vyřešit.

Podobných online služeb je ale na internetu už mnoho, takže proč bude zrovna tento web jiný a proč ho používat?

Nechceme konkurovat větším projektům a prvotní zaměření se bude soustředit na drobnější služby (aneb nadstavba fóra). Hlavní přidanou hodnotou by měl být fakt, že se budeme soustředit zejména na WordPress. A protože už o WordPressu po těch letech něco vím, tak budu celý web podrobně kontrolovat, aby nedocházelo k nepravostem, problémům a případným nesrovnalostem. Když bude někdo někoho obviňovat, tak budu příčině sporu rozumět. A postupně se třeba přidají i další moderátoři.

Cílem je vybudovat ověřený přehled uživatelů, kteří poskytují služby pro redakční systém WordPress. A jako reference mají kladná hodnocení od spokojených zákazníků. Takže si každý nový uživatel může vybrat pro vyřešení svého problému někoho, kdo už třeba něco podobného řešil (má zkušenosti s určitým pluginem), je velmi dobře hodnocený (a tedy i důkladně prověřený) a třeba i náhodou bydlí nedaleko. Uživatel může upřesnit rozpočet, který má na vyřešení problému připraven, a následně už jen očekávat nabídky. Celý systém obsahuje i mnoho dalších zajímavých funkcí, např. vzájemné schvalování podmínek, termín dokončení, atd.

Na webu Služby pro WordPress tak snad časem najdete přehled aktuálních poptávek a uživatelů, kteří zde nabízejí své služby. Velmi důležitou součástí je zejména hodnocení (aneb zpětná vazba), abychom se nestali pouze jednoduchým katalogem, kde se může každý zaregistrovat (nebo si koupit zvýrazněný zápis). Ostruhy si budete muset opravdu vybojovat kvalitní prací a získat je můžete pouze pozitivním hodnocením od spokojených uživatelů. Jednoduché a funkční. A zdarma.

Do budoucna zvažuji (na základě podnětů od uživatelů fóra) možnost prémiového členství, kde budu nabízet zběžnou kontrolu kvality odvedené práce tak, aby nemohlo docházet k instalaci pirátských šablon, úpravám šablon bez použití odvozené šablony, atd. Za drobný poplatek bude možné získat záruku, že nedojde k nějaké nekorektní úpravě (bastlení), atd.

Zadané poptávky budou zpočátku ručně schvalovány a kontrolovány, takže prosím o trpělivost. Protože budete zadávat do systému různé informace, tak je také potřeba alespoň částečná důvěra k provozovateli, čímž bych chtěl všechny ubezpečit, že žádná data nebudou zneužita (můžete ověřit na příkladu mnoho let provozovaného fóra).

Nápadů je mnoho (jako vždy), posunují mě zejména četné žádosti uživatelů fóra, ale teprve postupně uvidíme kam se nový “projekt” nakonec posune. Zatím je umístěn na subdoméně, ale nemusíte se ničeho obávat. Pokud by se časem stěhoval na vlastní doménu, tak bude vše přeneseno ve stávající podobě (a nebudete se muset znovu registrovat).

Chtěl bych tedy tímto příspěvkem oficiálně zahájit testovací provoz, omluvte prosím nedokončenou lokalizaci, texty (nápověda) a další funkce. Myslím, že podobná služba zaměřená čistě na WordPress nějaký potenciál má a uvidíme, zda zrovna toto řešení bude to pravé. Samozřejmě uvítám také zpětnou vazbu, můžete se realizovat v komentářích. A pokud máte čas a chuť, můžete se zkusit registrovat a se systémem si trochu pohrát. Díky!

Nejoblíbenější hosting pro WordPress WEDOS.cz

5 thoughts on “Práce a zakázky aneb služby pro WordPress”

  1. Pastelka: Díky, uvidíme :-) Některé zakázky už byly úspěšně realizovány, další se tam chystám sám zadat, něco bylo zrušeno… Možná si to své uživatele najde, možná ne. Během září ještě dokončím lokalizaci a doplním některé funkce a necháme tomu volný průběh…

  2. Nápad s tím freelancer webem je hezkej.

    Tak doufám když už o tom tady oficiálně píšete, tak i používáte ten template oficiálně zakoupením ;) a ne stáhnutím z různých scriptmafia webů.

    ps: už je dávno vydaná verze HireBee v1.1 :) podle notifikačního emailu co mi kdysi od appthemes přišel

  3. Ahoj pavle, kdyz budes chtit, mam uz velkou cast prekladu pro HireBee sablonu prelozenou. Mohu ti poslal loc. soubory a nebo to mam jako plugin.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *