České služby 0.5

Nastavení dodací doby a předobjednávek, sledování zásilek, Google feed, certifikát spokojenosti (Heureka) a mnoho dalších nových funkcí určených zejména pro XML feedy (např. podpora variant či nastavení různých informací na úrovni produktů, kategorií či celého webu). Nechcete vyzkoušet novou verzi pluginu České služby?

Plugin České služby aktivně používá více než 900 webů, což je už docela vysoké číslo, takže je zatím dostupná ke stažení pouze beta verze pro zájemce, abych automatickou aktualizací nerozbil všechny weby najednou :-) Změn totiž tentokrát bylo opravdu dost a je možné, že na nějaký problém třeba narazíte.

České služby 0.5: Počet instalací a hodnocení

Na nové verzi jsem pracoval průběžně (s různou intenzitou), ale zatím byl vývoj určován hlavně podle toho, co jsem zrovna potřeboval pro své klienty. Pomalu však nastal čas to změnit, aby se mohl vývoj nových funkcí (a přepsání některých původních) trochu urychlit a uživatelé ho mohli lépe předvídat a sledovat (aneb častější aktualizace).

Narazil jsem také na dost velký rozdíl mezi doplněním potřebné funkce na konkrétní web klienta a přípravou stejné funkce pro obecné použití v rámci samostatného pluginu :-) Uživatelé jsou tvůrčí a používají možnosti a způsoby, které by mě ani ve snu nenapadly, nehledě na různé šablony, pluginy a hostingové servery. Z hlediska kvality zdrojového kódu to sice zatím stále trochu vypadá jako “slepenec” různých funkcí, ale nenápadně začíná vznikat základní struktura, kam budou postupně soustředěny přepsané části pluginu. Ale o budoucnosti, a to nejen samotného vývoje, ale i financování, napíšu ještě trochu podrobněji příště.

Plugin nadále zůstává dostupný zcela zdarma a nemá žádné omezení, snad jen kromě toho, že jde o opensource :-) Můžete ho používat nejen pro sebe, ale třeba i pro své klienty (a nechat si za to platit).

Mezi hlavní sponzory, kteří podpořili vývoj nových funkcí (a můžeme jim za to poděkovat), patří WP-admin a Lukáš Prelovský (provozovatel WooCommerce.sk). Drobnou částkou dále přispěli SM sexshop, Peter Pavlinský a Dušan Beleščák. Pokud chcete také přispět nebo podpořit vývoj dalších funkcí, tak můžete použít Paypal (pro drobné částky) nebo si prosím napište o fakturu (jsem plátce DPH). Případně můžete plugin alespoň ohodnotit v oficiálním adresáři.

Velkým nedostatkem pluginu je bohužel zatím stále chybějící manuál, protože obsahuje mnoho drobných vychytávek s jejichž pomocí toho lze mnoho nastavit, ale uživatelé se o tom bohužel nedozví :-( Zatím tedy alespoň stručně představím některé novinky verze 0.5.

Sledování zásilek – možnost nastavení emailu, zadání potřebných informací ke každé objednávce a volitelné ruční odeslání (včetně uložení informace o odeslání emailu).

České služby 0.5: Sledování zásilek (nastavení v rámci objednávky)

České služby 0.5: Sledování zásilek (možnost nastavení emailu)

Dodací doba – možnost definice vlastních hodnot, formátu i místa zobrazování na webu, aktivace předobjednávek a možnost nastavení pro každý produkt.

České služby 0.5: Možnosti nastavení dodací doby

České služby 0.5: Dodací doba a předobjednávka na úrovni produktu

Certifikát spokojenosti pro službu Ověřeno zákazníky (Heureka).

České služby 0.5: Ověřeno zákazníky - Certifikát spokojenosti (Heureka)

Nemusíte samozřejmě používat všechny funkce, ale stačí jen aktivovat to, co zrovna na webu potřebujete.

České služby 0.5: Aktivace nových funkcí

Google feed a dodatečné označení produktů

České služby 0.5: Google feed a dodatečné označení produktů

XML feedy – rozšířené možnosti nastavení na úrovni produktu, kategorie nebo přímo celého webu. Základní podpora variant a vlastností a mnoho dalších vylepšení.

České služby 0.5: Nastavení na úrovni produktu

České služby 0.5: Nastavení na úrovni kategorie

České služby 0.5: Nastavení feedu na úrovni celého webu

Kompletní přehled změn pro verzi 0.5:

* WooCommerce: Certifikát spokojenosti (Heureka.cz a Heureka.sk)
* WooCommerce: Nastavení a zobrazení dodací doby (napojení na XML feedy v podobě DELIVERY_DATE)
* WooCommerce: Předobjednávky - nastavení pro jednotlivé produkty, možnost nastavení místa a formátu zobrazení na webu (napojení na XML feedy)
* WooCommerce: Sledování zásilek - volitelné zasílání notifikačních emailů o odeslané zásilce
* WooCommerce: XML feed (Google)
* WooCommerce: XML feedy:
 * Volitelné generování .xml souborů (probíhá postupně, vhodné pro eshopy s velkým množstvím produktů)
 * Nastavení různých informací na úrovni celého eshopu, kategorie či přímo produktu (vzájemně propojeno)
 * Možnost specifikovat vlastní název produktu (PRODUCTNAME)
 * Možnost vynechat libovolné kategorie či jednotlivé produkty 
 * Základní podpora variant a vlastností (unikátní URL adresy pro varianty, automatické generování parametrů a názvů)
 * Možnost napojení EAN (na základě SKU či vlastního uživatelského pole)
 * Podpora pro doplnění výrobce (MANUFACTURER) - různé pluginy, taxonomie, vlastnosti či uživatelská pole
 * Možnost dodatečného označení produktů (CUSTOM_LABEL) pro Google a Zbozi.cz
 * Možnost označování bazarového a repasovaného zboží (na úrovni kategorie i produktu) 
 * Možnost zobrazování/ignorování shortcodes v popisech produktů (DESCRIPTION)  
 * Doplněno odřádkování pro snadnou čitelnost v prohlížečích
 * Opraveno zobrazení ceny (nově započítáno i DPH)
* WooCommerce: XML feed (Heureka.cz a Heureka.sk) - možnost doplnění CATEGORYTEXT v nastavení kategorie i produktu
* WooCommerce: XML feed (Zbozi.cz):
 * Aktualizace pro novou strukturu XML
 * Opraveno kódování URL adres
 * Opraveno zobrazení elementu PARAM
* WooCommerce: Doprava (DPD ParcelShop, Uloženka.cz):
 * Zamezení dvojitému načítání funkce pro zobrazení poboček pomocí podmínky is_ajax().
 * Funkce get_shipping_methods() nahrazena funkcí load_shipping_methods(), takže by se měly pobočky bez problémů zobrazovat.
 * Zachování zvolené pobočky při změně platební metody.
 * Podpora pluginu WooCommerce Currency Switcher (cena poštovného a dobírky).
* WooCommerce: Měření konverzí (Heureka.cz a Heureka.sk) - aktualizován měřící skript
* WooCommerce: Ověřeno zákazníky - možnost omezení počtu recenzí (Heureka.cz a Heureka.sk)
* WooCommerce: Opravena drobná chyba ve verzi 2.6

Nápady a připomínky vítány! Pokud naleznete nějakou chybu, tak ji prosím rovnou nahlaste buď na místním fóru nebo přímo na Githubu. Verze 0.5 bude zveřejněna v oficiálním adresáři (a tedy i zpřístupněna pro automatickou aktualizaci), jakmile se několik dní nikdo neozve s nějakou chybou :-)

Aktualizace 16.9.2016: Nová verze byla zveřejněna v oficiálním adresáři pluginů a bude dostupná v rámci automatické aktualizace. Pozor, pokud jste na FTP nahráli verzi z Githubu a nechali tam defaultní adresář ceske-sluzby-master, tak aktualizace fungovat nebude a musíte ho přejmenovat zpět na ceske-sluzby. Nikdo nenahlásil žádnou zásadní chybu a opraveny byly pouze dva problémy, takže to zkusíme rozšířit mezi uživatele a uvidíme :-) Díky všem, kteří novou verzi vyzkoušeli a napsali, co by tam šlo upravit či zlepšit, drobnější změny budou zahrnuty už do další verze 0.5.1.

Nejoblíbenější hosting pro WordPress WEDOS.cz

89 thoughts on “České služby 0.5”

 1. Dobrý den,
  přestalo nám pracovat načítání poboček dpd parcelshop v pokladně. Při výběru vše skončí zamrznutím. Má někdo podobný problém? Všechny testy (poslední veze, čistá instalace) vedou ke stejné chybě. Přestalo pracovat na více webech cca po 17.1. 2018. Děkuji za pomoc.

 2. Dobry den,

  jakym zpusobem jsi aktualizuju seznam pobocek pro ulozenku pro CZ a SK? Vsiml jsem jsi ze pro SK je v seznamu jenom Bratislava, pricemz tych pobocek je realne daleko vice.

  Dekuji

 3. Dobry den, ma plugin podporu variant vcetne obrazku pro Google XML feed? Audit u Mergada hlasi chybejici obrazky u variant produktu.

  Diky za pomoc!

 4. Dobrý den,
  co je potřeba nastavit aby se v xml feedu ukazovali všechny položky obchodu, aktuálně generuje pouze cca 10ks z celkových 1500. Souvisí to nějak s popisem jednotlivých produktů – kategoriemi atd?

 5. Je tady prosim nekdo, kdo by pomohl s xml feedem pro heureku? Vidim, ze podobny problem zde ma spoustu uzivatelu, ale v podstate tu neni zadna napoveda ani rada zkusenejsich uzivatelu. Nenasel jsem informaci, jak spravne vyplnit nazev produktu, podporu vyrobcu – pokud mam vice znacek (brandu) produktu. Importuje se mi jen zlomek produktu z eshopu. Dekuji za jakoukoliv pomoc!
  ritchiemad at seznam.cz

 6. Usually I don’t read post on blogs, however І wօuld
  ⅼike to say thɑt thіѕ write-ᥙⲣ vеry forced mе to check ᧐ut ɑnd ⅾo so!
  Your writing style has been surprised me. Тhanks,
  quite great post.

 7. Dobrý den, v současné době Ceske Sluzby plugin
  se po asi nové aktualizaci misto stavu Skaldem / či ne
  zobrazuje “Array”

  rád ybch tuto chybu nahlásil a případně pomohl s vývojem / případně přispěl na opravu finančn+.
  Děkuji Pavel

 8. Aktivace verze 0.6-alpha, kterou chci vyřešit problém s xml feedem ale nějak se nedaří :))
  Fatal error: Cannot redeclare ceske_sluzby_heureka_overeno_zakazniky() (previously declared in /www/doc/www.yogafeelenergy.com/www/wp-content/plugins/ceske-sluzby/ceske-sluzby.php:24) in /www/doc/www.yogafeelenergy.com/www/wp-content/plugins/ceske-sluzby-master/ceske-sluzby.php on line 62
  Nemá někdo radu ?

 9. @Pavel: Máte aktivované dvě verze pluginu najednou, patrně starší verzi 0.5 v adresáři ceske-sluzby a novější 0.6-alpha v adresáři ceske-sluzby-master.

 10. Dobry den,
  Viete mi prosim poradit ? Cital som vsetky posty hore, snad sa nebudem opakovat, ale odpoved na moj problem som nenasiel.

  Negeneruje mi feed, ani ?feed=heureka ani heureka.xml. Poradte prosim. Na webe profidizajn.sk to funguje, na kallos.sk nie. Pouzivam verziu 06.alpha, worpdres4.9.8, php 7.2, co robim zle ?

  ukazka tu : https://kallos.sk/?feed=heureka

  vopred dakujem za vsetky rady

 11. Ano uz ho vidim aj ja, Aktivoval som v PHP xmlwriter a uz to ide.
  Avsak na strane heureky mi pri validacii xml feedu pise chybu: XML obsahuje chyby. Nasleduje ich výpis
  Neporadilo sa zistiť veľkosť feedu z HTTP hlavičiek.

  Tusite v com by mohol byt problem ?

 12. Dobry den!
  Po nainstalovani nove verze WooCommerce (3.5.1) se zakaznikum, kteri vytvorili objednavku s dobirkou Ceske posty ci DPD, odesilalo chybne zneni v emailu:
  Předmět: Platba za Vaši objednávku přijata
  Hlavicka: Děkujeme za Vaši platbu
  Telo zpravy: Dobrý den XXX,
  Chceme vás informovat, že vaše platba byla přijata a objednávka #81 se nyní bude vyřizovat:

  Zakaznici pouze vytvorili objednavku, jeste nezaplatili. Prosim o informaci, zda je chyba ve Woocommerce nebo v Ceskych sluzbach, ktere nejsou s novou verzi sladene.

  Musela jsem nainstalovat zpet starou verzi WooCommerce (3.4.7), kde vse bezi v poradku.
  Spravne zneni emailu, ktere dorazi zakaznikovi:
  Predmet: Vaše objednávka na Pátý Element byla p řijata!
  Hlavicka: Děkujeme Vám za Vaši objednávku.
  Telo zpravy: Vaše objednávka byla přijata a nyní je v procesu vyřizování. Detaily Vaší objednávky jsou zobrazeny níže pro Váš přehled:

  Drive nainstalovana verze Ceskych sluzeb: 0.5
  Vcera jsem ji deaktivovala a nainstalovala verzi 0.6-alpha.
  Presto se problem nevyresil.

 13. Dobrý den.
  Nainstalovala jsem si plugin české služky, ale nedaří se mi vytvořit feed pro zboží.cz. Zobrazuje se mi pouze .
  Může mi někdo poradit, jak postupovat?
  Předem děkuji.

 14. @pikis: Pokud je feed příliš velký, tak je lepší zadat do Heureky URL feedu v podobě souboru, tedy v tomto případě https://www.kallos.sk/wp-content/heureka.xml

  @patyelement: Nemyslím si, že by to nějak souviselo s pluginem České služby? Nenapadá mě, že by nějak ovlivňoval konkrétní znění notifikačních emailů o objednávkách, ale nevím. Když plugin deaktivujete, tak problém zmizí?

  @cajovnavazka: Sice není vidět, co se konkrétně zobrazuje (asi se to nepodařilo vložit), ale máte nainstalovanou nejnovější verzi 0.6-alpha (stáhnout)?

 15. Dobrý den.
  Měla jsem verzi 0.5 a proto se asi zobrazoval pouze první řádek a jinak nic. Moc děkuji za radu. Snad teď již budu vidět ve vyhledávačích zbozi.cz, heureka a google.
  Ještě jednou moc děkuji.

 16. Dobrý den,
  už si nevím rady.
  Mám to na 3 stránkách. Na jedné funguje uplně bez problému. A na dalších :
  This page contains the following errors:
  error on line 1 at column 2: StartTag: invalid element name
  Below is a rendering of the page up to the first error.

  Vše stejné jen jiná šablona. Šabĺony kupují pouze na themeforest.net při testu vložení šablony na funkční stránce, to pořád funguje.
  Byl bych rád kdyby jste mi prosím někdo pomohl.
  U 10 stránek co jsou v Prestashopu xml heureka u všech třeba funguje. Jen už mě štve jak presta je hrozně pomalá tak zkouším Woocommerce. Který je rychlejší, pouze je jen problem s xml :/
  Děkuji

 17. Dobrý den, je v pluginu nová specifikace glami (PARAM Materiál + % zastoupení materiálu)? A Heureka či zboží.cz a Google je funkční i dnes, tj 10/2019?

  děkuji

 18. @Lukas: Ano, aktuálně je myslím plugin ve velmi dobré kondici, během posledních měsíců proběhlo mnoho oprav a doplněny byly i nové funkce. Plugin umí tedy i materiál pro Glami a další. P. S. Díky za příspěvek na vývoj!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *