České služby 0.5

Nastavení dodací doby a předobjednávek, sledování zásilek, Google feed, certifikát spokojenosti (Heureka) a mnoho dalších nových funkcí určených zejména pro XML feedy (např. podpora variant či nastavení různých informací na úrovni produktů, kategorií či celého webu). Nechcete vyzkoušet novou verzi pluginu České služby?

Plugin České služby aktivně používá více než 900 webů, což je už docela vysoké číslo, takže je zatím dostupná ke stažení pouze beta verze pro zájemce, abych automatickou aktualizací nerozbil všechny weby najednou :-) Změn totiž tentokrát bylo opravdu dost a je možné, že na nějaký problém třeba narazíte.

České služby 0.5: Počet instalací a hodnocení

Na nové verzi jsem pracoval průběžně (s různou intenzitou), ale zatím byl vývoj určován hlavně podle toho, co jsem zrovna potřeboval pro své klienty. Pomalu však nastal čas to změnit, aby se mohl vývoj nových funkcí (a přepsání některých původních) trochu urychlit a uživatelé ho mohli lépe předvídat a sledovat (aneb častější aktualizace).

Narazil jsem také na dost velký rozdíl mezi doplněním potřebné funkce na konkrétní web klienta a přípravou stejné funkce pro obecné použití v rámci samostatného pluginu :-) Uživatelé jsou tvůrčí a používají možnosti a způsoby, které by mě ani ve snu nenapadly, nehledě na různé šablony, pluginy a hostingové servery. Z hlediska kvality zdrojového kódu to sice zatím stále trochu vypadá jako “slepenec” různých funkcí, ale nenápadně začíná vznikat základní struktura, kam budou postupně soustředěny přepsané části pluginu. Ale o budoucnosti, a to nejen samotného vývoje, ale i financování, napíšu ještě trochu podrobněji příště.

Plugin nadále zůstává dostupný zcela zdarma a nemá žádné omezení, snad jen kromě toho, že jde o opensource :-) Můžete ho používat nejen pro sebe, ale třeba i pro své klienty (a nechat si za to platit).

Mezi hlavní sponzory, kteří podpořili vývoj nových funkcí (a můžeme jim za to poděkovat), patří WP-admin a Lukáš Prelovský (provozovatel WooCommerce.sk). Drobnou částkou dále přispěli SM sexshop, Peter Pavlinský a Dušan Beleščák. Pokud chcete také přispět nebo podpořit vývoj dalších funkcí, tak můžete použít Paypal (pro drobné částky) nebo si prosím napište o fakturu (jsem plátce DPH). Případně můžete plugin alespoň ohodnotit v oficiálním adresáři.

Velkým nedostatkem pluginu je bohužel zatím stále chybějící manuál, protože obsahuje mnoho drobných vychytávek s jejichž pomocí toho lze mnoho nastavit, ale uživatelé se o tom bohužel nedozví :-( Zatím tedy alespoň stručně představím některé novinky verze 0.5.

Sledování zásilek – možnost nastavení emailu, zadání potřebných informací ke každé objednávce a volitelné ruční odeslání (včetně uložení informace o odeslání emailu).

České služby 0.5: Sledování zásilek (nastavení v rámci objednávky)

České služby 0.5: Sledování zásilek (možnost nastavení emailu)

Dodací doba – možnost definice vlastních hodnot, formátu i místa zobrazování na webu, aktivace předobjednávek a možnost nastavení pro každý produkt.

České služby 0.5: Možnosti nastavení dodací doby

České služby 0.5: Dodací doba a předobjednávka na úrovni produktu

Certifikát spokojenosti pro službu Ověřeno zákazníky (Heureka).

České služby 0.5: Ověřeno zákazníky - Certifikát spokojenosti (Heureka)

Nemusíte samozřejmě používat všechny funkce, ale stačí jen aktivovat to, co zrovna na webu potřebujete.

České služby 0.5: Aktivace nových funkcí

Google feed a dodatečné označení produktů

České služby 0.5: Google feed a dodatečné označení produktů

XML feedy – rozšířené možnosti nastavení na úrovni produktu, kategorie nebo přímo celého webu. Základní podpora variant a vlastností a mnoho dalších vylepšení.

České služby 0.5: Nastavení na úrovni produktu

České služby 0.5: Nastavení na úrovni kategorie

České služby 0.5: Nastavení feedu na úrovni celého webu

Kompletní přehled změn pro verzi 0.5:

* WooCommerce: Certifikát spokojenosti (Heureka.cz a Heureka.sk)
* WooCommerce: Nastavení a zobrazení dodací doby (napojení na XML feedy v podobě DELIVERY_DATE)
* WooCommerce: Předobjednávky - nastavení pro jednotlivé produkty, možnost nastavení místa a formátu zobrazení na webu (napojení na XML feedy)
* WooCommerce: Sledování zásilek - volitelné zasílání notifikačních emailů o odeslané zásilce
* WooCommerce: XML feed (Google)
* WooCommerce: XML feedy:
 * Volitelné generování .xml souborů (probíhá postupně, vhodné pro eshopy s velkým množstvím produktů)
 * Nastavení různých informací na úrovni celého eshopu, kategorie či přímo produktu (vzájemně propojeno)
 * Možnost specifikovat vlastní název produktu (PRODUCTNAME)
 * Možnost vynechat libovolné kategorie či jednotlivé produkty 
 * Základní podpora variant a vlastností (unikátní URL adresy pro varianty, automatické generování parametrů a názvů)
 * Možnost napojení EAN (na základě SKU či vlastního uživatelského pole)
 * Podpora pro doplnění výrobce (MANUFACTURER) - různé pluginy, taxonomie, vlastnosti či uživatelská pole
 * Možnost dodatečného označení produktů (CUSTOM_LABEL) pro Google a Zbozi.cz
 * Možnost označování bazarového a repasovaného zboží (na úrovni kategorie i produktu) 
 * Možnost zobrazování/ignorování shortcodes v popisech produktů (DESCRIPTION)  
 * Doplněno odřádkování pro snadnou čitelnost v prohlížečích
 * Opraveno zobrazení ceny (nově započítáno i DPH)
* WooCommerce: XML feed (Heureka.cz a Heureka.sk) - možnost doplnění CATEGORYTEXT v nastavení kategorie i produktu
* WooCommerce: XML feed (Zbozi.cz):
 * Aktualizace pro novou strukturu XML
 * Opraveno kódování URL adres
 * Opraveno zobrazení elementu PARAM
* WooCommerce: Doprava (DPD ParcelShop, Uloženka.cz):
 * Zamezení dvojitému načítání funkce pro zobrazení poboček pomocí podmínky is_ajax().
 * Funkce get_shipping_methods() nahrazena funkcí load_shipping_methods(), takže by se měly pobočky bez problémů zobrazovat.
 * Zachování zvolené pobočky při změně platební metody.
 * Podpora pluginu WooCommerce Currency Switcher (cena poštovného a dobírky).
* WooCommerce: Měření konverzí (Heureka.cz a Heureka.sk) - aktualizován měřící skript
* WooCommerce: Ověřeno zákazníky - možnost omezení počtu recenzí (Heureka.cz a Heureka.sk)
* WooCommerce: Opravena drobná chyba ve verzi 2.6

Nápady a připomínky vítány! Pokud naleznete nějakou chybu, tak ji prosím rovnou nahlaste buď na místním fóru nebo přímo na Githubu. Verze 0.5 bude zveřejněna v oficiálním adresáři (a tedy i zpřístupněna pro automatickou aktualizaci), jakmile se několik dní nikdo neozve s nějakou chybou :-)

Aktualizace 16.9.2016: Nová verze byla zveřejněna v oficiálním adresáři pluginů a bude dostupná v rámci automatické aktualizace. Pozor, pokud jste na FTP nahráli verzi z Githubu a nechali tam defaultní adresář ceske-sluzby-master, tak aktualizace fungovat nebude a musíte ho přejmenovat zpět na ceske-sluzby. Nikdo nenahlásil žádnou zásadní chybu a opraveny byly pouze dva problémy, takže to zkusíme rozšířit mezi uživatele a uvidíme :-) Díky všem, kteří novou verzi vyzkoušeli a napsali, co by tam šlo upravit či zlepšit, drobnější změny budou zahrnuty už do další verze 0.5.1.

Nejoblíbenější hosting pro WordPress WEDOS.cz

64 komentářů u „České služby 0.5“

 1. Prosím kde je uložena hodnota EAN pro google feedy ? Mám tabulku SKU a EAN a potřebuji ji nahrat tak abych to nemusel u 1000 produktu dělat ručne. Diky moc za radu.

 2. A kde prosím zadám ten EAN kód u produktu? Nikde to tam nevidím, jak v nastavení pluginu, tak nikde u produktu, kde by bylo políčko pro EAN.
  Díky.

 3. Děkuji, stáhl jsem si poslední verzi. Když dám produkt a tam sklad, tak pod položkou “Katalogové číslo” je “Spravovat sklad” a pak “stav skladu” a “prodáváno jednotlivě”, políčko pro EAN, nikde a ani ho nemůžu nikde najít.

  Díky

 4. Dobrý den, jakým způsobem zachovat nastavení, které mám již provedeno ve verzi 0.5 pro přechod na verzi 0.6? Nebo stačí přepsat, jen některé soubory v pluginu?

  A druhý dotaz: Mám v produktech přidané vlastnosti Věk a výrobce a tyto vlastnosti se mi generují do “productname” v XML. Což mi dělá problémy ve spárování zboží. Jak mám tyto vlastnosti vyřadit?

  Děkuji moc

 5. @Marek: Tak to je podivné, co máte nastavené v menu WooCommerce – Nastavení – České služby – záložka “XML feed” – políčko “Podpora EAN”?

  @Jiří: Ano, veškeré nastavení zůstává zachováno, stačí plugin deaktivovat, nakopírovat nové soubory a zase aktivovat.

  Odstranění vlastností z názvu je možné od verze 0.6-alpha, stačí v menu WooCommerce – Nastavení – České služby – záložka “XML feed” – políčko “Název produktů” změnit defaultní nastavení na {PRODUCTNAME} | {KATEGORIE} | {NAZEV} (podrobnosti).

 6. Jupííí, tak vyřešeno, dnes jsem na to přišel, tak jsem se šel podívat i tady. Opravdu to bylo tím, že v nastavení českých služeb pod záložkou XML, jsem mĚl v EAN nastaveno SKU, po vymazání políčka a nechání ho prázdného, jsem to uložil a violá, již tam mám EAN kód, já vůl. Díky moc a omlouvám se.

 7. @Marek: Aha, máte pravdu. Pokud je tam něco zadáno, tak předpokládám, že už uživatel EAN používá a má ho někde uložený a nebudu mu tam vnucovat další políčko :-) Bohužel plugin nemá ještě podrobnou dokumentaci :-(

 8. České služby Verze 0.6-alpha
  Wordpress Verze 4.7.5 MultiSite
  Woocommerce Verze 3.0.7

  Dobrý den,
  ve verzi 0.6-alpha je asi bug. V administraci Produkty -> Kategorie se mi nezobrazí výpis kategorií. Vím jistě, že to dělá modul České služby, ale nemůžu přijít na to, jak chybu opravit. Má někdo stejný problém nebo to dělá jen mě?

 9. @ksec: Podobnou chybu jsem zatím nikde neviděl a ani nevím, jak bych ji mohl způsobit :-( Možné je ale všechno :-) Takže když plugin České služby deaktivujete, tak se kategorie zase objeví? Že by v tom hrála nějakou roli Multisite, nevím. Pokud to určitě způsobuje plugin České služby, tak se prosím ozvěte, podívám se na to…

 10. Když modul České služby deaktivuju v síti webů, tak je opět všechno v pořádku. Stejnou chybu dělal modul WooCommerce COD Advanced (příplatek k dobírce), ale v Administrace -> Vzhled -> Menu.

  Pro multisite používám WordPress MU Domain Mapping.

  Když je aktivovaný modul České služby, tak při načítání stránky Produkty -> Kategorie se zobrazí v “Chrome Developer Tools” tato chyba:

  500 Internal Server Error
  http://domena.cz/wp-admin/edit-tags.php?taxonomy=product_cat&post_type=product

  Levá část stránky se sice načte, ale pravá část, kde se zobrazuje seznam kategorií, se nenačte vůbec.

 11. @ksec: To zní podezřele :-) Máte nejnovější dnešní verzi z Githubu? Verze 0.6-alpha totiž nedávno opravovala problémy s dopravou (příplatek k dobírce už umíme také). Chybová hláška znamená patrně nějaký Fatal error, nemáte na hostingu přístup k error logu (přehled chybových hlášek)? Tam by se asi dala dohledat příčina, jinak bych to musel vidět a zkusit v kódu vypínat některé části pluginu, abychom něco objevili…

 12. Dobrý den,
  ano, mám nejnovější verzi staženou dnes.
  Zapnul jsem debug mode a vypsalo mi to tuto hlášku.

  Fatal error: Call to undefined function ceske_sluzby_xml_ziskat_globalni_hodnoty() in /var/www/clients/client1/web7/web/wp-content/plugins/ceske-sluzby-master/ceske-sluzby.php on line 765

  Složku jsem přejmenoval z “ceske-sluzby-master” na “ceske-sluzby”.
  Také jsem modul aktivoval pouze pro jeden web a ne pro síť webů, ale chyba se stále zobrazuje.

 13. @ksec: Díky moc, už mi to je jasné, patrně nemáte zapnuté použití XML feedů? Pokud je v nastavení pluginu dočasně povolíte, tak by to mělo fungovat. Zapomněl jsem na kombinaci, kdy někdo nechce XML feedy používat, protože je používá naprostá většina uživatelů :-( Opravím, problém můžete sledovat zde. Jen pro zajímavost, jaké funkce pluginu používáte?

 14. Dobrý den, nainstaloval jsem si tento plagin abych generoval xml feed pro heuréku, feed je ale generován jen z jedná kategorie produktů, ostatní to ignoruje, nevíte čím by to mohlo být? Jinak děkuji za Vaší práci, vše co děláte je velmi užitečné.

 15. Už to funguje. Používám “Zaokrouhlování celkové částky”. Nyní testuji “Dodací dobu” a “Sledování zásilek”.

  Děkuji za pomoc, žádnou chybu to již nehlásí a přehled kategorií se zobrazí.

 16. Petr Pěnkava: Používáte nejnovější verzi 0.6-alpha? Starší verze má trochu problémy s nejnovější verzí WooCommerce 3.0.x. Pokud to není tento případ, tak bych to potřeboval asi vidět přímo ve WordPressu, ozvěte se prosím přímo na kontaktní email (odkaz vpravo nahoře).

 17. @ksec: Díky, stejně se to musí opravit, už je tam dost funkcí a zatím bohužel není ideálně připravený systém, aby se načítalo vždy to potřebné, takže občas zapomenu a použiji funkci z jiné části pluginu :-( Zaokrouhlování funguje? Dnes doplním další funkci na zaokrouhlování, která řeší drobné rozdíly ve výpočtech (tedy trochu něco jiného než současné zaokrouhlování na celé koruny). Případně dejte prosím vědět, zda tam něco nefunguje nebo chybí, díky!

 18. Zdravím, také bych potřebovala radu… Když použiju feed na Heureku a Google (ten první. Ne jak píšete “pro větší eshopy v podobě souboru – ten mi funguje) tak mi to píše nějaký error. Hereureka mi to vracela. První řádek ve feedu byl prázdný, tak možná prý pro to… Když použiju ten druhý feed, tak je to ok. Jenže pro Google tam máte jen jeden feed :( a nemohu ho použít. Ten první feed: http://obchod.icebugrunning.cz/?feed=heureka
  Používám Vaši poslední verzi 0.6-alpha…
  Díky za radu :)

 19. @Milu: To je poměrně častý problém, který je nejčastěji způsoben nekorektní úpravou šablony nebo pluginu. Pokud jste třeba upravovala šablonu a něco doplňovala, např. do souboru functions.php, tak si musíte dát pozor, aby nebyla na začátku nebo na konci (za ukončením PHP pomocí ?>) mezera nebo prázdný řádek (může to být ale i v jiných souborech). Snadno to poznáte, když deaktivujete pluginy a změníte šablonu na základní Twenty Seventeen, tak by měl feed začít bez problémů fungovat (pozor na cachování v prohlížečí, použijte klávesy Shift + F5). Prázdný řádek hned na začátku je dobře vidět např. zde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *