WordPress 3.2 přichází pro rok 2011 s novou šablonou Twenty Eleven

Twenty Eleven (náhled)Před pár dny vyšlaprvní Release candidate (RC1) WordPressu 3.2, takže se vydání finální verze pomalu blíží. Sice už asi nebude splněn plánovaný termín (konec června), ale případný posun by neměl být výrazný (odhadem jeden až dva týdny). Pro uživatele bude asi nejviditelnější změnou nová výchozí šablona Twenty Eleven (2011), kterou si můžete už nyní vyzkoušet, a to rovnou v češtině.

Nebudeme zatím detailně rozebírat všechny možnosti, které nová šablona přináší, ale zatím pouze stručně ocitujeme vývojáře.

Twenty Eleven je propracovaná a snadno upravitelná šablona WordPressu pro rok 2011, která je ale zároveň graficky čistá a jednoduchá. Můžete si s její pomocí snadno vytvořit vlastní menu a upravit záhlaví a pozadí webu. Rozšířené možnosti nastavení dále nabízí výběr barevného schématu, barvy odkazů a základního rozmístění částí webu. Twenty Eleven obsahuje i speciální šablonu pro stránky s názvem Showcase, kterou lze použít třeba pro úvodní stránku, protože přehledně zobrazuje nejnovější a nejdůležitější obsah webu. V šabloně je definováno celkem 5 oblastí pro widgety (klasický postranní panel, 3 sloupce dole v zápatí a jeden speciální postranní panel pouze pro stránky se šablonou Showcase) a využít můžete i nový widget, který je určen pro zobrazování nejnovějších stručných příspěvků (omezeno na formáty Poznámka, Stav, Citace a Odkaz). Podporovány jsou samozřejmě i náhledové obrázky, které jsou využívány pro velké obrázky u doporučených (zvýrazněných) příspěvků a jako vlastní záhlaví u jednotlivých stránek a příspěvků. Šablona obsahuje také definice kaskádových stylů pro tisk, vizuální editor a šest různých formátů příspěvků.

Nová šablona Twenty Eleven zatím funguje pouze na připravované verzi WordPressu 3.2, takže si ji bohužel nemůžete přímo vyzkoušet na nějakém stávajícím webu. Ale i tady řešení samozřejmě existuje, nejjednodušší je asi použít plugin WordPress Beta Tester, s jehož pomocí získáte prostřednictvím automatické aktualizace vždy nejnovější vývojářskou verzi WordPressu, a to včetně nové šablony Twenty Eleven. Pro jistotu však doporučujeme provést před samotnou aktualizací kompletní zálohu a nasazovat tuto vývojářskou verzi raději na nepříliš důležité projekty (může se objevit např. nekompatibilita pluginů a další problémy). Nakonec už stačí jen stáhnout lokalizační soubory s češtinou a nahrát je přes FTP přímo do adresáře wp-content/themes/twentyeleven/languages. Pokud objevíte v překladu nějaké chyby, tak nám je určitě neváhejte nahlásit. A jak se vám nová šablona líbí?

Nejoblíbenější hosting pro WordPress WEDOS.cz

2 komentáře u „WordPress 3.2 přichází pro rok 2011 s novou šablonou Twenty Eleven“

  1. Popravdě řečeno, nikdy jsem základní šablonu WordPressu nezkoušel. nemůžu říct, z jakého konkrétního důvodu, ale když jsem viděl všude na netu tolik senzačních šablon s mnoha dobrými funkcemi, rovnou jsem sáhl po jiných možnostech.

  2. Já jsem taky nikdy nezkoušel výchozí šablonu. Ale na šablonu Twenty jsem se podíval a nyní očekávám tuto novou verzi, abych se mohl pustit do jejích úprav a přehodit vzhled, jelikož tato šablona mi přijde hodně promáknutá a jde s ní hodně udělat… Ale uvidíme, co přinese čas :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *