Čeština pro WordPress 3.1.3

WordPress 3.1.3 nepřinesl v oblasti lokalizace nic nového, žádné nové chyby také nebyly odhaleny, takže je čeština pro WordPress 3.1.3 téměř beze změn a prostřednictvím automatické aktualizace bude postupně nabídnuta všem uživatelům české verze během příštích několika hodin. Vzhledem k množství opravených bezpečnostních chyb ve WordPressu 3.1.3 doporučujeme bez otálení aktualizovat. Kompletní českou verzi si můžete také stáhnout přímo na našem webu. Kromě celého instalačního balíčku na našem webu nově naleznete na žádost několika uživatelů také další dva archivy: samotnou češtinu (např. pokud chcete přejít z anglické na českou verzi) a rozdílové aktualizační soubory (pro rychlou ruční aktualizaci z předchozí verze 3.1.2). Tímto způsobem chceme vyzkoušet zájem uživatelů o tyto specifické aktualizační balíčky. Pokud naleznete v překladu nějakou chybu, dejte nám o ní prosím vědět.

15 komentářů u „Čeština pro WordPress 3.1.3“

 1. Díky za češtinu, ale…

  Vážně jste nic neměnili?
  Už nějaký ten čas vždy aktualizuju z české na anglickou novější a pak tu novější přetáhnu českou verzí, jenomže od poslední změny z upgradu 3.1.3eng na 3.1.3cz mě při nahrávání medií v psaní článků pod záložkou knihovna medii mě to vypisuje tuto chybu (pořád jsem v tom ajax menu při uploadu obrázků, ale v 3tí záložce):

  Warning: explode() expects parameter 2 to be string, array given in wp-includes/query.php on line 2390

  A tahle chyba se tam zopakuje několikrát a vždy na jiném řádku – tímhle řádkem počínaje.

  Zkoušel jsem na to znova hodit eng verzi, ale stále stejná chyba. Pluginy jsem žádné neupgradoval a ani nepřidával, takže vylučovací metodou mě z toho vyplývá, že je nějaká chyba v češtině, pokud není, poprosil bych o radu, jestli někdo neví, co s tím.

 2. Benda_11: Problém není v češtině, ale bohužel přímo v samotném WordPressu 3.1.3. Podívejte se prosím na náš předchozí článek (předposlední odstavec + komentáře). Problém vyřešíte instalací pluginu Hotfix.

 3. Díky za ten rozdílový balíček!!! Mě to moc pomáhá, ale uznávám, že 0,8% (12/1492 stažení) uživatelů není mnoho…

 4. wordpressista: Je to zatím více než jsem čekal :-) Číslo 1492 je kumulovaný počet stažení pro všechny verze WordPressu 3.1.x, často lidé také stahují přímo z oficiálního webu, nemluvě o automatické aktualizaci…

 5. Já patřím mezi ty, kteří využívají automatickou aktualizaci, přijde mi to tak nejpohodlnější a nejrychlejší, takže ač využívám českou verzi, nejsu započítaný do statistiky :-)

 6. aktualizační balíček rozhodně kvituji. při této aktualizaci jsem o něm nevěděl, ale teď už budu stahovat jen jej :-)

 7. Ahoj, mám trochu problém po aktualizaci na verzi 3.1.3.
  Při psaní příspěvků, kdy je možnost psát v editoru nebo html, mi při otevření staršího příspěvku nenabízí možnost editovat – nevidím text dokud nekliknu na html možnost, ale když se překliknu zpátky do editoru, mám text stejně s html znaky. Před aktualizací bylo vše v pořádku. Nemáte někdo stejnou zkušenost nebo nevíte kde je chyba? Za jakoukoliv odpověď předem díky

 8. Problém vyřešen, nevím proč, ale když jsem dal deaktivovat download manager, tak editor pracuje v pořádku.

 9. super: Možná to už ani brzy nebude potřeba. Vývojáři zapracovali a možná to už bude brzy fungovat automaticky. Pokud ne, tak budeme balíčky u malých verzí zatím dělat “ručně”. Určitě budou totiž zpočátku problémy s funkčností u lokalizovaných verzí atd. Ale uvidíme…

  Petr: Některé zastaralé pluginy to způsobit mohou. Šlo o aktualizaci z 3.1.2 na 3.1.3? Tam bylo jen několik oprav, které by to teoreticky neměly způsobit. Zkusím to časem otestovat, mám také jeden web s pluginem WP-DownloadManager (je to on?), takže uvidíme. Může jít ale ještě také o konflikt tohoto pluginu s nějakým jiným. Těžko říci…

 10. Ano, aktualizace 3.1.2 na 3.1.3, přišel jsem na to když mi Chrom, v konzoli JavaScriptu, hlásil chybu v Download Manageru.
  Asi to nebude ten samý. Název v pluginech je Download Manager, autor Shaon.

 11. Petr: Aha, tak to bude tento Download Manager. Nevím jestli máte placenou nebo free verzi? U verze zdarma došlo v poslední době k podstatným změnám, kdy stávající verze 2.0.7 (Free) už není nadále podporována a plugin je nově zdarma ke stažení pod jiným názvem Download Controler (i když to tak na stránce na první pohled nevypadá, po kliknutí na “Get it Now” se stáhne nejnovější verze). Opatrně vyzkoušejte, třeba to pomůže. A pokud máte placenou verzi, tak zkuste využít podporu, kterou autor nabízí ve svém fóru. Každopádně díky za tip na zajímavý prémiový plugin!

 12. Mám free verzi a nevím jestli se k němu mám vrátit. Poslední dobou mi nefungovalo nahrávání souborů. Chvilku jsem to řešil jasnou cestou k souboru, ale chybí mi statistika stažení.
  Zkusím ten Download Controler, vypadá to celkem dobře, ale pro jistotu, Nemáte nějaký vyzkoušený a fungující plugin download managera? Díky

 13. Separatista: Vyzkoušel jsem plugin Download Controler a opět mi přestal fungovat editor. Po deaktivaci a smazání editor chodí.

  Nemáte někdo radu na fungující download manager?
  Díky

 14. Petr: Před chvílí jsem ten plugin zkoušel a vizuální editor fungoval bez problémů (WordPress 3.2 RC1). Možná jde o nějakou kombinaci několika pluginů, které mají nějaký vzájemný konflikt? Zkus deaktivovat všechny pluginy a aktivovat pouze tento. Vyzkoušej také jiný prohlížeč. Pokud nic z toho nepomůže, tak pošli administrátorské přihlašovací údaje na email pavelevap@separatista.net, zkusíme se na to podívat.

  Jinak na tomto webu používáme postarší WP-DownloadManager (odkaz viz výše), který zatím funguje a žádné speciální funkce nejsou potřeba. Ale pluginů určitě existuje více, jen je potřeba sepsat všechny funkce, které by měl požadovaný plugin umět.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *