Nevyrušované psaní ve WordPressu 3.2

Jak jsme již dříve informovali v našem přehledném souhrnu, jednou z mála uživatelských novinek chystaného WordPressu 3.2 bude nový způsob práce s textem, tzv. režim “nevyrušovaného psaní” (distraction-free writing). V současné době si už můžete vyzkoušet testovací plugin, který se snad nebude příliš lišit od konečné verze. A jak to vlastně bude celé fungovat?

Samotný vizuální editor pro psaní textu zabírá ve výchozí podobě na stránce jen velmi málo prostoru, a přitom by to vlastně měla být ta nejdůležitější část.

Na konci první řady ikonek vizuálního editoru je v současné době možnost “Přepnout na celou obrazovku” (na obrázku červeně zvýrazněna).

Moc lidí ale tuto možnost patrně nevyužívá, protože o ní buď neví nebo se jim zpracování zase tolik nelíbí. V podstatě se totiž jenom otevře zvětšený stávající vizuální editor. Pro úpravy dlouhých textů je to sice příjemnější možnost, ale určitě by šla ještě trochu vylepšit.

A právě to by měl umožnit nový režim “nevyrušovaného psaní”. Po aktivaci testovacího pluginu (stáhnout .zip soubor, poté ho nainstalovat prostřednictvím menu Pluginy – Instalace pluginů – Nahrát soubor) se totiž po kliknutí na stejné přepínací tlačítko změní vzhled celé obrazovky.

Na stránce se zobrazí pouze několik základních ikonek (tučné písmo, kurzíva, odrážky, obrázky, odkazy), odkazů (Zpět, Uložit) a další informace (počet slov, čas posledního uložení). Velké pole uprostřed pak už slouží jen k samotné kreativní textové tvorbě. Ale i v tomto režimu můžete pomocí ikonek rychle vložit např. odkaz či obrázek.

Jakmile přestanete pohybovat myší, všechny nepotřebné informace automaticky zmizí a můžete se už pouze “trápit” psaním samotného textu. Na obrazovce tak vidíte jen prázdný prostor aneb paralela nepopsaného papíru. A jakmile jen trochu pohnete myší, objeví se zase základní ikonky.

Samozřejmě může celé zpracování dopadnout nakonec ještě trochu jinak (nebo se nestihne dodělat), ale současné provedení zatím hodnotím pozitivně. Berte prosím tento článek trochu s rezervou a jako obecnou informaci o této chystané funkci. Vývoj implementace pro WordPress 3.2 můžete detailně sledovat zde. Co si o tom myslíte? Používáte při psaní stávající přepínání editoru na celou obrazovku?

Nejoblíbenější hosting pro WordPress WEDOS.cz

6 thoughts on “Nevyrušované psaní ve WordPressu 3.2”

  1. Já osobně funkci pro přepínání na fullsreen nepoužívám, každopádně náhledy chystané funkce vypadají zajímavě. Díky za info :)

  2. Doufam ze k tomu hned pribalej zatrzitko, nepouzivat, popripade zakazat pro uzivatele v typu…

    Prinejhorsim na to hodime nejakej hook, nebo tak neco :)

  3. Zajímavé, nicméně tuto novinku (stejně jako současnou možnost roztáhnout editor) nejspíše využívat nebudu :D

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *