Čeština pro WordPress 3.9.2

Čeština pro WordPress 3.9.2 bohužel nevyšla hned po vydání originální anglické verze (důležitá bezpečnostní aktualizace) a následně byla možnost generování lokalizačního balíčku rozbitá, takže se vše ještě trochu zpozdilo. Konečně byl ale problém opraven a můžete bez obav aktualizovat, případně doporučuji vyzkoušet první RC verzi WordPressu 4.0, která se dnes také objevila.

Čeština pro WordPress 3.9.2 doplňuje některé překlady v nastavení (dostupnost pro vyhledávače) a dlouhé věty v nápovědě (viz screenshot). Kompletní lokalizační balíček s českou verzí WordPressu je dostupný ke stažení zde, aktualizaci provedete jednoduše prostřednictvím automatické aktualizace přímo v administraci webu.

Čeština pro WordPress 3.9.2: Dostupnost pro vyhledávače

Dnes byla také oficiálně vydána první RC verze WordPressu 4.0 a plánované datum vydání se posunulo na příští týden (patrně středa 3. září), což nám alespoň poskytuje ještě trochu času na doplnění překladu.

WordPress 4.0 přinese z hlediska lokalizace mnoho důležitých změn (jen namátkou můžete asi zcela zapomenout na konstantu WPLANG), takže se určitě objeví i mnoho souvisejících problémů při instalaci a aktualizaci. Základní směřování je ale rozhodně pozitivní (zase trochu méně práce pro uživatele) a během příštích dnů se tu snad dočkáte i shrnujícího článku s dosavadními poznatky (mnoho věcí se ale stále průběžně mění).

Nejoblíbenější hosting pro WordPress WEDOS.cz

5 thoughts on “Čeština pro WordPress 3.9.2”

  1. Jak dotlacit cestinu do wordpressu? Stahnul jsem si zde uverejneny balicek. Pouzivam wordpress 3.9.2_us, ale nejak nechapu tu jednoduchou aktualizaci. Mam tedy stazeny balicek, ale netusim jak pokracovat dal. V aktualizacich nemam zadnou moznost zmeny jazyka, popripade aktualizace. Jak tedy postupovat? Mam soubory tupe prehrat, nebo provest nejakou reinstalaci?

  2. Pokud používáte aktuální anglickou verzi, tak stačí přidat do souboru wp-config.php jeden řádek a následně přejít do menu Nástěnka – Aktualizace, kde by se měla objevit možnost aktualizace na nejnovější českou verzi. Odkliknete, aktualizace proběhne a vše bude v češtině.

  3. Diky za help, ale bohuzel nefunguje. Jestli mam pridat radek: define(‘WPLANG’,’cz_CZ’); tak ten jsem pridal a v aktualizacich neni nic. Jiny radek k pridani jsem ve Vasem odkazu nenasel. Zkusil jsem i podle odkazu nahrat na hosting soubory *.po a *.mo, ze stazeneho balicku, ale porad nic. Resp. administracni rozhrani je stejne cele anglicky. Neni tam naznak ani castecneho prekladu. Kdyz kliknu na aktualizace, mam moznost reinstall, stahnout wp3.9.2_us a u kolonky Translations mi to pouze anglicky pise, ze moje preklady jsou aktualni. :(

  4. Ano, to je přesně ten řádek, ale pozor – není tam cz_CZ, ale cs_CZ. A měly by tam být jednoduché “programovací” uvozovky:

    define('WPLANG', 'cs_CZ');

  5. Jezisi, ja jsem vul. Moc diky, no samozrejme ze to uz funguje. Jeste jednou diky. ;)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *