Čeština pro WordPress 3.6

Čeština pro WordPress 3.6 by měla být během několika málo hodin dostupná přímo prostřednictvím automatické aktualizace (nebo si můžete ručně stáhnout kompletní instalační balíček). Lokalizace není sice zatím zcela kompletní, ale většinou chybí pouze dlouhé řetězce nápovědy, přehled novinek a administrace sítě webů. Běžný uživatel by se tak neměl s angličtinou v administraci vůbec setkat.

Lokalizované jsou všechny novinky WordPressu 3.6, tedy zejména porovnávání starších verzí a přepracovaná správa vlastních menu, ale i některé resty z minulosti (např. instalační rozhraní). Součástí české verze jsou také aktuální překlady všech výchozích šablon (včetně Twenty Thirteen).

Poslední dobou začaly přibývat navržené uživatelské překlady do příslušné aplikace, takže je budeme průběžně schvalovat. Bohužel některé překlady nejsou ideální a je třeba je výrazně upravovat, což celý proces velmi zpomaluje. A protože už nechceme uživatele dále zdržovat, tak čeština vychází v současné podobě a postupně bude doplňována.

Pokud se chcete do překladu zapojit, tak to samozřejmě uvítáme, ale je vhodné každý řetězec nejen přeložit, ale i vidět ve skutečnosti přímo ve WordPressu. Vyhnete se tak mnoha různým problémům, kdy je ve větě zmiňováno tlačítko, které se ale jmenuje trochu jinak nebo je potřeba upravit překlad tak, aby se hodil i k nějakému jinému kontextu, atd.

Češtinu pro WordPressu 3.6 finančně podpořil částkou 150 Kč jeden uživatel, můžete se tím nechat inspirovat :-)

Pokud narazíte na nějakou chybu, tak na ni prosím upozorněte přímo v komentářích, děkujeme!

Nejoblíbenější hosting pro WordPress WEDOS.cz

19 thoughts on “Čeština pro WordPress 3.6”

 1. prosím o radu provedl sem aktualizaci ale při otevření stránky se mi otveře

  blockUI reguires jQuery v1.2.3. or later! You are using v1.10.2, teprve po odkliknutí se stránka načte. Když deaktivuji plugin jquery-colorbox problém stále trvá

 2. dobrý den, jsem začátečník ve WP, nainstaloval jsem 3,6 AJ pak jsem ho přeinstaloval na verzi 3,6CZ ale stejně se mi zobrazuje v angličtině a nevím kde to mám nastavit. Děkuji za pomoc

 3. Pepan Mencl: V souboru wp-config.php je třeba ještě doplnit nastavení české verze tak, aby tam bylo:

  define('WPLANG', 'cs_CZ');

 4. Ahoj, poraďte prosím začátečníkovi se zapnutím češtiny.
  Stáhnul jsem 3.6 CZ,(tady odsud) nainstaloval a stejně je administrace v angličtině.
  V souboru config jsem to zkotroloval a “define(‘WPLANG’, ‘cs_CZ’); je správně.
  Ve složce language to taky vypadá česky , ale česky mi to nefachá :(
  Nevíte někdo co s tím ? dík :)

 5. petr: To je podivné. Po instalaci lokalizované verze není potřeba už nic nastavovat. Zkuste deaktivovat všechny pluginy a nasadit výchozí šablonu Twenty Thirteen. Nepoužíváte Multisite verzi WordPressu (síť webů)?

 6. Dik za radu. Ale ani jedno nepomohlo . Tak jsem to vše smazal, vytvořil novou databázi a nahrál WP 3.6. CZ z downloadu na těhle stránkách znova.
  ( databázi mám u wedosu, tak jsem zadal pro jistotu username s “a” tj. s nejvyššími přístupovými právy i k vytváření nějakých tabulek a stejně je po instalaci WP administrace zase v angličtině :(
  Prolez jsem adresáře a nejaká složka ” network” tam je, nevím jestli je automaticky zapnutá nějaká síť webů.
  Nemáš prosím ještě nějaký nápad co s tím, aby to už mluvilo česky ?:)

 7. Ahoj,

  prosím tě, je to mírně off topic, ale chtěl jsem se zeptat na ty barvy, které máš v tomto tématu. To jsi upravoval přímo CSS nebo jsou ty barvy měnitelné přímo někde v administraci ? Díky

 8. petr: Zajímavé, asi tam bylo někde něco špatně, netuším… Hlavně, že už to funguje :-)

  Adam: Používám odvozenou šablonu Holi (zdarma), obsahuje mnoho různých barevných schémat…

 9. To, že překládáte nové verze a navíc tak rychle, je naprosto perfektní a jsem za to hrozně rád! :)

  Jen co trochu zbohatnu, taky vám přispěju :D

 10. Zdravím,
  nevím zdali se to stalo jenom mě, ale po aktualizaci na 3.6.1, se mi některé popisky nezobrazují česky. Například v administraci pro menu.

 11. Tak můj předchozí příspěvek může admin smazat. Něco se pokazilo při aktualizaci, tak jsem aktualizoval ještě jednou a vše je v češtině.

 12. Nainstaloval jsem WP v angličtině, přepsal jsem ho češtinou, v konfigu je řádek

  define(‘WPLANG’, ‘cs_CZ’);

  ale stále se mi zobrazuje vše v angličtině. Soubory češtiny tam přitom jsou.

 13. Zhulený pes: Díky!

  Powerack: Zkuste WordPress automaticky přeinstalovat (menu Nástěnka – Aktualizace). A deaktivovat všechny pluginy. Celá administrace je v angličtině nebo jen šablona pro uživatele?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *