Čeština pro WordPress 3.5.1

Před několika dny vyšla první opravná a bezpečnostní verze WordPress 3.5.1. Čeština vychází teprve dnes (chřipka) a obsahuje pouze několik drobných změn. Doporučujeme neotálet s automatickou aktualizací, pro nové instalace si pak můžete stáhnout kompletní balíček. A pro zajímavost, zatím byla česká verze WordPressu 3.5 použita na téměř 14 tisíc webech. Aktuální česká verze by se měla automaticky nabídnout, i když jste už dříve aktualizovali na anglickou verzi WordPressu 3.5.1. Pokud se objeví nějaké problémy, tak se prosím ozvěte přímo do komentářů.

18 thoughts on “Čeština pro WordPress 3.5.1”

 1. Dobrý den, jsem nový uživatel wordpressu, nainstaloval jsem si vaši českou verzi wordpress 3.5.1 v češtině, a když jsem tam nainstaloval do toho plugin (zkoušel jsem wp e-commerce) tak se to nainstalovalo a po té po aktivaci to celé spadlo, zobrazila se mi jen chybová hláška 500, že na webu se provádí udržba, dále se do admin rozhraní nedalo vůbec dostat to stejné se mě stalo když jsem si nahral plugin woocommerce a dal tam theme twenty eleven, po aktivaci šablony znovu hláška 500 bez možnosti vstupovat do administrace. Částečně jsem to vyřešil když jsem smazal z ftp soubory české verze a nahrál tam soubory original anglické verze 3.5.1 to pak fungovalo. Akorát nyní mně to funguje ale nemám v tom češtinu, automatická aktualizace v updates na češtinu se mě již nezobrazuje. Jednou jsem ji využil aktivoval tu šablonu a zase hláška 500.

 2. Dobrý den, po aktualizaci, nejde nahrát soubor do příspěvku, nejde vrátit do konceptů, nejde přepínat editor-html. Co s tím?
  Díky

 3. Úctyhodné číslo :). Díky za lokalizaci. Zrovna jsem rozjížděl projekt s nejnovější verzi WP (na svém webu mám starou, která mi vyhovuje) a redaktorům čeština určitě udělá radost.

  Jsem moc rád, že se u nás najde skupinka lidí, co něco tvoří pro ostatní.

 4. Dobrý den,
  mám vytvořené stránky na anglické verzi WP. Problém je v tom, že v nadpisech stránek nezobrazuje správně všechny české znaky. Česká verze (odzkoušeno) je v tomto korektní. Je možné nějak aktualizovat anglický WP na český, aniž bych musel provést čistou instalaci? Anglická verze pochopitelně přechod na českou nenabízí.

 5. WordPress je super ale zrovna včera jsem dal update worpress 3.5.1 cz na českým hostingu a totál zborlaný stránky i worpress. Hláška 500 a nefunkční přístup na administraci. Ještě že český-hosting dělá pravidelné zálohy tak přepsáním jsme to zprovoznil na 3.5. Co ale s tím dále ?

 6. Běžím na Wedosu.
  Aktualizoval jsem z na 3.5.1–en_US.
  Přes ftp jsem nahrál český balík odtud.
  Plugin Čeština pro WordPress je aktivní.
  Kontroloval jsem a ve složce wp-content/languages jsou nahrané soubory s českou lokalizací a v souboru wp-config.php definován český jazyk [define (‘WPLANG’, ‘cs_CZ’).
  Podle výše uvedeného postupu jsem v “Dashboard” kliknul “Re-install”.
  Beze změny zůstavá 3.5.1–en_US.

 7. Ahoj, nechce se mi to nikam hlasit, to pisu tady: je tu chyba v prekladu (sklonovani http://imgur.com/ufCuj3S)

  pouzivam cz WP 3.5.1 s nejnovejsim seo od yosta.

  pokud potrebujete vice info, tak mi napiste bud sem nebo na mail

 8. f789gh: Překlad pluginů není součástí překladu WordPressu, musíš to nahlásit autorovi překladu, kterého asi nejlépe najdeš přes stránky pluginu.

 9. tak to se moc omlouvam;myslel jsem si ze to mate nejak nastarosti. sorry, byl jsem strasne moc linej :)

 10. Pavel, tonda: Podivné, mohl bych ten problém někde vidět? Můžete prosím někdo poslat přihlašovací údaje (administrátor WordPressu + FTP) na email pavelevap@separatista.net? Podobný problém byl již před časem nahlášen vývojářům, ale zatím to asi neopravili. Nejde přímo o problém ve WordPressu, ale zejména v API na webu wordpress.org, se kterým WordPress komunikuje a stahuje odtud aktualizace.

 11. Postupně překládám zbytek nepřeložených řetezců v české lokalizaci. Týká se to především Admin rozhraní sítě, ale i v další soubory lokalizace nejsou kompletní.
  Týká se to těchto souborů:
  admin-cs_CZ.po/mo přeloženo 1848 z 2160 řetězců
  admin-network-cs_CZ.po/mo přeloženo 184 z 251 řetězců
  cs_CZ.po/mo přeloženo 4402 z 4600 řetězců

  Kdo bude mít zájem, zašlu na email. Soubory se nakopírují do složky “wp-contentúlanguages”
  rastr.rastr@gmail.com

 12. Rastr: Překládat můžete zde, kde budou řetězce následně schvalovány a možná se tak dostanou do oficiální české verze WordPressu. Soubor cs_CZ.po určitě neobsahuje tolik řetězců, pozor od verze 3.4 došlo k některým důležitým změnám v oblasti lokalizace.

  Pavel: Nakonec se nám podařilo problém vyřešit, naštěstí neměl nic společného s češtinou. Šlo o kombinaci několika faktorů, kdy byl WordPress nainstalován v jiné složce než probíhaly úpravy + špatně byl nastaven plugin qTranslate (nesprávný kód jazyka cz_CZ místo správného cs_CZ). Takže česká verze snad žádný problém neobsahuje.

  A nakonec ještě drobná aktualizace – českou verzi pro WordPress 3.5.x už používá více než 43 tisíc webů!

 13. Separatista:
  Zvláštní, máte pravdu, soubor cs_CZ obsahuje “jen” 1.704 řetězců a všechny jsou přeloženy. Už si přesně nepamatuji, kde jsem vzal “svůj” cs_CZ*.po, ale nebyl kompletně přeložený. Každopádně zatím jsem nenašel nikde nesrovnalosti v překladu, při používání přeloženého WordPressu. Na stránce GlotPressu je uvedeno, ze je přeloženo 99% řetězců tohoto souboru. Nikde jsem ale nenašel překlad pro soubor admin-network-cs_CZ, můžete mi poslat link?
  Můžete také popsat k jakým důležitým změnám v překladu došlo v lokalizaci od verze 3.4.? Nebo poslat odkaz na stránky s popisem.
  Existují někde veřejně ke stažení *.pot soubory k WordPressu?
  Přijde mi rychlejší, když si je přeložím sám, než čekat na schvalování a zveřejnění.

 14. Zdravím, kdy můžeme očekávat českou verzi aktualizace na 3.5.2 ?
  Má do té doby smysl aktualizovat na us verzi?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *