Čeština pro WordPress 3.0.5

Čeština pro WordPress 3.0.5 vyšla právě před chvílí, ale nikdo bohužel neví, jak dlouho bude dostupná než vyjde nový WordPress 3.1 (ani se mi nechce vtipkovat byť jen o možnosti verze 3.0.6). Kompletní instalační balíček můžete stahovat přímo zde, stávající uživatelé pak nemají důvod nevyužít pohodlnou automatickou aktualizaci.

V překladu se nezměnilo vůbec nic, takže je čeština vydána vlastně jen proto, aby její neexistence nemátla mnohé uživatele. “Malé” verze WordPressu sice obvykle využíváme k opravám překladu, ale spíše zpočátku nového vývojového cyklu, protože těsně před vydáním další “velké” verze už je rozpracovaná nová čeština a pak už neměníme skoro nic, protože by bylo náročné (a zbytečné) udržovat stávající překlad s většími změnami připravovanými pro “velkou” verzi. Využijeme tedy tento krátký příspěvek ještě alespoň k malému shrnutí českých aktualizací. Pokud není v administraci pro nějakou novou verzi WordPressu včas dostupná česká verze, ale chtěli byste aktualizovat (např. kvůli bezpečnostní opravě), nemusíte se vůbec obávat, že po aktualizaci na anglickou verzi o stávající češtinu ve WordPressu přijdete. U “malých” verzí se nestane téměř nic a i u těch “velkých” pak obvykle zůstane zachována velká část překladu a jen občas se objeví angličtina.

Nejoblíbenější hosting pro WordPress WEDOS.cz

9 thoughts on “Čeština pro WordPress 3.0.5”

  1. Po automatickém nainstalování češtiny 3.0.5 mi stránky “klekly”. Chybová zpráva uvádí, že došlo k předčasnému konnci skriptu záhlaví: index.php. Přitom verze 3.0.4. fungovala bez závad.

  2. Lada: S češtinou to nemá nic společného, zcela stejný problém řešíme na fóru (a tam šlo o aktualizaci na anglickou verzi WordPressu 3.0.5). Na vině bude patrně hosting Forpsi, ale zkoušíme nalézt příčinu problému…

  3. Bude tu dostupná lokalizace pro WordPress 3.1?
    Protože už je to 4. beta předpokládám, že už se tam texty nemění.

  4. Prosim o radu, jak zmenit ve formulari na komentare popisek u autora komentare. Je tam natvrdo uveden “Nazev” misto “Jmeno”. Myslel jsem, ze to v nove verzi bude opraveno, ale neni. Dekuji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *