Čeština pro WordPress 2.8

Ačkoliv nová verze WordPressu 2.8 ještě oficiálně nevyšla, objevila se už druhá betaverze, podle posledních informací by se měla finální verze objevit ve středu 10. června. A protože už dochází jen k opravám reportovaných chyb a nejsou přidávany nové funkcionality, připravili jsme také novou češtinu pro všechny dychtivé uživatele, kteří si chtějí nový WordPress 2.8 vyzkoušet už teď. Změnilo se přibližně 15 % všech řetězců, dalších 5 % přibylo zcela nových, což je však mnoho stovek výrazů a i celých vět, a to ani nemluvě o samostatném souboru s geografickými názvy (zejména městy), který slouží pro vylepšené nastavení časového pásma. Tento druhý soubor vlastně ani vůbec nepotřebujete, pokud vám tedy stačí mít v administraci Prague místo hezky české Prahy. Přeloženo je kompletně vše, neměli byste snad ani objevit žádné větší chyby. Pokud dojde do vydání oficiální verze WordPressu 2.8 k nějaké drobné změně, tak bude samozřejmě do překladu ihned dodělána a naleznete tu vždy aktuální češtinu pro nejnovější verzi WordPressu. Shrnutí hlavních novinek ve WordPressu 2.8 si můžete přečíst v našem předchozím článku.

Pokud naleznete nějakou chybu, tak ji neváhejte nahlásit do komentářů, opravu uvítají určitě všichni uživatelé. Lokalizační soubory s češtinou nahrajte do adresáře wp-content/languages (pokud ho tam nemáte, tak ho vytvořte), nezapomeňte mít upraven soubor wp-config.php (cs_CZ). Staženou češtinu si můžete libovolně upravovat (součástí je samozřejmě i editovatelný .po soubor). Pouze v případě, kdy budete chtít tuto češtinu zveřejnit s vlastními úpravami na svém webu, poprosím o uvedení aktivního odkazu na tento web, protože nám dal kompletní překlad WordPressu 2.8 docela dost práce a chceme alespoň trochu sledovat, kde se čeština všude šíří. Jinak si s ní dělejte, co chcete. Děkujeme. Samozřejmě uvítáme, pokud na nás kdekoliv na svém webu uvedete odkaz i jako běžní uživatelé české verze WordPressu a budeme to brát jako vyjádření vašich díků. Máme rozpracované překlady několika velmi oblíbených pluginů a postupně je tu začneme zveřejňovat, takže doporučujeme přidat si naše RSS do své čtečky. Ale konec povídání, češtinu pro WordPress 2.8 můžete stahovat zde.

Nejoblíbenější hosting pro WordPress WEDOS.cz

3 thoughts on “Čeština pro WordPress 2.8”

  1. Díky za reakci, kahi. Ano, vím o tom a pokusím se to časem nějak zviditelnit. Budiž mi alespoň částečnou omluvou, že tento web byl na zveřejnění češtiny použit jen proto, že byl téměř opuštěn a neměl mít původně s WordPressem nic společného. Čeština je tak vlastně jen “vedlejší” produkt od lidí, kteří s WordPressem komerčně pracují a čekali jsme spíše, že ji převezmou jiné weby s vlastními úpravami, a ne že si ji za pár dní odtud stáhne 1800 lidí…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *