Čeština pro WordPress 2.8.1

Nová verze WordPressu 2.8.1 je vlastně jakýsi “záchranný balíček”, který opravuje nebývale mnoho objevených chyb původní verze WordPressu 2.8. Nebylo sice opraveno ještě úplně všechno, takže nás tedy patrně čeká alespoň jedna další “malá” verze, ale nejdůležitější problémy byly snad odstraněny. Rozhodně tedy doporučujeme verzi 2.8.1 bezodkladně nainstalovat, zejména pokud jste měli nějaký problém – existuje poměrně vysoká šance, že bude touto verzí odstraněn. A aktualizována byla samozřejmě i čeština pro verzi 2.8.1.

Přehled opravených chyb:

  • Některé šablony používaly funkci get_categories() způsobem, který bohužel přestal ve verzi 2.8 fungovat. Problém se objevil zejména ve složitějších šablonách, kde byla nějaká vlastní možnost nastavení šablony v administraci.
  • Byla odstraněna chyba, která vyžadovala na Nástěnce příliš mnoho paměti, což “někdy a někde” způsobovalo, že prostě Nástěnka celá nenaběhla. Ostatně kvůli rostoucí náročnosti na paměť byl kritizován celý nový WordPress 2.8. Prohlédnout si můžete zajímavé výkonnostní testy, které dávají těmto stížnostem za pravdu. A právě WordPress 2.8.1 by měl tuto náročnost trochu snížit, uvidíme…
  • Automatická aktualizace v některých případech nepovedené / nedokončené aktualizace smazala soubory WordPressu. Stačilo je pak sice nahrát ručně přes FTP, ale pro dotčené “administrátory” ta chvíle, kdy všechno zmizelo a oni věděli jen to, že nemají zálohu a netušili, co se vlastně děje, stála určitě zato :-)
  • Editor pro vytváření / úpravu příspěvků a stránek se kvůli kompresi v některých případech nepodařilo načíst.
  • A poté, co bylo ve verzi 2.8 propagováno nové zvýrazňování zdrojového kódu pro soubory šablon a pluginů, tak bylo ve verzi 2.8.1 potichu odebráno kvůli mnoha stížnostem na problémy v různých prohlížečích.
  • A co tam máme dále? Zlepšila se bezpečnost v oblasti pluginů, zobrazovat by se měly i chyby během uploadu, které se ve verzi 2.8 nezobrazovaly (a pomohou tak přijít na příčinu problému), bylo opraveno nefunkční automatické ukládání při používání IE, došlo k nějakým úpravám stylů a pár dalších drobností, které jsou důležité spíše pro programátory a můžete si jejich detailní popis prohlédnout zde.

A pokud jde o změny týkající se češtiny pro verzi 2.8.1? Uživatelské úrovně by už měly být vidět přeložené (a ne jen v angličtině) a zmizet by měly také problémy s načítáním (přeložených i nepřeložených) časových pásem (lokalizační soubor continents-cities-cs_CZ.mo). Došlo i k několika opravám a úpravám v samotném překladu, přibylo dalších cca 20 řetězců (1 % z celkového počtu, zejména jde o technické pojmy a nastavení pluginu Akismet). Češtinu pro WordPress 2.8.1 můžete zdarma stahovat zde.

Nejoblíbenější hosting pro WordPress WEDOS.cz

One thought on “Čeština pro WordPress 2.8.1”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *