WordPress – problémy a jejich řešení

Stručný postup, jak zjistit v čem je přesně problém

Opakuje se to stále dokola, objeví se nějaká chyba, nastane nečekaný problém a uživatelé, kteří nemají moc zkušeností obvykle netuší, jakým způsobem ho řešit (či jak ho nejlépe nahlásit odborníkům).

Vždy se nejdříve pokuste identifikovat, kdy problém vznikl a zda jste v tu dobu něco s WordPressem dělali. Pokud jste do ničeho nezasahovali, tak může jít o dva základní problémy:

 • Něco se děje u hostingu, respektive mají nějaký problém, nebo změnili na serveru nějaké nastavení. Pátrání po přesných příčinách, které byste mohli u hostingu nahlásit, však bohužel není moc jednoduché a měli byste se v problematice trochu orientovat.
 • Máte patrně zavirovaný počítač a bude třeba ho kompletně “odvšivit”, změnit hesla na FTP a WordPress přeinstalovat (návod).

Pokud se problém objevuje od nějakého vašeho zákroku na webu, vyzkoušejte následující možnosti:

 • Deaktivovat všechny pluginy a pokud poté vše funguje, tak je postupně zapínat a hledat viníka. Plugin, který zlobí nepužívejte a nahraďte ho jiným, případně kontaktujte autora pluginu a nahlaště mu chybu (třeba ji opraví).
 • Problémy se zobrazením jsou způsobeny obvykle šablonou. Zkuste aktivovat defaultní šablonu WordPressu (Kubrick) a vyzkoušejte, zda se problém projevuje i poté. Pokud ne, tak jde o problém vaší šablony a je třeba ji změnit či upravit.

Dále nezapomeňte nahlásit jakou verzi WordPressu používáte a vhodné je také zkusit nalézt chybu v Googlu (stačí odebrat z chybové hlášky konkrétní údaje vaší domény), neboť velmi často už někdo podobný problém řešil. Někdy se také může stát, že je to přímo chyba WordPressu a v takovém případě je ideální, pokud ji nahlásíte přímo vývojářům.

Potřebujete pomoc s redakčním systémem WordPress?

Nenašli jste zatím nikde odpověď, kterou hledáte (ani v odborném fóru)? Nebo se Vám hledat vlastně vůbec hledat nechce a chcete svůj čas věnovat něčemu jinému – třeba tvorbě konkrétního obsahu?

Objevil se nějaký problém s WordPressem a nevíte si rady?

Chcete ho nainstalovat, zprovoznit nebo třeba připravit (upravit) šablonu?

Nebo jen potřebujete poradit s nějakou drobností, která Vám znepříjemňuje každodenní práci s ním?

Stačí jen co nejlépe popsat daný problém a využít české podpory WordPressu, která je poskytována zdarma (v podobě našeho fóra).

123 thoughts on “WordPress – problémy a jejich řešení”

 1. Zdravím.
  Nahrál jsem teď na jeden novej webposlední verzi wordpress (WordPress 3.1.2. ).
  A mám problémy s nahráváním jakýchkolv obrázků. Ať již přímo přes media, či vložením v příspěvku nebo i přes nextgen

  Když vkládám přes media, píše mi to HTTP error

 2. Zcela jsme na tuto stránku zapomněli, takže se tu dlouho neobjevovaly žádné odpovědi. Již delší dobu byl tento obecný formulář nahrazen naším fórem pro podporu WordPressu, které můžete bez obav zdarma využívat.

  honza, Jan: Jde o problém s nedostatečnou pamětí (memory_limit). Řešeno mnohokrát v našem fóru. Je potřeba nechat si paměť navýšit nebo ji někde uspořit.

  N3S4: Plugin Fancy Gallery by měl fungovat bez problémů na nejnovější verzi WordPressu. Pokud s tím máte stále problémy, ozvěte se prosím v našem fóru. A také díky za všechny odpovědi u tohoto článku!

  kyli: Ano, AppServ 2.6.0 má v sobě už vývojářskou verzi PHP 6, takže tam by mohl být nějaký problém.

  Hachmi: Zkuste deaktivovat všechny pluginy a přeinstalovat WordPress (pokud to nepůjde automaticky tak ručně nahráním souborům na FTP). Problém se řešil i na oficiálním fóru podpory, podle kterého by to mohl způsobovat i nedostatečný memory_limit (viz informace výše).

  abecedarian: Ano, někdy je třeba u hostingu také nejdříve soubor .htaccess povolit v jejich administračním rozhraní.

  Mealtiner: Zadejte prosím svůj dotaz do našeho fóra, zkusíme se na to podívat. Problém může způsobovat nějaký plugin či podivné nastavení hostingu (nějaké omezení). Jaký používáte hosting? Budeme ale patrně potřebovat přihlašovací údaje do administrace WordPressu (poslat je můžete na email pavelevap@separatista.net).

  Další komentáře na této stránce už nebude možné vkládat. Veškerá podpora je kompletně přestěhována na naše fórum, kde můžete psát své dotazy a problémy, které se pokusíme co nejdříve vyřešit.

Komentáře nejsou povoleny.