Starý dobrý Divoký západ

Vzpomínáte na všechny ty dobrodružné westernové příběhy, a to jak v podobě pravidelně vycházejících sešitů (Rodokaps, Dostavník), tak i rozsáhlých knížek od všeobecně známých autorů jako je Karel May, Zane Grey, Max Brand a mnoha dalších? Po roce 1989 vznikla v Česku po těchto příbězích obrovská poptávka, zatímco dnes už po nich kromě opravdových fanoušků a sběratelů ani pes neštěkne. Zkusíme to změnit?

Každý člověk postupně stárne a začíná pomalu vzpomínat na své mládí a vybavuje si příjemné okamžiky, které strávil například čtením dobrodružné literatury. Změnila se sice doba a formáty zábavných médií, ale stejně podvědomě vyhledáváte starší filmy, ve sbírce máte Nesmiřitelné i Rio Bravo a mezi nejoblíbenější herce patří Clint Eastwood a John Wayne. Skoro každý nový seriál, film či hra má v dnešní době svou webovou stránku, kde čtenáři diskutují o sebemenších hloupostech, ale celý žánr dobrodružné literatury a filmu vlastně nic podobného v češtině nemá, nebo jsem to alespoň nenašel.

A proto navrhuji společný internetový prostor založit!

Nezvládnu však určitě všechno sám, takže se tímto příspěvkem vlastně i ptám. Má to vůbec cenu? Objeví se zájemci o stejnou věc, kteří pomohou na webu doplňovat informace o nových i starších knihách, filmech a vlastně o všem, co se této tematiky týká? Netuším, ale doufám v to, takže se, prosím, případně ozvěte dole v komentářích. Web s redakčním systémem mohu zprovoznit v podstatě během jednoho dne, technické záležitosti nejsou problém, ale potřebuju pomocníky a nadšence, kteří tento web nenechají zemřít.

Plánovaný web by mohl obsahovat následující:

  • Soupis vydaných sešitů (např. Rodokapsy a jejich knihovničky, Dostavník, G. F. Unger) a knih od mnoha různých nakladatelství (např. Návrat) v Česku.
  • Co vycházelo a vychází v zahraničí, společně např. s “amatérskými” překlady některých článků či dokonce i příběhů.
  • Přehled autorů a jejich děl.
  • Zdigitalizované sešity a knihy (samozřejmě s ohledem na autorská práva asi nebude možné “ofciálně” zveřejnit Karla Maye, zatímco u starých příběhů z Rodokapsu nebude problém). 
  • Výměnná i prodejní burza.
  • A samořejmě diskuzní fórum, kde dojde určitě k zajímavé výměně názorů a odkazů.

Jak jsem již zmínil výše, začít můžeme hned. Potřebujeme jen nadšení a čas.

Nejoblíbenější hosting pro WordPress WEDOS.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *