Schvalování příspěvků

Zvolené téma neobsahuje zatím 2žádnou odpověď. Do diskuze (6 účastníků) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna je stará 10 let, 5 měsíců.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (z celkem 21)
 • Autor
  Příspěvky
 • #991

  ruda
  Participant
  Web

  Zdravím,

  předem se omlouvám pokud tu již toto téma bylo, ale já ho nenašel :-D

  Mám stránky na které mi přispívájí lidé (redaktoři). A já jako šéfredaktor chci jejich příspěvky nejdříve schválit. Do teď to děláme tak, že napíšou koncept a já ho pak zveřejním. Jde to udělat i jinak? Třeba nějak nastavit práva, aby se jim nezobrazovala možnost Publikovat? Předem děkuji za jakoukoliv odpověď.

  Ruda

  #8434

  admin
  Keymaster
  Web

  V manuálu lze nalézt, co má vlastně konkrétní úroveň uživatele přesně povoleno.
  Redaktor (anglicky Author) může publikovat příspěvky, zatímco Spolupracovník (Contributor) už je zase publikovat nemůže.

  Pokud chceš přenastavit některá oprávnění, ideální je zvolit nějaký plugin, který to umí. Fungují většinou tak, že si zaškrtneš jednotlivé pravomoci pro skupinu uživatelů. Diskuze o podobných pluginech (i s odkazy) nalezneš v jiném vlákně našeho fóra. Pokud nějaký plugin použiješ, tak určitě uvítáme nějaké zkušenosti (dobré i špatné). A pokud se nezadaří, tak se klidně zase ozvi…

  Aktualizace: Povedený je také plugin Revisionary, který ještě dále vylepšuje sdílenou redakční spolupráci uživatelů s různými oprávněními…

  #8435

  ruda
  Participant
  Web

  Díky za odpověď :)

  #8436

  Libor
  Participant

  Zdravím,

  mám takový problém: na svém blogu píšu sám, jsem tedy Administrátor (i jsem to znovu pro jistotu nastavil a potvrdil), ale teď se mi objevilo (možná jsem něco omylem přenastavil) při psaní příspěvku místo “Publikovat” tlačítko “Odeslat ke schválení”. Když na to kliknu, objeví se buďto, že nemám dostatečné oprávnění, anebo se dostanu zase na výčet příspěvků a co jsem napsal nikde uloženo není.

  Neví někdo, jak na to? Předem díky.

  Libor

  #8437

  admin
  Keymaster
  Web

  Zkuste deaktivovat všechny pluginy, některý z nich by to mohl způsobovat, případně zkuste i výchozí šablonu Twenty Ten. I Administrátor může mít nějakým způsobem omezená práva. Nepoužíváte víceuživatelskou verzi WordPressu?

  #8438

  Libor
  Participant

  Díky za radu. Pluginy jsem dezaktivoval, Twenty Ten nastavil, ale pořád to nejde. Jde to jen u dříve vytvořených konceptů, ty mají vedle sebe tlačítko Publikovat, a to funguje. Mám šablonu Swift, a u ní jsem si všiml nové možnosti “roundup”, ale nezdá se, že by to bylo to. Ještě je tu okolnost, že mám ještě druhý blog, který je taky na vlastní doméně a hostingu, tak nevím, jestli si to nějak neuzurpovalo prioritu, ale nevím, kde bych to nastavil. :/

  #8439

  admin
  Keymaster
  Web

  To je podivné, nic dalšího mě zatím nenapadá. Jestli můžete, tak pošlete administrátorské přihlašovací údaje do WordPressu, zkusím se na to podívat.

  #8440

  admin
  Keymaster
  Web

  Tak i když se nakonec nepodařilo přijít na něco kloudného, nedávno se nám ozval emailem další uživatel s tímto problémem:

  Dobrý den,

  stal se mi problém, který jste již řešil na fórech s jinými uživateli, tak se chci zeptat, jestli jste již na něj nalezli nějaké řešení. Jde o to, že se mi místo Publikování příspěvku zobrazuje v menu možnost Odeslat ke schválení a příspěvek poté zmizí. Jsem jediným adminem a tvůrcem stránek. Pomohla deaktivace všech pluginů, jak jste radili?

  A na naši zápornou odpověď s dotazem, zda jde o tento konkrétní problém, přišel brzy email s řešením:

  Ano, jde o tento problém, ale již jsme ho vyřešili. Problém byl v tom, že můj web jede na hostingu s dalšími weby mého kolegy a důvodem zamezení zobrazování příspěvků byla jednoduše zaplněná databáze. Tu jsme uvolnili smazáním starých komentářů, které zabíraly několik mega, a následně jsme již opět mohli psát příspěvky. Myslím, že z tohoto důvodu nemohli psát příspěvky ani uživatelé z fóra se stejným problémem.

  Každopádně díky za odpověď a třeba vám naše vyřešení problému pomůže s podobnými dotazy uživatelů. Někdy se za komplikacemi skrývá jednoduchý problém, který člověk nebere v potaz.

  Děkujeme! Takže pokud ještě narazíte na tento problém, můžete toto navrhované řešení prověřit. Každopádně je to velmi zajímavé a zkusíme ještě zjistit další podrobnosti…

  #8441

  admin
  Keymaster
  Web

  Tak nakonec se po dlouhé době opět potvrdila doměnka s nedostatečným místem pro databázi. Uživatel Libor nám nedávno napsal následující:

  Dobrý den,

  ano, nakonec se mi to podařilo vyřešit navýšením limitů v databázích.

  Děkujeme za informaci!

  #8442

  atik
  Participant

  mám stejný problém, ale nefunguje. Skusil jsem deaktivovat pluginy, smazal komentáře. Poraďte

  #8443

  Karlinho
  Participant
  Web

  Atik – a zkusil jsi ono promazání databáze? Staré koncepty, nepotřebné příspěvky, komentáře…

  #8444

  atik
  Participant

  komentáře jsem smazal, nepotřebné příspěvky taky a koncepty jsem žádný nenašel. Tak i tak mi nejde.

  #8445

  admin
  Keymaster
  Web

  atik: Zkuste se držet původního vlákna, kde můžeme řešit konkrétní problém. Zeptal jsem se tam na několik základních věcí a pořád tam ještě nejsou odpovědi…

  #8446

  Hana w
  Participant
  Web

  Bohužel mám úplně stejný problém a deaktivace pluginů ani promazání příspěvků nepomohlo.

  #8447

  admin
  Keymaster
  Web

  Hana w: Příspěvky mohou dále zůstávat v databázi (jsou v Koši), takže tím moc místa neuvolníte. Jaký používáte hosting? Máte u hostingu nějaké omezení na velikost databáze?

  #8448

  Hana w
  Participant
  Web

  Mažu je i z koše, pokud tím myslíte tohle. Z toho co jsem na Endoře pochopila mám dva, mám Free a Mega. V tom by snad být problém neměl.

  #8449

  admin
  Keymaster
  Web

  A jaký z těch hostingových programů používáte na webu, kde se objevily problémy? Pokud to není způsobeno omezením databáze, tak zkuste deaktivovat všechny pluginy a nasadit výchozí šablonu Twenty Fourteen. Opravdu máte administrátorské oprávnění?

  #8450

  Hana w
  Participant
  Web

  Mám blog na mablogu a tam jsem měla Free, který mi nestačil a po tom co jsme koupili doménu a změnili adresu na .cz jsme navýšili na Mega. Všechny Pluginy jsem deaktivovala a žádná změna. Admin jsem už od začátku, a nikdy jindy problém nebyl. Nestane se po nasazení výchozí šablony něco jako ztráta dat?

  #8451

  admin
  Keymaster
  Web

  A kdy se problém vlastně objevil? Z ničeho nic? Nebo po nějaké aktualizaci? Po nasazení výchozí šablony o nic nepřijdete, ale určitě je lepší mít připravenou alespoň zálohu databáze :-)

  #8452

  Hana w
  Participant
  Web

  Včera se to objevilo z ničeho nic, vlastně se stala jedna věc a asi stím nesouvisí, Nahrávala jsem na blog video a nahlásilo mi to chybu potom už jsem nemohla přidávat příspěvky. Můžete mi poradit jak se zálohuje databáze? =)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (z celkem 21)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.