NextGen Gallery 2.0.0

Štítky: 

Zvolené téma obsahuje celkem 59 odpovědí. Do diskuze (11 účastníků) se naposledy zapojil uživatel  hamil1 a poslední změna je stará 10 let.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 41. až 60. (z celkem 60)
  • Autor
    Příspěvky
  • #16095

    terra
    Participant

    bolek a mirekk :

    dekuji za reakci. V nejakem prispevku jsem nasla popis, jak vlozit galerii. Protoze je tu vic vlaken na NG, nemuzu to ted najit. Ale vyzkousela jsem to a zatim to fugnuje, na tom mem testovacim webu. Muj problem byl :

    sidebar : obrázky byly rozhozene, ale to uz se vyresilo jednou z aktualizaci

    nejde vlozit fotogalerie, nejdriv ne nevkladalo nic, pak se vkladal vzdy jen jeden obrazek. Pravdepodobne se to taky vyresilo jednou z aktualizaci, coz uz jsem nevyzkousela, protoze uz jsem z toho byla fakt polosilena.

    takze

    klik na vlozit NG

    NG Basic Thunbnails (snad se to tak pise :)

    Otevřit založku What would you like to display : sources Galleries – vybrat galerii – dat save.

    Diky tomu, kdo ten prispevek dal, znovu jsem to vyzkousela a zatim funguje, presto na dulezity web se to zatim neodvazim dat, dokud si to jeste neotestuji.

    Jeste dotaz, mate pro NG 2.0.4 v cestine. Me pri zakliknuti na volbu jazyka se to porad aktualizuje do anglictiny, cestina by byla pohodlnejsi :). diky

    #16096

    mirekk
    Participant
    Web

    Diky tomu, kdo ten prispevek dal,

    Není zač :-)

    Ad čeština: oficiální není. Našel jsem jich pár na netu, ale žádná mě neuspokojila. Proto jsem si to nejdůležitější přeložil sám a na zbytek čekám až mi udělá kolega.

    Takže buď si stáhněte tento: http://chcistranky.eu/zdarma/#lokalizace

    anebo počkejte na nějaký lepší

    #16097

    terra
    Participant

    mirekk

    taky jsem rada za ten prispevek, protoze takhle jsem to delala od zacatku a nefungovalo to. Vyzkousela jsem to tedy po case znovu a hle. muselo se to vyresit nejakou aktualizaci.

    Udelala jsem aktualizaci na NG 2.0.4 jeste na dalsim webu, ktery ted predelavam a na fotogaleriich je zalozeny. Tak to bude zajimave. Zatim se zda, ze to funguje. Pokud jde o cestinu,myslela jsem, ze to je prelozene. Protoze po aktualizaci jsem mela cesko/angl hybrid. Jsem jen uzivatel, takze omlouvam se nekdy za hloupe dotazy.

    #16098

    Michal Janata
    Participant
    Web

    Já za českou verzi děkuju, jen kde jsi získal ten základ v AJ, já mám teď NG ve verzi 2.0.46 (nějaká chvíli uniklá verze), ale nevím kde by byl celý AJ soubor. Mám tam dost AJ výrazů a chtěl bych to dopřeložit aby to bylo pro všechny přístupné v nové verzi třeba toho pluginu “Čeština pro WordPress”, kde jsi to sehnal. Jinak já mám teď WP 3.8.1 a všude NG 2.0.46 a všechno mi šlape jak hodinky.

    #16099

    mirekk
    Participant
    Web

    Tak přátelé, stáhnul jsem si verzi 2.0.52, kde je opraveno snad vše, o co jsem vývojáře žádal.

    Tedy i odstranili i zobrazování části odkazu v náhledu galerie, při uložení úprav v galerii, která již byla vložená do příspěvku se tato neaktualizovala a další.

    Co se týče možnosti překladu (vývojáři příliš nepamatovali na neanglicky mluvící, takže plno řetězců není upraveno pro načtení do .po) na to se podívám až večer doma.

    Stáhnout jí můžete zde: https://bitbucket.org/photocrati/nextgen-gallery/downloads

    a nakopírovat jí pomocí FTP přes stávající soubory.

    Jak odepisují vývojáři: doufám že to pomáhá :-)

    #16100

    Michal Janata
    Participant
    Web

    Zkouším tu verzi 2.0.52 a vypadá to že to jede vpohodě. A jak tak čtu, tak by bylo dobré je taky na to upozornit, dost razantně, aby s tím něco udělali a šlo to překládat. Chci jí používat na oddílových webech, a přeci jen pro většinu lidí z oddílu je příjemnější čeština. Mě je to třeba jedno, ale taky jí preferuju.

    #16101

    mirekk
    Participant
    Web

    Vzhledem k tomu, že v tomto případě jde o “free”, tedy zdarma verzi, moc razantně je upozorňovat nebudeme :-)

    A moc v pohodě není. Např. ve správě galerie jsou příliš úzké první tři sloupce (což se dá opravit v css souboru ale při aktualizaci se ztratí.

    Dál: nereaguje na změny v Nastavení zobrazených informací v záhlaví atd.

    Ale to už je (snad) jen kosmetika. Uvidíme časem, zda vše funguje.

    #16102

    Michal Janata
    Participant
    Web

    A to bych je klidně upozornil, když to mají takhle špatně udělaný. Část načíst jde a část ne. Docela by mě zajímalo jak je to s placenou verzí, podle mě tam to taky nefunguje a bylo by dobrý, aby to fungovalo jako ve verzích 1.x.x takže bych se toho upozornění nebál. Je to naprosto legitimní požadavek, překlad po nich nikdo nechce, jen mít tu možnost.

    #16103

    mirekk
    Participant
    Web

    A to bych je klidně upozornil, když to mají takhle špatně udělaný

    Prosím:

    http://wordpress.org/support/plugin/nextgen-gallery

    #16104

    Michal Janata
    Participant
    Web

    Tak jsem dostal i odpověď, že je to jedna z věcí o které ví a že na ní budou pracovat. Tak snad se toho brzy dočkáme. A nevíte, proč ta verze 2.0.52 není normálně dostupná na WordPress.org?

    #16105

    bojina
    Participant

    Mám WP 3.81, NG jsem povýšil z 2.0.4 na 2.0.52. Mohu tedy nějaký způsobem spustit alespoň částečně CZ ?

    #16106

    mirekk
    Participant
    Web

    Asi o 10 příspěvků výš je odkaz na stažení češtiny :-)

    #16107

    bojina
    Participant

    Omlouvám se, nevěděl jsem, že musím vytvořit adresář lang. Takže nejaktuálnější čeština je tato – Verze 2.0.7 | 11.8.2013 ?

    #16108

    Michal Janata
    Participant
    Web

    Ano, je to tak. Ty verze té galerie se ale už moc neliší v řetězcích co se dají teď přeložit. Takže je to použitelný +/- i třeba na verzi 2.0.52 To co tam není přeložené, teď ani přeložit nejde, protože ta galerie je na překlady špatně udělaná. Podle příspěvku který jsem dostal na jejich podpoře o tom problému ví, a budou se snažit to upravit aby to šlo přeložit. Takže snad nějaká z dalších verzí.

    #16109

    bojina
    Participant

    OK, díky za info. Ještě jednu otázku – která poslední verze NG mi půjde komplet česky ve WP 3.81 ?

    #16110

    bojina
    Participant

    Tak jsem tam dal ručně 1.9.10 co používám na WP 3.6. Sice to hlásí update na 2.0.40, ale je to česky, snad to pojede.

    #16111

    mirekk
    Participant
    Web

    Nejnovější “jedničková” byla 1.9.13. Používám jí k mé spokojenosti

    http://wordpress.org/plugins/nextgen-gallery/download/

    #16112

    bojina
    Participant

    Narazil jsem na problém s alby. Galerie mám nahrané OK, vytvořil jsem 4 alba (2011-2014) a do nich nahrál příslušné galerie. Alba jsem vložil na stránku Fotogalerie, ale jsou tam jen rámečky s příslušnými galeriemi. Má se tam objevovat název, případně popis alba ? Také když rozkliknu náhled, tak z velké fotky se dostanu zpět jedině šipkou vlevo nahoře v prohlížeči. Nemůže to být způsobeno kombinací WP 3.81 a NG 1.9.10 ?

    Děkuji.

    #16113

    bojina
    Participant

    První část problému jsem vyřešil tím, že jsem založil hlavní album, do kterého jsem vložil již vytvořená 4 alba. Takže po otevření stránky fotogalerie se objeví 4 alba i s popisem a náhledovým obrázkem. Jenže problém je, že při pokusu změnit náhledový obrázek se v řádku Vyberte náhled obrázku neobjeví všechny náhledy, ale jen malá část. Jak tam dostanu všechny vytvořené náhledy v galeriích abych mohl albu přiřadit správný náhled ?

    Děkuji. WP 3.81 NG 1.9.13

    #18261

    hamil1
    Participant
    Web

    NextGen Gallery se ani ve verzi 2.0.61 nechová tak jak potřebuji. Nainstaloval jsem proto adminem dříve zmiňovaný plugin NextCellent Gallery – NextGEN Legacy. Jsem spokojen. Vše zatím funguje tak jako NextGEN Gallery před aktualizací na 2.0 .

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 41. až 60. (z celkem 60)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

WordPress – novinky, návody a zajímavosti