NextGen Gallery 2.0.0

Štítky: 

Zvolené téma obsahuje celkem 59 odpovědí. Do diskuze (11 účastníků) se naposledy zapojil uživatel  hamil1 a poslední změna je stará 10 let.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 21. až 40. (z celkem 60)
  • Autor
    Příspěvky
  • #16075

    valada06
    Participant

    Tak jsem zkusil aktualizovat a nedopadlo to dobře, musel jsem nahodit zálohu… Úplně mi přestal fungovat File Manager. Musel jsem nahodit zálohu… Vypadá to, že má plugin pořád vážné problémy, ale nejhorší je, že když mi to tehdy zblblo web, tak jsem tři dny hledal příčinu – nic jsem nenašel, a tak jsem nahodil zálohu… No, alespoň už vím, co za tím stálo. :-)

    #16076

    admin
    Keymaster
    Web

    Těžko říci :-)

    Podle toho, co jsem viděl a četl, tak se problémy objevují u cca 5 % uživatelů a souvisí s používaným hostingem nebo jde o nějaký konflikt s pluginem/šablonou. Tam se pak ale nedá s jistotou říci, zda za to může přímo NextGEN Gallery, protože problém může být právě i v jiném pluginu/šabloně.

    Každému doporučuji přečíst zajímavý text, který přibližuje některé vývojářské problémy. Podle toho, co jsem pochopil, bude každý týden vycházet nová verze pluginu, která bude opravovat některé z mnoha různých chyb. A to dokud se celá situace trochu nezklidní… Osobně tak zkusím aktualizovat cca za měsíc… Ale uvítáme zkušenosti nebojácných uživatelů :-)

    #16077

    admin
    Keymaster
    Web

    Tak už to někomu funguje bez problémů s nejnovější verzí 2.0.14? :-)

    #16078

    Michal Janata
    Participant
    Web

    Mě osobně to fungovalo bez problémů vždycky. Ale teď to vypadá ještě lépe :-)

    #16079

    admin
    Keymaster
    Web

    kalich5: Díky! Měl jsem na mysli hlavně “problematické” uživatele :-) Zajímalo by mě, zda se jim chyby ještě stále projevují i s nejnovější verzí…

    #16080

    valada06
    Participant

    Takže se radši zeptám ještě jednou, je to už opravdu v pořádku? Nemá s tím zkušenost někdo, kdo používá Download manager plugin? Protože jestli to aktualizuji a zase ho to shodí, tak budu muset zase použít hosting zálohy a to oni neradi, protože to prý zatěžuje server.

    Za případnou reakci děkuji předem.

    #16081

    Michal Janata
    Participant
    Web

    Tak jsem zkusil poslední verzi WordPress Download Manager 2.5.0 a NextGEN Gallery 2.0.17 a všechno mi funguje vpořádku. A jen k tomu jaký mám hosting, tak jsem u WEDOSu a mám NoLimit Extra. Kvůli parametrům, i kvůli těm se to možná může blbnout.

    #16082

    admin
    Keymaster
    Web

    Ano, podle různých náznaků to vypadá, že problémy někoho skoro neovlivnily, zatímco někdo jiný jich má až nad hlavu. Patrně to souvisí s prostředím hostingu, případně s konflikty s dalšími pluginy…

    #16083

    valada06
    Participant

    Tak u mě bude nejspíš ten problém s hostingem, nebo s pluginy, protože mi to pořád nejede… Každopádně díky za informaci a asi tedy zachovám starou verzi, akorát mě nahoře trochu znervózňuje neustálé upozornění na aktualizace. :-)

    #16084

    admin
    Keymaster
    Web

    valada06: Také jsem u některých důležitých webů tento plugin zatím neaktualizoval :-) Myslím, že ještě pár týdnů počkám, snad budou problémy mezitím dořešeny…

    #16085

    terra
    Participant

    Povolili mi nervy a aktualizovala jsem znovu na posledni verzi,protoze me wp porad upozornoval. jak se ukázala byla to velka chyba, rozhodila se mi vetsina prispevku s fotkama. takze ted je mazu a pouzivam klasicka media z wp, tam kde to nechodi. Nechapu, na nekterych strankach to zustalo OK a nekde se k tomu nabalily dalsi fotky a vypada to strasne. Zkousela jsem se znovu vratit k verzi 1.9 a kupodivu me to nechce pustit. Poprve to slo, ted to nejde. Co me taky vadi neustale aktualizace neceho, co proste nefunguje tak jak ma. Nemeli by si autori uvedomit, ze ne vsichni jsou odbornici a delat veci funkcni nebo s varovanim “pokud jste blb tohle neaktualizujte”. Pripadne nas odkazat na redakcni system, ktery je stabilni a funguje. dekuju

    #16086

    jardab
    Participant

    Vrátil jsem se z verze 2.0.17 na verzi 1.9.13, ale nepomohlo to. Rozházelo mi to galerie a i když mám nastaveny 3 sloupce, mám jen jeden (vždy jsou 3 fotky – větší mezera – 3 fotky …). A paměť je trvale kolem 120 MB (nesnížilo se) a před přechodem z 1.9 na 2.0 byla pod 60 MB. Nemáte s tím někdo zkušenost?

    #16087

    jardab
    Participant

    Jo a take nefunguje obtekani obrazku ([singlepic id=1749 w=160 h=120 float=left]). Cache nepouzivat, ale po navratu na 1.9 se mi to zda rychlejsi i pres tu vysokou pouzitou pamet.

    #16088

    admin
    Keymaster
    Web

    Takže podle dosavadních ohlasů asi ještě s aktualizací počkám :-)

    Mimochodem, jen pro zajímavost, objevil se už i nový plugin NextCellent Gallery – NextGEN Legacy, který je vlastně forkem stávající poslední staré verze 1.9.13. Stačí deaktivovat NextGEN Gallery, nainstalovat plugin a po jeho aktivaci bude všechno jako dřív. Ani aktualizace už tam nebude nikde svítit. Plugin by měl být průběžně aktualizován a vyvíjen, ale zatím těžko soudit o jeho kvalitách… Každopádně by mělo být možné po nějakém čase (až budou chyby opraveny) přejít na novou verzi NextGEN Gallery…

    #16089

    TK
    Participant

    zdravím, narazil jsem také na problém s Nextgen – starší verze mi na stejném hostingu u jednoho webu s šablonou s artisteeru funguje bez problémů na druhém mi hlásila chybu – nějaký fatal error ve vztahu k Nextgen. A to až po upgrade WP na 3.8. Tak jsem aktualizoval na 2.0 – zobrazuje se admin v pořádku, avšak web se zobrazuje v “nouzovém” režimu – nevím jak se to nazývá, je to bez šablony a jen odkazy. Tak jsem použil návod na Legacy a to pomohlo – díky. Jen mám pocit jestli to nemůže být kolize z WP 3.8 ? Jsem ale jen amatér tak nevím.

    #16090

    admin
    Keymaster
    Web

    TK: Takže nefunguje WordPress 3.8 v kombinaci s NextGEN Gallery 2.0.40? Jaký používáte hosting? Jaká tam byla konkrétně chyba (zmiňovaný Fatal error)? Patrně půjde o nekompatibilitu s nějakým pluginem (zkuste je všechny deaktivovat a postupně to zkoušet) nebo šablonou (zkuste nasadit výchozí šablonu Twenty Fourteen).

    #16091

    bolek
    Participant
    Web

    WP 3.8 i nyní WP 3.8.1 mi s NextGEN Gallery 2.0.40 funguje, sice je běh stránek celkově pomalejší, než ve verzích 1.x , ale funguje… (Wedos, http://www.fotomoto.cz)

    #16092

    terra
    Participant

    To bolek. dobry den, koukala jsem se na Vase stranky a zda se mi, ze fotogalerie neni delana v nextengalery, nebo se mýlim? Ostatne zacina to byt jako jedine mozne reseni, vytvorit si fotogalerii jinde a udelat odkazy.

    Ja uz z toho zacinam mit opravdu osipky. Prestava me to bavit, protoze uz jsem udelala vsechno mozne a posledni verze, ktera mi funguje je 1.9.3, kterou mam stále na dulezitem webu a desim se toho, ze to jednou cele spadne, az si to nebude rozumet s novou verzi WP, ktera se mi automaticky nainstaluje. Pokud se podivam na NG 2.0.4, je kompatibilni do verze WP 3.7.1. Nemuze byt cely problem v tom, ze je NG vzdy o krok zpet? Nedá se s tim proboha uz neco delat? dekuji

    #16093

    bolek
    Participant
    Web

    jj, fotogalerii, jak ji mam i ted, jsem pouzival uz s predchozim redakcnim systemem. NextGEN pouzivam jen na fotky ve clancich a nahodny obrazek v sidebaru… Je to holt plugin zdarma a jeho autor ho vyviji tak, jak je v jeho silach, zkuste napsat na forum primo NextGEN. Take doufam, ze v nektere z dalsich verzi NG 2.x se rychlost webu zase vrati do dob jako s 1.x…

    #16094

    mirekk
    Participant
    Web

    terra:

    taky zkouším 2.0.4 na neveřejném webu. A už jsem z ní šílený. Proto na “ostrém” webu pořád jedu na 1.9.13. Nejste v tom sama, nebojte.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 21. až 40. (z celkem 60)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

WordPress – novinky, návody a zajímavosti