NextGEN Gallery 2.0 – Nastavení nelze uložit

Úvodní stránka Fórum podpory WordPressu Problémy s WordPressem NextGEN Gallery 2.0 – Nastavení nelze uložit

Zvolené téma obsahuje celkem 23 odpovědí. Do diskuze (5 účastníků) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna je stará 6 let, 4 měsíce.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (z celkem 24)
 • Autor
  Příspěvky
 • #18623

  mighal
  Participant

  Ahoj, máme WordPress 3.9.1 + NextGEN Gallery 2.0.65 a k tomu jsme pořídili za nějakou kačku NextGEN Pro 1.0.17. Nefunguje nám jakékoliv nastavení galerie v “Nastavení galerie” nebo “Ostatní možnosti”. Například když chci změnit jen řazení fotek podle data a nastavení uložím, vráti se nastavení zpět k výchozímu. A tak se to děje u jakéhokoli dalšího políčka nebo selektu. Nemáte někdo nápad co s tím? Sám už nevím co dělat. Deaktivoval jsem ostatní pluginy, dal základní šablonu, přepsal práva k souborům na 777, pročetl několik diskuzí…

  #18628

  mirekk
  Participant
  Web

  Sice to vyzní blbě, ale jsem rád, že v tom nejedu sám. Na “ostrém” webu mám zatvrzele pořád verzi 1.9.13, ale na zkušebním 2.0.65. A protože jde o zkušební, myslel jsem si, že jsem si prostě něco “udělal” špatně a proto to nejde ukládat.
  Zkoušel jsem deaktivovat úplně všechny pluginy, nasadit nějakou Twenty šablonu a stajně to neukládá. Chtěl jsem i smazat databáze a začín vlastně od nuly. Ale teď už to neudělám.
  Proto vás prosím, okud vládnete angličtinou lépe než já s překladačem, napište tento problém na podporu NextGen a budu vděčný za zveřejnění jejich reakce.
  Děkuji

  #18630

  admin
  Keymaster
  Web

  Buď mi to bez problémů funguje nebo nevím přesně, kde měníte nastavení. Zkoušel jsem to v hlavním menu Gallery – Gallery Settings, hned první políčko “Display galleries as” jsem změnil z “NextGEN Basic Thumbnails” na “NextGEN Basic ImageBrowser” a vše se správně uložilo.

  Možná jste měli dříve nějakou verzi pluginu, kde byla chyba a při změně nastavení to udělalo nějaký nepořádek. Zkusil bych zcela resetovat nastavení (menu Gallery – Other Options – Reset Options. Přijdete tím sice o případné změny nastavení, ale problémy by tím měly zmizet. Doporučují to i autoři v anglickém fóru, např. zde.

  #18631

  weskomfort
  Participant
  Web

  Hmmmm tak zjišťuji, že mám stejný problém. Adminku dívám se že popisuješ ještě anglické menu. Problém bude asi kombinace NG Gallery 2.0.65 (je již přeložena) a WP 3.9.1. jak je ve tvém odkazu. Je tam i přesně stejný problém. Jdou měnit obrázky a galerie, ale nejde uložit nastavení.

  #18632

  mirekk
  Participant
  Web

  Ano, galerie jdou vkládat bez problémů, ale žádné z nastavení v levém menu se neuloží. Nepomáhá ani reset na výchozí.

  #18633

  admin
  Keymaster
  Web

  Já pořád nevím o jakém nastavení mluvíte :-( Můžete mě někdo navést? Myslíte tím modální okno, pomocí kterého se vkládají galerie do příspěvku?

  sonab: Ano, verze 2.0.65 už umožňuje zase po delší době lokalizaci, ale součástí pluginu žádná není, takže když jsem ho teď nainstaloval, tak je všechno v angličtině. Možná tam máte nějakou starší češtinu, která pouze začala znovu fungovat?

  #18634

  mirekk
  Participant
  Web

  Já mám staženou verzi, u níž píšou, že její součástí je čeština od Separatisty :-)
  Nastavení: já mám na mysli třeba to Nastavení galerie a Ostatní možnosti. To při vkládání galerie (okno) funguje.
  Tohle:

  Attachments:
  #18637

  admin
  Keymaster
  Web

  To bych o tom měl možná něco vědět :-) Už jsem psal vývojářům asi před týdnem, že tam nacpali lokalizační soubory pro WordPress 3.0 a uvedli mě jako autora. Netuším proč a kdo jim to posílal… Spíše začala fungovat nějaká starší čeština z adresáře wp-content/languages/plugins?

  mirekk: To nastavení vidím, je normálně přístupné z hlavního menu, ale když tam něco změním, tak to bez problémů funguje. Co jste konkrétně zkoušel změnit a nešlo to? A ani “Smazat možnosti” (dost nepovedený překlad) nefunguje? Píše to nějakou chybu? Nebo se to jen neuloží?

  #18638

  weskomfort
  Participant
  Web

  Tak já už nevím kam jsme češtinu dávali a kam ne, ale od verze 2.0.63 by měla být čeština součástí.
  Ale teď jsme zjistily že přesně čeština je ten problém. Když ji smáznem z webu, tak všechno funguje jak má.

  #18639

  mirekk
  Participant
  Web

  Ha: Sonab je geniální! Ano, stačí smazat v adresáři /wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/i18n/lang/
  češtinu a vše funguje.
  Díky!

  #18640

  weskomfort
  Participant
  Web

  Díky za pochvalu, ale nebýt admina kterému to v angličtině všechno fungovalo, tak to nezkusím.

  #18641

  admin
  Keymaster
  Web

  WTF? Ale já tam tu češtinu mám a všechno bez problémů funguje? Po tom smazání zůstal plugin stále v češtině? Možná byly obě lokalizace v nějakém konfliktu? To je docela zajímavé, zkusím to ještě nějak nasimulovat…

  #18643

  weskomfort
  Participant
  Web

  Ne ne. Po smazání je plugin v en. A opravdu si myslím, že tady nebyla čeština doinstalovávaná (ve složce languages žádná není). Web je nový ještě na test doméně.

  #18644

  admin
  Keymaster
  Web

  To není možné, ta čeština tam vůbec nepasuje, jsou to soubory pro WordPress 3.0 a nemohly celý plugin počeštit :-( Nebo jsem blázen… Nemůžete se ještě podívat, co to bylo konkrétně za češtinu? A když tam ten soubor vrátíte, tak to ukládání zase nefunguje?

  #18645

  weskomfort
  Participant
  Web

  Vytažená čeština z pluginu.

  Omluva chtěla jsem poslat češtinu, ale nezkontrolovala jsem velikost.
  Když se tam čeština vrátí, tak to zase nejde ukládat.

  #18646

  weskomfort
  Participant
  Web

  Hlavička z češtiny

  msgid ""
  msgstr ""
  "Project-Id-Version: WordPress CZ (3.0)\n"
  "Report-Msgid-Bugs-To: wp-polyglots@lists.automattic.com\n"
  "POT-Creation-Date: 2010-06-17 16:04+0000\n"
  "PO-Revision-Date: 2010-07-13 00:56+0100\n"
  "Last-Translator: Separatista <pavelevap@separatista.net>\n"
  "Language-Team: Separatista <pavelevap@separatista.net>\n"
  "MIME-Version: 1.0\n"
  "Content-Type: text/plain; charset=UTF-8\n"
  "Content-Transfer-Encoding: 8bit\n"
  "X-Poedit-Country: CZECH REPUBLIC\n"
  "X-Poedit-SourceCharset: utf-8\n"
  "Plural-Forms: nplurals=3; plural=n>=2 && n<=4 ? 1 : n==1 ? 0 : 2;\n"
  "X-Poedit-Language: Czech\n"
  "X-Poedit-KeywordsList: __;_e;__ngettext\n"
  #18648

  mighal
  Participant

  Geniální.. Díky moc Sonab i Mirekk! Češtinu jsem odstranil přesně z toho adresáře jak píšete výše a jakékoliv nastavení které zadám nebo zvolím v Gallery Settings nebo Other Options (teď už anglicky) se uloží jak má. Díky, díky :).

  #18652

  admin
  Keymaster
  Web

  sonab: Zkuste to prosím nahrát ještě jednou, trochu jsem navýšil limit, případně soubor zazipujte, díky!

  Jinak ten samý soubor tam mám, podle mě je to defaultní soubor přímo z instalačního balíčku a bez problémů všechno funguje. Nemáte ještě někde jinde nahranou češtinu pro tento plugin? Protože i když tam ten soubor mám, tak zůstává celý plugin v angličtině a vzhledem k tomu souboru nikdy být v češtině nemohl, protože to je stará čeština pro WordPress. Nemůže tam někde docházet ke konfliktu s nějakou starší verzí češtiny a tohoto souboru? Podle některých screenshotů jste měli plugin počeštěn, ale ta čeština to udělat nemohla, takže to je trochu záhada…

  #18664

  weskomfort
  Participant
  Web

  Tady je ta čeština. Případně poskytnu přístupové údaje k webu.

  #18667

  admin
  Keymaster
  Web

  Ano, přesně tento soubor jsem tam měl, ale ještě jsem tam raději nahrál tento nahraný soubor. Vše ale zůstává v angličtině, v češtině není nic a ukládat mohu bez problémů také všechno. O co tady jde? Prosím o přístupy na web nebo dneska neusnu :-) Díky!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (z celkem 24)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.