NextGEN Gallery 2.0 – Nastavení nelze uložit

Úvodní stránka Fórum podpory WordPressu Problémy s WordPressem NextGEN Gallery 2.0 – Nastavení nelze uložit

Zvolené téma obsahuje celkem 23 odpovědí. Do diskuze (5 účastníků) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna je stará 9 let, 11 měsíců.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (z celkem 24)
  • Autor
    Příspěvky
  • #18623

    mighal
    Participant

    Ahoj, máme WordPress 3.9.1 + NextGEN Gallery 2.0.65 a k tomu jsme pořídili za nějakou kačku NextGEN Pro 1.0.17. Nefunguje nám jakékoliv nastavení galerie v “Nastavení galerie” nebo “Ostatní možnosti”. Například když chci změnit jen řazení fotek podle data a nastavení uložím, vráti se nastavení zpět k výchozímu. A tak se to děje u jakéhokoli dalšího políčka nebo selektu. Nemáte někdo nápad co s tím? Sám už nevím co dělat. Deaktivoval jsem ostatní pluginy, dal základní šablonu, přepsal práva k souborům na 777, pročetl několik diskuzí…

    #18628

    mirekk
    Participant
    Web

    Sice to vyzní blbě, ale jsem rád, že v tom nejedu sám. Na “ostrém” webu mám zatvrzele pořád verzi 1.9.13, ale na zkušebním 2.0.65. A protože jde o zkušební, myslel jsem si, že jsem si prostě něco “udělal” špatně a proto to nejde ukládat.
    Zkoušel jsem deaktivovat úplně všechny pluginy, nasadit nějakou Twenty šablonu a stajně to neukládá. Chtěl jsem i smazat databáze a začín vlastně od nuly. Ale teď už to neudělám.
    Proto vás prosím, okud vládnete angličtinou lépe než já s překladačem, napište tento problém na podporu NextGen a budu vděčný za zveřejnění jejich reakce.
    Děkuji

    #18630

    admin
    Keymaster
    Web

    Buď mi to bez problémů funguje nebo nevím přesně, kde měníte nastavení. Zkoušel jsem to v hlavním menu Gallery – Gallery Settings, hned první políčko “Display galleries as” jsem změnil z “NextGEN Basic Thumbnails” na “NextGEN Basic ImageBrowser” a vše se správně uložilo.

    Možná jste měli dříve nějakou verzi pluginu, kde byla chyba a při změně nastavení to udělalo nějaký nepořádek. Zkusil bych zcela resetovat nastavení (menu Gallery – Other Options – Reset Options. Přijdete tím sice o případné změny nastavení, ale problémy by tím měly zmizet. Doporučují to i autoři v anglickém fóru, např. zde.

    #18631

    weskomfort
    Participant
    Web

    Hmmmm tak zjišťuji, že mám stejný problém. Adminku dívám se že popisuješ ještě anglické menu. Problém bude asi kombinace NG Gallery 2.0.65 (je již přeložena) a WP 3.9.1. jak je ve tvém odkazu. Je tam i přesně stejný problém. Jdou měnit obrázky a galerie, ale nejde uložit nastavení.

    #18632

    mirekk
    Participant
    Web

    Ano, galerie jdou vkládat bez problémů, ale žádné z nastavení v levém menu se neuloží. Nepomáhá ani reset na výchozí.

    #18633

    admin
    Keymaster
    Web

    Já pořád nevím o jakém nastavení mluvíte :-( Můžete mě někdo navést? Myslíte tím modální okno, pomocí kterého se vkládají galerie do příspěvku?

    sonab: Ano, verze 2.0.65 už umožňuje zase po delší době lokalizaci, ale součástí pluginu žádná není, takže když jsem ho teď nainstaloval, tak je všechno v angličtině. Možná tam máte nějakou starší češtinu, která pouze začala znovu fungovat?

    #18634

    mirekk
    Participant
    Web

    Já mám staženou verzi, u níž píšou, že její součástí je čeština od Separatisty :-)
    Nastavení: já mám na mysli třeba to Nastavení galerie a Ostatní možnosti. To při vkládání galerie (okno) funguje.
    Tohle:

    Attachments:
    #18637

    admin
    Keymaster
    Web

    To bych o tom měl možná něco vědět :-) Už jsem psal vývojářům asi před týdnem, že tam nacpali lokalizační soubory pro WordPress 3.0 a uvedli mě jako autora. Netuším proč a kdo jim to posílal… Spíše začala fungovat nějaká starší čeština z adresáře wp-content/languages/plugins?

    mirekk: To nastavení vidím, je normálně přístupné z hlavního menu, ale když tam něco změním, tak to bez problémů funguje. Co jste konkrétně zkoušel změnit a nešlo to? A ani “Smazat možnosti” (dost nepovedený překlad) nefunguje? Píše to nějakou chybu? Nebo se to jen neuloží?

    #18638

    weskomfort
    Participant
    Web

    Tak já už nevím kam jsme češtinu dávali a kam ne, ale od verze 2.0.63 by měla být čeština součástí.
    Ale teď jsme zjistily že přesně čeština je ten problém. Když ji smáznem z webu, tak všechno funguje jak má.

    #18639

    mirekk
    Participant
    Web

    Ha: Sonab je geniální! Ano, stačí smazat v adresáři /wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/i18n/lang/
    češtinu a vše funguje.
    Díky!

    #18640

    weskomfort
    Participant
    Web

    Díky za pochvalu, ale nebýt admina kterému to v angličtině všechno fungovalo, tak to nezkusím.

    #18641

    admin
    Keymaster
    Web

    WTF? Ale já tam tu češtinu mám a všechno bez problémů funguje? Po tom smazání zůstal plugin stále v češtině? Možná byly obě lokalizace v nějakém konfliktu? To je docela zajímavé, zkusím to ještě nějak nasimulovat…

    #18643

    weskomfort
    Participant
    Web

    Ne ne. Po smazání je plugin v en. A opravdu si myslím, že tady nebyla čeština doinstalovávaná (ve složce languages žádná není). Web je nový ještě na test doméně.

    #18644

    admin
    Keymaster
    Web

    To není možné, ta čeština tam vůbec nepasuje, jsou to soubory pro WordPress 3.0 a nemohly celý plugin počeštit :-( Nebo jsem blázen… Nemůžete se ještě podívat, co to bylo konkrétně za češtinu? A když tam ten soubor vrátíte, tak to ukládání zase nefunguje?

    #18645

    weskomfort
    Participant
    Web

    Vytažená čeština z pluginu.

    Omluva chtěla jsem poslat češtinu, ale nezkontrolovala jsem velikost.
    Když se tam čeština vrátí, tak to zase nejde ukládat.

    #18646

    weskomfort
    Participant
    Web

    Hlavička z češtiny

    msgid ""
    msgstr ""
    "Project-Id-Version: WordPress CZ (3.0)\n"
    "Report-Msgid-Bugs-To: wp-polyglots@lists.automattic.com\n"
    "POT-Creation-Date: 2010-06-17 16:04+0000\n"
    "PO-Revision-Date: 2010-07-13 00:56+0100\n"
    "Last-Translator: Separatista <pavelevap@separatista.net>\n"
    "Language-Team: Separatista <pavelevap@separatista.net>\n"
    "MIME-Version: 1.0\n"
    "Content-Type: text/plain; charset=UTF-8\n"
    "Content-Transfer-Encoding: 8bit\n"
    "X-Poedit-Country: CZECH REPUBLIC\n"
    "X-Poedit-SourceCharset: utf-8\n"
    "Plural-Forms: nplurals=3; plural=n>=2 && n<=4 ? 1 : n==1 ? 0 : 2;\n"
    "X-Poedit-Language: Czech\n"
    "X-Poedit-KeywordsList: __;_e;__ngettext\n"
    #18648

    mighal
    Participant

    Geniální.. Díky moc Sonab i Mirekk! Češtinu jsem odstranil přesně z toho adresáře jak píšete výše a jakékoliv nastavení které zadám nebo zvolím v Gallery Settings nebo Other Options (teď už anglicky) se uloží jak má. Díky, díky :).

    #18652

    admin
    Keymaster
    Web

    sonab: Zkuste to prosím nahrát ještě jednou, trochu jsem navýšil limit, případně soubor zazipujte, díky!

    Jinak ten samý soubor tam mám, podle mě je to defaultní soubor přímo z instalačního balíčku a bez problémů všechno funguje. Nemáte ještě někde jinde nahranou češtinu pro tento plugin? Protože i když tam ten soubor mám, tak zůstává celý plugin v angličtině a vzhledem k tomu souboru nikdy být v češtině nemohl, protože to je stará čeština pro WordPress. Nemůže tam někde docházet ke konfliktu s nějakou starší verzí češtiny a tohoto souboru? Podle některých screenshotů jste měli plugin počeštěn, ale ta čeština to udělat nemohla, takže to je trochu záhada…

    #18664

    weskomfort
    Participant
    Web

    Tady je ta čeština. Případně poskytnu přístupové údaje k webu.

    #18667

    admin
    Keymaster
    Web

    Ano, přesně tento soubor jsem tam měl, ale ještě jsem tam raději nahrál tento nahraný soubor. Vše ale zůstává v angličtině, v češtině není nic a ukládat mohu bez problémů také všechno. O co tady jde? Prosím o přístupy na web nebo dneska neusnu :-) Díky!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (z celkem 24)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

WordPress – novinky, návody a zajímavosti