NextGEN Gallery 2.0 – Nastavení nelze uložit

Úvodní stránka Fórum podpory WordPressu Problémy s WordPressem NextGEN Gallery 2.0 – Nastavení nelze uložit

Zvolené téma obsahuje celkem 23 odpovědí. Do diskuze (5 účastníků) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna je stará 9 let, 11 měsíců.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 21. až 24. (z celkem 24)
  • Autor
    Příspěvky
  • #18722

    Floppy
    Participant

    A existuje nějaká možnost překladu když tutu složku smažu a konečně to funguje? :)

    #18724

    admin
    Keymaster
    Web

    Tak jsem se snažil celý problém vyřešit a zatím mám následující výsledky:

    – Chybu jsem bohužel nemohl zaznamenat, protože na localhost (Windows) byla chyba a česká lokalizace se vůbec nenačítala. Nakonec se mi podařilo donutit vývojáře, aby to opravili.

    – Přiložená čeština obsahuje soubor nggallery-cs_CZ.po, který je opravdu pouze překladem staré verze WordPressu 3.0. Ale zkompilovaný soubor nggallery-cs_CZ.mo už je zase překladem NextGEN Gallery (autorem je Martin Krizek), takže lokalizace vlastně funguje.

    – A poslední hlavní problém s nemožností uložení některých nastavení způsobuje jenom jedna drobnost. Nesmí tam být totiž přeložen výraz “Save”. Když byl v souboru tento výraz přeložen na “Uložit”, tak se začaly objevovat různé problémy. Napsal jsem to všechno vývojářům, tak to snad v dohledné době opraví… Mimochodem, nebyla postižena jenom česká verze, ale vlastně všechny jazyky, kde výraz “Save” někdo přeložil :-)

    Každopádně jsem dekompiloval správný překlad pro soubor nggallery-cs_CZ.mo a kompletní překlad i se zrušeným překladem výrazu “Save” si můžete stáhnout a vyzkoušet. Pokud narazíte na ještě nějaké problémy, tak mi dejte prosím vědět. Díky!

    #18729

    mirekk
    Participant
    Web

    Funguje. Díky moc, jste asi fakt dobrej :-)
    Nechápu, jak můžete přijít na to, že “to dělá” jeden jediný řetězec překladu.
    Vývojáři budou mít ještě hodně práce s přípravou lokalizace, např. PRO verze je jen v angličtině. Ale to už je kosmetika. Pro redaktory je to česky a to je důležité.
    Ještě jednou velký dík.

    #18734

    admin
    Keymaster
    Web

    :-)

    Tak vývojáři v noci chybu konečně opravili. Pošlu jim ještě aktuální verzi češtiny (pokud si myslíte, že je vcelku kvalitní) a snad bude všechno opravené už v další verzi (aktuální 2.0.66 opravu ještě neobsahuje).

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 21. až 24. (z celkem 24)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

WordPress – novinky, návody a zajímavosti