Náhrada za zastaralý ImageManager pro vkládání obrázků

Úvodní stránka Fórum podpory WordPressu Pluginy (funkčnost webu) Náhrada za zastaralý ImageManager pro vkládání obrázků

Zvolené téma obsahuje celkem 8 odpovědí. Do diskuze (4 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna je stará 11 let, 8 měsíců.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 9 příspěvků - 1. až 9. (z celkem 9)
 • Autor
  Příspěvky
 • #1475

  jardakiss
  Participant

  Zdravím kolegové,

  od začátků s WordPressem někdy v roce 2006 jsem na svých webech použval plugin pro práci s obrázky, který se jmenuje ImageManager ( http://soderlind.no/archives/2006/01/03/imagemanager-20/ ). Ten sice stále funguje a práce s ním je naprosto bezvadná, nicméně poslední aktualizací prošel v roce 2008. Obávám se, že jeho bezpečnost už nebude valná a navíc se třesu dne a hodiny, kdy přestane fungovat.

  Můžete mi prosím z vlastní zkušenosti doporučit nejakou alternativu? Potřebuji snadné vkládání obrázků do článku, přičemž jejich třídění do složek je nutností (nejlépe s možností importu stávajících, ale není podmínkou). Právě proto mi nevyhovuje interní řešení WordPressu – orientace v něm je totiž (alespoň podle mne) poměrně složitá. Proti ImageManageru určitě.

  Děkují!

  #10839

  neteyescz
  Participant

  Dobrý den,

  Osobně bych se řídil radou vývojáře pluginu a začal používat Scissors. Ten ale také upadl v zapomění, i když dva roky jsou znát. V dnešní době je velmi oblíbený plugin Image Pro – Image resizing and media management done right, jež poskytuje nové možnosti a novou vizi pro manipulaci s obrázky ve WP. Ještě se mi celkem líbí Media File Manager, i když má celkem předpotopní grafiku.

  #10840

  jardakiss
  Participant

  Dobrý den,

  děkuji mnohokrát za odpověď.

  Image Pro jsem dnes objevil také a vypadá dobře. Bohužel ale aktuálně neumí třídění do složek, což mi při velkém množství využívaných obrázků (portréty lidí zmíněných v článku, loga organizací tříděná podle zemí a oboru apod.) chybí. Možnosti které nabízí ale opravdu stojí za úvahu.

  #10841

  admin
  Keymaster
  Web

  Díky za tipy na pokročilou práci s obrázky!

  Nevím jak přesně ten starý plugin fungoval, ale bude nějaký nový plugin kompatibilní s tímto pluginem, respektive nepřijdete o některé informace? Už jste nějaký vyzkoušel?

  Další tipy na práci s Knihovnou médií naleznete v souvisejících vláknech (některé se zabývají přímo tříděním obrázků do složek, např. 1 a 2).

  #10842

  jardakiss
  Participant

  Zatím jsem pluginy nezkoušel nahrát přes sebe abych vyzkoušel přechod z jednoho na druhý. Autor Image Pro totiž slíbil zařadit třídění do složek na feature list. Vzhledem k tomu, že ten původní funguje tedy ještě čekám.

  Původní plugin mi vyhovuje a považuji ho s tříděním do složek za přehlednější.

  #10843

  jardakiss
  Participant

  A je to asi tu – po aktualizaci na NextGEN Gallery 1.9.5 nefunguje :( (tlačítka OK a Cancel nereagují)

  #10844

  togur
  Participant
  Web

  Taky jsem z počátku různě třídil img do složek ale bylo s tím více problémů než užitku. Nakonec jsem ke standardní knihovně médií doinstaloval plugin MediaTags (http://wordpress.org/extend/plugins/media-tags/) – a spokojenost!

  #10845

  jardakiss
  Participant

  Aktualizace Nextgen Gallery 1.9.6 problém řeší.

  #10846

  admin
  Keymaster
  Web

  Díky za zprávu, ale stejně bych raději doporučil zastaralý plugin opustit…

  Jinak bych opětovné zprovoznění pluginu viděl v této opravě ve verzi 1.9.6

  Bugfix: Adjusted Javascript for activating social media pages to load on NextGEN Gallery pages only.

  Javascript přidaný ve verzi 1.9.5 se tedy přestal patrně načítat na všech stránkách v administraci, ale byl omezen pouze na stránky související s pluginem NextGEN Gallery.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 9 příspěvků - 1. až 9. (z celkem 9)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.