Krátké zprávy v bočním panelu

Domů Fórum podpory WordPressu Pluginy (funkčnost webu) Krátké zprávy v bočním panelu

Zvolené téma obsahuje celkem 11 odpovědí. Do diskuze (2 hlasy) se naposledy zapojil uživatel  Dugi a poslední změna proběhla před 7 měsíců, 2 týdnů.

Prohlížíte 12 příspěvků - 1 z 12 (z 12 celkově)
 • Autor
  Příspěvky
 • #32799

  Dugi
  Účastník

  Ahoj všem,
  chtěl bych se zeptat, jestli nevíte o nějakém pluginu, který by mi umožnil vložit do postranního panelu blogu krátké zprávy – řádově pár vět maximálně.
  Vyzkoušel jsem už několik pluginů, ale u všech mi chybí jedna zásadní věc. Chtěl bych, aby plugin umožnil vytvořit jakýsi archiv těchto krátkých zpráv. Stejně tak bych potřeboval, aby plugin pro tyto krátké zprávy nevyužíval klasické příspěvky (články). Zatím nejlepší plugin, který jsem našel, byl Kush Micro News (https://cs.wordpress.org/plugins/kush-micro-news/), který má samostatné rozhraní pro tvorbu těchto krátkých zpráv. Bohužel ale neumí udělat „archivní stránku krátkých zpráv“.

  Příklady webů, které mají přesně ten systém, o který stojím:
  astro.cz (screenshot – http://www.imagehosting.cz/images/astrofrf.jpg) a (archivní stránka – http://www.astro.cz/novinky.html)
  hcdukla.cz (screensthot – http://www.imagehosting.cz/images/hcd.jpg) a (archivní stránka – http://www.hcdukla.cz/archiv.asp?kde=aktuality&zobraz=posledni)

  Poradíte někdo? Předem děkuju

  #32803

  admin
  Klíčník
  Web

  Ještě než začneme hledat speciální plugin, tak se zeptám:

  – Proč nemůže jít o příspěvky (např. z rubriky “Novinky”)?

  – Nešlo by využít formáty příspěvků (řešilo se např. zde)?

  – Koukám, že už se tu podobné téma řešilo, ale jsou tam bohužel dost zastaralé a mrtvé pluginy :-(

  – Když to nemohou být příspěvky, tak byste si mohl jen definovat vlastní typ obsahu (manuál)? Případně k definici použít nějaký plugin, např. Custom Post Type UI.

  #32806

  Dugi
  Účastník

  Proč nechci klasické příspěvky – když jsem experimentoval s pluginy, tak některé z nich umožňovaly zobrazovat články jen z některé rubriky. Narazil jsem ale na problém, že když vydám článek, který má danou rubriku, aby se ukázal v postranním panelu, tak se zároveň ukáže i v hlavním sloupci, kde jsou „velké“ články.
  Ale když jsem si přečetl informace v poskytnutém odkazu (díky moc!), tak si říkám, že asi půjde nějak udělat, aby se články z určité rubriky neukazovaly v hlavním toku článků, ale jen v postranním panelu. Bohužel ale neví, kde to nastavit. Díval jsem se do rubrik a nikde jsem tam takové nastavení nenašel. Předem tedy děkuji za radu.

  #32807

  Dugi
  Účastník

  Formát příspěvku by to možná řešil, ale bohužel onu nabídku při psaní článku nevidím – asi jej nepodporuje šablona, těžko říct.

  #32808

  admin
  Klíčník
  Web

  @dugi: Ano, určitou rubriku lze snadno odebrat z výpisu příspěvků, např. pomocí akce pre_get_posts (témata) nebo i různých dalších pluginů (koukněte na související téma).

  Formáty příspěvků řeší spíše vzhled, kdy např. pro krátké zprávičky můžete definovat zobrazení bez názvu, ale se zvýrazněným datem, atd. Pokud to šablona nepodporuje, tak by to mělo jít doplnit v rámci odvozené šablony.

  #32810

  Dugi
  Účastník

  Díky moc za rady. Ten návod na vyřazení jedné rubriky z hlavního výpisu příspěvků asi použiju, ale zatím bojuju se základy. Vůbec netuším, jak postupovat, tedy do jakého souboru mám onen kód, který se o to postará, vložit.

  function exclude_category( $query ) {
    if ( $query->is_home() && $query->is_main_query() ) {
      $query->set( 'cat', 'bleskovky' );
    }
  }
  add_action( 'pre_get_posts', 'exclude_category' );
  #32812

  admin
  Klíčník
  Web

  Buď z toho udělat samostatný plugin nebo do souboru functions.php v adresáři s použitou šablonou (tam je ale vhodné použít odvozenou šablonu). Projděte si prosím také místní návod

  #32813

  Dugi
  Účastník

  Díky. Přiznám se, že s tímhle nemám žádné zkušenosti.

  #32814

  admin
  Klíčník
  Web

  Jasné, potom je možná lepší volbou nějaký plugin z dříve odkazovaného tématu.

  #32819

  Dugi
  Účastník

  Už jsem si stáhnul Ultimate Category Excluder a dělá přesně to, co jsem potřeboval! Díky moc. O zveřejnění samotných příspěvků se postará plugin Posts in Sidebar. Moc díky za pomoc při vyřešení problému!
  Krátké zprávy už nám fungují – viz pravý sloupec na našem webu http://www.kosmonautix.cz/

  #32827

  admin
  Klíčník
  Web

  Perfektní, doplnil jsem ještě odkazy na zmíněné pluginy pro ostatní čtenáře.

  Zajímavý web, ať se daří!

  #32828

  Dugi
  Účastník

  Díky za přání. Vám přeji to samé a ještě jednou díky za pomoc.

Prohlížíte 12 příspěvků - 1 z 12 (z 12 celkově)

Pro reakci na tento článek se musíte přihlásit.