Komentáře na stránkách

Zvolené téma neobsahuje zatím 1žádnou odpověď. Do diskuze (4 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna je stará 5 let, 7 měsíců.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 11 příspěvků - 1. až 11. (z celkem 11)
 • Autor
  Příspěvky
 • #25120

  valada06
  Participant

  Zdravím, zajímalo by mě, jestli WordPress nějak plošně zakázal vkládání komentářů do stránek? Dřív to totiž normálně šlo a teď k žádné stránce nelze přidat komentář a nikde jsem nenašel žádnou možnost to upravit.

  Děkuji za odpověď.

  #25139

  sjiamnocna
  Participant
  Web

  Wordpress nic nezakázal, mám dojem, že pouze v základním nastavení má komentáře vypnuté (což mi přijde jako dobrý krok)

  Možnost globálně zakázat komentáře je v nastavení -> obecné – povolit návštěvníkům přidávat komentáře k příspěvkům a stránkám.

  Ovšem, toto se dá nastavit pro každý příspěvek, bohužel WordPress ve výchozím stavu tuto možnost skrývá a tím to dělá složitější, ale dá se to změnit:
  Při úpravě příspěvku stačí v horní oblasti kliknout na zobrazované informace a vybrat z nich komentáře (Bůh ví proč je to tam dvakrát a není to sloučené do jednoho). Pokud se objeví možnost povolit/zakázat komentáře, stačí to přepnout a aktualizovat. Pokud ne, vyzkoušejte tu druhou záložku se stejným názvem.

  #25142

  valada06
  Participant

  Tak v tom obecném nastavení jsem, ale díky za tu radu s tím nastavením u konkrétní stránky. Hledal jsem to dole a ne nahoře.

  #25144

  sjiamnocna
  Participant
  Web

  Ještě dodám, že v obecném nastavení se jen určuje to, jestli budou u nových příspěvkú povoleny, či ne.
  Můžete taky použít hromadnou úpravu příspěvků, pro povolení komentářů

  #25151

  valada06
  Participant

  Tak jsem všem stránkám hromadně povolil komentáře a pořád žádná změna. Komentářový formulář se prostě u stránky neobjeví. Řeším to na dvou webech, takže to není (každý je na jiném hostingu), takže to nevypadá pouze na problém s konkrétní stránkou/poskytovatelem.

  #25152

  mil667
  Participant

  Nemáš komentáře smazané v šabloně?

  #25168

  sjiamnocna
  Participant
  Web

  Používáte na obou webech stejnou šablonu? Podporuje komentáře? Neproběhla tam nějaká manuální změna (vymazání comments_template() či něčeho)?

  Prosím, napište sem adresy těch webů, ať to můžeme vidět :)

  #25169

  valada06
  Participant

  Týká se to webů: http://ngfailsub.eu/ a http://madamsecretary.funsite.cz/. Komentáře obě stránky podporují. Ne, poslední dobou nedošlo k žádným takovým úpravám.

  #25171

  sjiamnocna
  Participant
  Web

  Pardon, já na obou webech formulář na odeslání komentářů vidím :)

  #25191

  valada06
  Participant

  U nových stránek se nezobrazoval, každopádně pomohlo individuální povolení u každé nově vytvořené stránky a teď to vypadá, že se to tam dává automaticky, takže děkuji za radu. :-)

  #25484

  admin
  Keymaster
  Web

  Doplním, že jde o novinku WordPressu 4.3, který u všech nových stránek automaticky zakazuje komentáře. A co s tím? Buď je musíte u každé stránky ručně povolit nebo použít nějaký plugin, např. Allow Comments on Pages by Default, který navrátí původní chování ze starších verzí.

  Osobně jsem raději, když jsou komentáře u stránek automaticky vypnuté, protože jsem je musel stále zakazovat u různých stránek typu “Kontakt”, ale uživatelé byli dlouho zvyklí na jiné chování, což způsobuje trochu zmatky…

  V menu Nastavení – Komentáře je tato možnost pojmenována “Povolit návštěvníkům webu přidávat komentáře k novým článkům” (anglicky “Allow people to post comments on new articles”), což se vztahuje na klasické příspěvky, ale nikoli stránky.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 11 příspěvků - 1. až 11. (z celkem 11)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.