Jak to vypadá s Češtinou pro WordPress 4.3?

Úvodní stránka Fórum podpory WordPressu Čeština pro WordPress Jak to vypadá s Češtinou pro WordPress 4.3?

Štítky: 

Zvolené téma obsahuje celkem 25 odpovědí. Do diskuze (8 účastníků) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna je stará 8 let, 2 měsíce.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 21. až 26. (z celkem 26)
  • Autor
    Příspěvky
  • #25400

    J-Prause
    Participant

    Michal Janata: Nic ve zlém, ale “překladatele” do češtiny, který nabízí svoji službu slovy “…zkusím když tak něco přeložit. Když by jsme měli celý…” bych nebral.

    #25401

    Foxtrot
    Participant

    Trochu rozvinu co mě napadlo už dříve. Zdá se mi, že efektivita řešení překladů přes forum se limitně blíží nule…
    Nenapadlo vás třeba domlouvat překlady jinak/jinde? Např. ve Skype skupině.
    Mít prostě nějaký menší (víceméně) aktivní tým překladatelů a řešit to přes Skype.

    #25402

    Foxtrot
    Participant

    Zapomněl jsem na Slack, který WP teď hodně prosazuje. Taky možnost.

    #25583

    Foxtrot
    Participant

    Ok, dva týdny bez odpovědi, takže hádám, že žádná jiná organizace, než přes forum neexistuje :)

    #25595

    admin
    Keymaster
    Web

    @croolman: Díky!

    @j-prause: Sice jsou tam chyby, ale občas se objeví nějaké zajímavé řešení či nápad, takže to vidím spíše pozitivně (a u pluginů jsem zcela rezignoval na nějakou kontrolu). Bohužel korektoři se zatím do překladu moc nezapojují, pomáhat chtějí spíše uživatelé, kteří zase pravidla tolik neznají a nerespektují… Snažím se to ale opravovat a nepouštět tam očividné hrubky a nesmysly…

    @foxtrot: Není to zase tak špatné :-) Proč to zatím nechci řešit přes Skype, Slack, Facebook a další? Obecně je to asi vhodné řešení, pokud se najde několik lidí, kteří tam budou rovnou schvalovat překlady nebo diskutovat nad detaily. Problém je ale v uzavřenosti skupiny… Když se podíváte na Facebookovou skupinu o WordPressu, tak tam za pár dní nic nedohledáte, něco jsou komentáře, atd. Naopak na fóru uživatelé doplňují aktuální informace i ke starým tématům, takže nejde jen o podporu, ale vlastně přehled různých informací. Uživatelé se také musí domluvit na konkrétní čas, věnovat se tomu a hlavně se to zpětně zase špatně dohledává… Naopak na fóru si to přečte i náhodný čtenář, který najednou pocítí touhu se k tomu nějak vyjádřit a může se stát, že bude mít nějaký zajímavý nápad. A jsou tam zpětně dohledatelné mnohé problémy, např. tento, který se konečně s novou verzí podařilo dořešit. Vím, že fórum není zcela ideální, ale můžeme to zatím zkusit alespoň tímto způsobem a uvidíme. Jsem otevřen i dalším řešením, ale bohužel jejich výhody podle mě v současné chvíli moc nevyužijeme…

    P.S. Založil jsem nové téma o češtině pro WordPress 4.4, takže diskuze o nové verzi může pokračovat tam. Ale pro každý řešený problém bych navrhoval založit nové téma, lépe se to bude sledovat. Pokud se nám to neosvědčí, tak to můžeme změnit, případně přejít na nějaký jiný systém…

    #26391

    admin
    Keymaster
    Web

    @foxtrot: Aktuálně zkoušíme pro jednoduché operativní diskuze Slack (pro větší témata zůstane fórum), pokud bude zájem, tak dejte vědět na jaký email zaslat pozvánku.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 21. až 26. (z celkem 26)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

One thought on “Jak to vypadá s Češtinou pro WordPress 4.3?”

Komentáře nejsou povoleny.

WordPress – novinky, návody a zajímavosti