index.php vyspání zkrácených příspěvků s náhledovými obrázky

Úvodní stránka Fórum podpory WordPressu Problémy s WordPressem index.php vyspání zkrácených příspěvků s náhledovými obrázky

Zvolené téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (3 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna je stará 7 let, 11 měsíců.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (z celkem 7)
 • Autor
  Příspěvky
 • #2123

  roboti006
  Participant

  Zdravím, ve své šabloně bych potřeboval, aby se mi na hlavní stránce vypsaly příspěvky, ale není to jen tak. Pro zachování vzhledu potřebuji, aby se mi nevypisoval celý článek, jen jeho zkrácená verze (pokud existuje), popřípadě pár slov a tečky. Kromě toho bych také potřeboval, aby tam ke každému byl i náhledový obrázek. Vím že články vypisuje WP_QUERY ale ta se nedá nijak moc nastavit jak potřebuju. Prosím o rady s tímto a předem děkuji za odpovědi.

  #12701

  Lukenzi
  Participant

  Tohle umí snad každý plugin zobrazující nejnovější články (třeba ve widgetu). Takže bych pohledal “recent post widget” a koukl do zdroje na řešení.

  #12702

  roboti006
  Participant

  To jo, ale já jsem myslel jestli to jde jen při použití šablony… Místo archivů že bych měl zkrácené články s náhledy, které by se navíc daly jednoduše vyhledávat, stejně jako v normální archivní stránce… Jen s tím, že tam místo textu bude zkrácený úvodník, a náhledový obrázek.

  #12704

  roboti006
  Participant

  To znamená že bez pluginu to nepůjde?

  #12705

  admin
  Keymaster
  Web

  V tomto případě to s pluginem moc nepůjde, Lukenzi odkazoval na pluginy proto, abyste se podíval jak to dělají např. jejich autoři.

  Pokud jde o hlavní stránku, na které máte výpis nejnovějších příspěvků, tak budete provádět úpravy patrně v souboru index.php (v adresáři šablony).

  1) Zkrácení textu je nejlepší dělat vlastní značky tam, kde by měl být článek rozdělen. Předejdete tak problémům, kdy úvod končí uprostřed věty, atd. Použít můžete tlačítko pro pokračování textu, prohlédněte si náš starší článek. nedávno se tu také řešilo další podobné téma.

  2) Náhledové obrázky jsou ještě jednodušší, stačí přidat do šablony potřebné funkce pro jejich zobrazení. Projděte si prosím náš starší návod.

  #12706

  roboti006
  Participant

  Tak už to chápu ;) Celou dobu jsem myslel, že cyklus článku je šablonově jiný než archivní, ale už jsem pochopil, že to funguje velmi podobně, a že tam nemusím vytvářet vlastní cykly pro výpis… Prostě vytvořím normální článkový cyklus, a potom v Adminu nastavím zobrazení->hlavní stránka na výpis nejnovějších, a zároveň si zajistím zkrácení článku zápisem <!–more–> do příspěvku. Osobně jsem si radši udělal odkaz z nadpisu, protože by to odkazovalo na kotvu. Díky moc, ahoj :)

  #12707

  admin
  Keymaster
  Web

  Přesně tak, samotný cyklus (loop) obsahuje vždy celé články se vším všudy, ale pomocí funkcí v šabloně definujete jejich zobrazení. A značka pro pokračování textu se využívá právě pro oddělení úvodní části příspěvku. I to odkazování na kotvu tam má svůj logický důvod – úvodní text se totiž opakuje, takže je čtenář odkázán rovnou na pokračování textu.

  Osobně jsem si radši udělal odkaz z nadpisu

  Co to vlastně znamená a jak jste to udělal?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (z celkem 7)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.