Chyba ve WP 3.3 – pozadí

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (3 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna je stará 12 let, 4 měsíce.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (z celkem 5)
  • Autor
    Příspěvky
  • #1326

    n3s4
    Participant

    Zdravím, tak po dlouhém (opravdu dlouhém) rozmýšlení jsem si tedy aktualizoval wp na nejnovější verzi 3.3 a hned po aktualizaci mě zarazil jeden problém – pozadí. V administraci (/wp-admin/themes.php?page=custom-background) jsem měl nastavené pozadí, jenže nyní se na stránkách nezobrazuje. Nevíte čím to je způsobené? Do verze 3.2.1 mi to fungovalo, ale nyní ne.. Má s tím také někdo problémy?

    #10140

    neteyescz
    Participant

    Dobrý den,

    Ano, s tím problémy jsou a dokonce jsem je zaregistroval i já, co čtu zahraniční weby.

    Stačí, když do souboru header.php na místo tagu <head> vložíte toto:

    <body <?php body_class(''); ?>>

    Zdroj: http://www.wpexplorer.com/blog/custom-background-not-working-in-wordpress-3-3.html

    Neteyes.cz

    #10141

    n3s4
    Participant

    Děkuji, jen Vás poupravím: “do souboru header.php na místo tagu <head> vložíte toto:” místo <head> tam má být <body> – mohlo by to někomu způsobit nemilé problémy, kdyby zaměnil <head> za <body <?php body_class(”); ?>>

    #10142

    neteyescz
    Participant

    :-( Ježiš, to je to psaní po ránu. Díky.

    #10143

    admin
    Keymaster
    Web

    Lukas: Jakou používáte šablonu?

    Obecně by měla být funkce body_class() používána pokaždé u HTML značky body:

    <body <?php body_class(); ?>>

    Výsledkem této funkce jsou totiž automaticky přidávané třídy pro snadné stylování pozadí v různých situacích.

    Změna proběhla během vývoje WordPressu 3.3, kdy je nově styl vlastního pozadí přiřazován nikoli základní značce body, ale s upřesňující třídou body.custom-background, čímž získává toto nastavení prioritu (aby překrylo původně definované pozadí šablony či volbu jiného barevného schématu). Bohužel, pokud šablona nevyužívá funkci body_class(), tak nebude fungovat ani vlastní pozadí. Tento problém by se měl ale objevit jen u velmi malého počtu šablon…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (z celkem 5)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

WordPress – novinky, návody a zajímavosti