WordPress školení

Někdo může sice hned na úvod namítnout, že WordPress je tak jednoduchý, že není žádné školení potřeba, ale to je bohužel obecně rozšířený mýtus. Ano, vlastní blog si možná zprovozní téměř každý uživatel, ale málokdo už umí s WordPressem pracovat tak, aby využil všech jeho možností a do budoucna si tak třeba usnadnil práci. Můžete sice nalézt většinu potřebných informací zdarma (většinou v angličtině) na internetu, ale často pouze v roztříštěné podobě a někdy vlastně ani netušíte, co přesně chcete hledat. A právě proto vznikla naše nabídka WordPress školení.

Zatím pouze zjišťujeme předběžný zájem, na jehož základě budou vypsány konkrétní termíny. A na co se tedy můžete konkrétně těšit? Plánujeme pořádat celkem tři základní typy školení:

 • Začátečníci. První typ školení bude určen pro naprosté začátečníky, kteří vůbec netuší jak celý WordPress vlastně funguje, co by si měli kde nastavit a jak mohou různé věci upravovat. V tomto případě jsou cílem nikoli budoucí správci webů, ale spíše uživatelé v podobě redaktorů, kteří se dozví jak pracovat správně s příspěvky, stránkami, rubrikami a štítky. Důraz bude kladen na základní uživatelské dovednosti, práci s vizuálním editorem, nahrávání a úpravy obrázků. Po absolvování školení by měli být uživatelé schopni sami si spravovat svůj vlastní web ve WordPressu.
 • Pokročilí. Pokročilí uživatelé se v našem kurzu naučí jak s WordPressem efektivně pracovat. Probereme strukturu webu, nahlédneme i pořádně pod pokličku CMS funkcí, naučíme se definovat vlastní typy obsahu a budeme používat taxonomie. Vysvětlíme si rozdíly mezi stránkami, příspěvky, rubrikami, štítky, taxonomiemi a vlastními typy obsahu. Začneme využívat základy API WordPressu a jak s jeho pomocí jednoduše využívat/upravovat dostupné funkce.
 • Profesionálové. Potencionální programátoři si mohou sice většinou všechno nastudovat z anglické dokumentace, ale i v tomto případě se objevuje nepřeberné množství tipů pro tvorbu vlastních šablon a pluginů, nehledě na celkový pohled na vnitřnosti tohoto redakčního systému a přehled možností, jak ho nejlépe modifikovat k obrazu svému. Cílem školení je ukázat “klasickému” programátorovi, jak lze rychle a snadno využívat možnosti a funkce WordPressu a netrvat na svých “oblíbených” postupech, které se mohou stát v některých případech dokonce kontraproduktivní.

Cena ani termíny ještě nejsou pevně stanoveny, zatím vyjednáváme o pronájmu prostor a potřebného vybavení. Každopádně prvních 10 zájemců získá slevu 20 %, dalších deset pak slevu 10 %. Vyplnění formuláře je zcela nezávazné, spíše chceme nejdříve zjistit předběžný zájem a podle toho naplánovat konkrétní kurzy (spíše druhá polovina roku 2011). Po vyplnění formuláře si na vás pouze uložíme kontakt a jakmile budou vypsány přesné termíny, tak vás budeme jako potenciální zájemce informovat emailem.

Během školení obdržíte i různé studijní materiály a další drobné marketingové bonusy (např. hosting na rok zdarma). Pokud se chcete jako firma stát partnery školení a poskytnout nějaké bonusové materiály, kontaktujte nás prosím přímo na emailové adrese pavelevap@separatista.net.

Zájemci o WordPress školení mohou vyplnit stručný formulář. Po jeho odeslání nedostanete žádný potvrzovací email a objeví se jen nový prázdný formulář. Ničeho se ale neobávejte, všechny informace jsme v pořádku obdrželi. Poznámky a komentáře vítány!

Nejoblíbenější hosting pro WordPress WEDOS.cz

11 komentářů u „WordPress školení“

 1. Rád se takového školení zůčastním. Zvažte, jestli neudělat kromě školení také nějaký Workshop, kde by si již pokročilí vyměnili zkušenosti a tipy, triky.

 2. Tak jsem se taky přihlásil :-) myslím že takovéhle počiny nejsou na škodu a též podporuji i nějaký Workshop

 3. Dobrý den,
  mám zájem o školení wordpress a chtěla jsem se zeptat, kdy bude nejdříve zahájen a v jakém městě a popř. jaká je cena?

  Děkuji za bližší informace

  S pozdravem

  Monika

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *