WordPress 2.2 (Release Candidate 2)

Jen o týden později (13. května 2007) vychází po několika drobných opravách další testovací verze WordPressu 2.2 (Release Candidate 2), což nepřímo naznačuje, že se konečně blížíme k vydání finální verze.

Popis změn není příliš rozsáhlý a jde spíše o drobné opravy chyb, což lze u RC verze očekávat. Detailní podrobnosti o těchto opravách naleznete přímo ve WordPress Trac, kde jsou všechny změny v jednotlivých souborech přehledně (barevně) zobrazeny přímo ve zdrojovém PHP kódu. Pokud máte nainstalovanou předchozí verzi (RC 1), pak logicky stačí nahrát na server pouze změněné soubory. Pro mnohé z nás je však jednodušší přepsat všechno, než abychom ručně vybírali pouze změněné soubory :-) Zabalený archiv s instalačními soubory naleznete opět buď v archívu zatím vydaných verzí WordPressu, nebo si ho můžete stáhnout přímo zde.

Některé změny (bude průběžně doplňováno):

  • Opraven import odkazů (blogroll) ze souboru (ticket #4243).

Ihned po vydání RC 1 se však objevilo několik dotazů, které souvisejí se změnami v nové verzi WordPressu 2.2. Budou fungovat šablony (themes) i z minulé verze WordPressu 2.1? Lze nějakým způsobem deaktivovat zabudované widgety? Tedy nepoužívat je, případně pouze s již zažitým pluginem? Zde je totiž problém s novou verzí zatím asi největší, neboť stávající šablony i pluginy využívaly widgety jako nainstalovaného pluginu, zatímco nyní jsou widgety implemenované přímo v jádru WordPressu 2.2.

Nejoblíbenější hosting pro WordPress WEDOS.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *