Export vybraných příspěvků a jejich následné smazání (např. podle štítku, rubriky)

Narazil jsem na to už několikrát, zejména když lidé chtějí část příspěvků vyexportovat  a vložit do nového samostaného webu. WordPress sice umožňuje v základu exportovat (a importovat) pouze všechny příspěvky najednou, ale můžete použít vhodný plugin, který tuto možnost výrazně rozšíří. Vyexportovat vybrané příspěvky (např. podle štítků, rubrik, atd.) lze velmi jednoduše např. pomocí pluginu Advanced Export for WP & WPMU (pouze navolíte co se bude exportovat) a poté výsledek naimportujete na novém webu. A co se starými příspěvky? Opět použijeme plugin, tentokrát s názvem Bulk Delete, zaškrtneme rubriku či štítek odkud chceme příspěvky vymazat a problém je vyřešen.

5 thoughts on “Export vybraných příspěvků a jejich následné smazání (např. podle štítku, rubriky)”

  1. Mam problem s exportom, presnejsie, potreboval by som vyexportovat titul a obsah clankov aby som to mohol pouzit v MS Excel. Nevadi mi, ked plugin vyexportuje aj ine polia (tie vymazem dodatocne), ale kazdy plugin exportuje aj revizie… a to je chaos. Je mozne vyexportovat iba publikovane clany bez revizii?

  2. Wasco: Jakým způsobem pak exportní soubor (v podstatě formát XML) importujete do Excelu? V tomto případě máte asi jako nejlepší způsob přímý dotaz do databáze, např. v prostředí PHPMyAdmin., kde si pomocí dotazu přesně navolíte, co chcete exportovat (tedy i příslušné sloupečky):

    SELECT 'post_title','post_content' FROM 'wp_posts' WHERE 'post_status' = "publish"

    Nebo můžete zkusit ještě plugin Exports and Reports, který by měl umět něco podobného a to přímo z administrace WordPressu.

    P.S. A ještě mě napadla jedna možnost – odstranit z WordPressu všechny starší verze (revisions), což umí např. plugin Better Delete Revisions (určitě ale předem raději zazálohujte databázi).

  3. Dakujem za vycerpavajucu odpoved. S importom XML suboru som mal problem, pomiesal stlpce… jednoducho chaos. Tie pluginy urcite vyskusam, zatial si asi vystacim tym “selectom” v phpmyadmin. Este raz dakujem, velmi ste mi pomohli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *