WordPress 4.1: Odhlašování aktivních relací

Jednou z poměrně nenápadných novinek WordPressu 4.1 je tlačítko na stránce s uživatelským profilem, pomocí kterého můžete snadno odhlásit ostatní aktivní relace.

A k čemu je to vlastně dobré? Nemusíte se už třeba obávat, že jste se zapomněli odhlásit z nějakého veřejně přístupného počítače (např. knihovna, škola). Ztratili jste mobilní telefon? Stačí použít příslušné tlačítko přímo na stránce s uživatelským profilem, čímž okamžitě odhlásíte ostatní aktivní relace (samozřejmě kromě aktuální relace). Šikovná drobnost, která se ale určitě občas hodí.

WordPress 4.1: Tlačítko pro odhlášení ostatních aktivních relací

Tlačítko tam uvidíte v neaktivní podobě, pokud jste přihlášeni pouze v rámci aktuální relace.

WordPress 4.1: Neaktivní tlačítko v případě jediné aktuální relace

A jako administrátor můžete tlačítko použít i pro další uživatele, takže vlastně okamžitě odhlásíte všechny jejich aktivní relace (a budou se tak muset znovu přihlásit).

WordPress 4.1: Tlačítko pro odhlášení zvoleného uživatele ze všech aktivních relací

Původně se dokonce chystal kompletní přehled míst, odkud jste aktuálně přihlášeni, ale nakonec zůstalo pouze samotné tlačítko (můžete případně vyzkoušet plugin WP Session Manager). Zatím těžko říci, zda se k tomu budou chtít vývojáři ještě vracet, ale určitě by se třeba někde na Nástěnce hodilo pro kontrolu nějaké přehledné upozornění, pokud jste zrovna přihlášeni ještě někde jinde.

Ideální český hosting pro český WordPress je CZECHIA.CZ

One thought on “WordPress 4.1: Odhlašování aktivních relací”

  1. Jako ten plugin WP Session Manager mám naistalovaný na všech webech a funguje dobře. A když by něco takového bylo integrované přímo ve WP, tak by se to určitě hodilo. A nebo aby to byl ten plugin, dotažený do konce tak by to také mohlo být dobré.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *