WordCamp v Praze – 20. února 2016

Už potřetí se mohou zájemci o redakční systém WordPress společně setkat v rámci celosvětově pořádané konference WordCamp, která tentokrát proběhne v sobotu 20. února 2016 v Praze (v prostorách VŠE).

Samotný program bude opět rozdělen na uživatele a programátory. Zatímco uživatelská sekce bude zaměřena na problémy šablon, bezpečnost, SEO či sledování návštěvnosti, tak programátoři se budou zabývat zejména aktuálními trendy, tedy JavaScript (ReactJS) a REST API. Mezi přednášejícími se objeví např. Jan Tichý (Google Analytics), Vladimír Smitka (bezpečnost) či David Biňovec (WP_Query).

WordCamp 2016 Praha

Do konce týdne ještě seženete vstupenku v předprodeji za 399 Kč, následně bude cena navýšena na stále symbolických 499 Kč. A pokud už víte, že budete mít o víkendu čas, tak určitě zbytečně neváhejte s nákupem.

WordCamp 2016 Praha (wapuu)

Tentokrát bude WordCamp pokračovat ještě v neděli 21. února 2016, kdy se uskuteční Contributors day a budete moci vlastními silami přispět např. k překladu do češtiny. I když sobotní hlavní část možná nestihnu, tak v neděli můžeme osobně probrat různé problémy, které s lokalizací souvisejí (nástroj GlotPress, dodržování terminologie) a třeba se najdou zájemci, kteří pomohou s řešením pravidelného zpožďování české verze :-) Během několika společných hodin se určitě podaří i něco přeložit (zaměřit bychom se mohli třeba na síť webů aneb Multisite).

WordCamp 2016 Praha (logo)

Kromě mnoha zajímavých přednášek ale můžete hlavně poznat mnoho dalších lidí z komunity, které zatím znáte třeba jen z z internetu.

Nejoblíbenější hosting pro WordPress WEDOS.cz

7 thoughts on “WordCamp v Praze – 20. února 2016”

  1. Díky moc, kam mám poslet vstupné? To, že nemohu být přítomen, neznamená, že nechci být účasten :-)

  2. Nechci plýtvat jídlem, koupil bych si on-line vstupenku, ale nezúčastnil se a kazil statistiku…

  3. zjesu: Zúčastníte se později alespoň v online podobě a budete evidován jako někdo, kdo si zakoupil vstupenku (tedy akci nějakým způsobem podpořil). S jídlem bych si rozhodně nedělal starosti, den bude dlouhý a určitě se neztratí :-)

  4. zjesu: Díky, málokdy se vidí podobný příspěvek! Chtěl jsem dát emodži pro palec nahoru, ale nějak mi to v komentářích nefunguje, zajímavé…

    Ad nefunkční emodži (spíše jen moje poznámka): Tak bohužel zatím nedošlo k migraci databáze na kódování utf8mb4, protože je na serveru zastaralá verze MySQL :-(

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *