Čeština pro WordPress 2.8.3

Autoři WordPressu si na nás v poměrně krátké době přichystali další bezpečnostní záplatu, takže rozhodě neváhejte aktualizovat. Ačkoliv se může zdát, že je poslední dobou aktualizací příliš mnoho, tato nám jako autorům češtiny přišla vcelku vhod, protože jsme do lokalizace zahrnuli několik již připravených úprav na základě reakcí od čtenářů. A protože je v dnešní době samotná aktualizace po přihlášení do administrace již jen otázkou několika vteřin, není třeba si stěžovat na neustálé aktualizace, ale pouze dvakrát kliknout myší a užívat si pocitu, že se o námi používaný výrobek někdo pečlivě stará. Čeština by se vám měla nově nabídnout k instalaci v menu Nástroje – Aktualizovat WordPress. Pokud jste již dříve aktualizovali na anglickou verzi WordPressu 2.8.3 a používáte ve wp-config.php češtinu (cs_CZ), tak budete ještě jednou automaticky upozorněni na aktualizaci tentokráte české verze. Čeština bude mít vždy menší zpoždění oproti originální verzi, protože až po jejím vydání je připraven soubor pro překladatele a ti mohou zapracovat případné úpravy. Ale budeme se snažit vydávat české verze co nejdříve…

oficiálním oznámení o vydání WordPressu 2.8.3 se uvádí, že je nová verze další bezpečnostní záplatou, která doplňuje omezení implementovaná ve verzi 2.8.1. Dále bylo opraveno celkem 5 chyb (např. CSS v administraci pluginů, oprava problému s úpravou komentářů, která se objevila ve verzi 2.8.2, atd.).

A co je nového v české verzi? Asi nejdůležitější změnou je úprava uvozovek, které by se již měly zobrazovat hezky česky (upozornil čtenář syntax, čímž mu patří naše poděkování). Dále bylo opraveno několik drobných překlepů (např. “Dostupné witgety”) a upraven byl také automaticky vygenerovaný email (upozornil emailem čtenář Michal Zobec, čímž mu patří naše poděkování). Sjednoceny byly v překladu i některé anglické pojmy jako metadata, advanced, opravena byla i “střední velikost” u hodnocení síly hesla. Rozšířeno bylo také vysvětlení u nabídky aktualizace jazykových verzí WordPressu a přibylo také několik nových řetězců. Takže neváhejte a instalujte aktuální český WordPress 2.8.3 přímo z administrace WordPressu.

Nejoblíbenější hosting pro WordPress WEDOS.cz

9 thoughts on “Čeština pro WordPress 2.8.3”

  1. WP mi hlásí, že mám komentářem popohnat autory češtiny pro novou verzi 2.8.4, tak se o to snažím. :-) Jinak ale chci moc poděkovat za vaší práci a za WordPress oficiálně v češtině.

  2. Myslím, že pan autor, kterému touto cestou děkuji za výbornou češinu, bude výhledově z té věty o popohánění dost nešťastný :) Já bych tedy asi byl :)

  3. Díky moc všem za podporu a pochvaly! Čeština pro verzi 2.8.4 už je s “prázdninovým” zpožděním venku a můžete aktualizovat.

    Jarda: Už jsem uvažoval o odstranění té vtipné věty o popohánění z překladu, ale nakonec se to zase nestihlo a zatím to jde vydržet :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *