Ahoj všichni

Nějak se mi nechtělo vymýšlet žádnou novou úžasně inovativní uvítací frázi, takže nakonec ponechám automaticky vygenerovaný titulek z prvního příspěvku nainstalovaného počeštěného WordPressu. Můžete to brát třeba i jako poctu tomuto skvělému redakčnímu systému, ale hlavně jako potvrzení faktu, že jsem se konečně odhodlal založit své vlastní internetové stránky. Toto je tedy opravdu můj první příspěvek.Nemám sice moc rád plánování budoucnosti, ale snad bych mohl alespoň trochu naznačit, o jakých tématech si zde budete moci v budoucnu číst (nezáleží na pořadí):

  • Redakční systém WordPress a vše co s ním souvisí (novinky, pluginy, návody, design, problémy a snad i jejich řešení).
  • Cestování a příroda aneb výlety, pochody, zájezdy, expedice a vycházky do přírody (ornitologická pozorování).
  • Zážitky, postřehy, myšlenky společně se snahou literárně zpracovat dědovy staré deníky a na jejich základě pak vytvořit kroniku celé naší (čím dál širší) rodiny.
  • Pohled na současné dění (politické i společenské) doma i ve světě (se zaměřením na konfliktní oblasti).
  • Počítačové hry (zejména adventury, rpg, strategie) a jejich recenze a návody.
  • Trading aneb obchodování (nejen) s cennými papíry (akcie, warranty).
  • A samozřejmě vše ostatní, co je zatím v kolonce nezařazené a nebo o tom ještě ani nevím :-)

Pokud někomu připadá tento výčet poněkud široký a nevidíte mezi jednotlivými oblastmi žádnou souvislost, tak máte samozřejmě pravdu. Je to vlastně takové tematické bludiště (stejně jako já), které vypovídá poměrně přesně o mých zájmech, práci a trávení volného času. Ale bohužel (bohudík) je jich velmi mnoho a zatím ještě nedokážu předem zjistit, které téma mě nakonec zaujme nejvíce a budu se na něj více soustředit i na tomto webu. Chápu, že pro čtenáře to může být zpočátku poněkud zmatené, ale pokud se nějaké téma “ujme”, tak mu určitě vyhradím samostatnou část webu (např. subdoménu). Z něčeho možná vznikne časem třeba i nějaký zajímavý projekt, možná se tu objeví v euforii jen několik úvodních příspěvků a pak už bude jen Googlebot marně hledat nové aktualizace.

Přesto jsem ale pevně rozhodnutý, že to zkusím. Nejhorší možnost totiž spočívá v tom, že o všem stále jenom přemýšlíte, sníte, ale vlastně vůbec nezačnete. Mnoho měsíců se chystám, že budu psát o tématech, které mi připadají zajímavé, ale pořád jsem se nemohl odhodlat k tomu opravdovému začátku. Pořád jsem chtěl ještě vyzkoušet “toto”, dodělat “tamto”, pořádně to promyslet a počkat až budu mít trochu víc času. Jenže čas zatím pomalu (ale jistě) utíká, takže bych se mohl připravovat až do konce života. Nebude tedy hned zpočátku všechno optimalizované, ale web se bude rozvíjet postupně. Hlavně jsem se ale rozhodl, že už nebudu na nic čekat a konečně začnu. A kam bude tento web nakonec směřovat vlastně ani přesně nevím.

Update: Počátkem září 2007 jsem konečně na subdoméně spustil svůj nový projekt adventurních stránek. Bohužel jsem od té doby už neměl moc času na jejich aktualizaci, ale časem se snad budou úspěšně rozrůstat.

Nejoblíbenější hosting pro WordPress WEDOS.cz

One thought on “Ahoj všichni”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *