Rudolf1001

Přehled odpovědí

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (z celkem 3)
  • Autor
    Příspěvky
  • odpověď na téma: Problém s uploadem obrázků s vyšším rozlišením #23876

    Rudolf1001
    Participant

    Dobrý večer, omlouvám se za pozdější odpověď.

    Mám za to, že hřebíček na hlavičku jste uhodil s problémem s verzemi nebo kompilací knihoven.

    Komunikace s podporou je spíše k pobavení, ale potvrdili lepší výkon ImageMagic:

    Upozornil jsem na lepší výkon GD Library v redakční systému s tím, že se mi to jeví podezřelé, jestli je vše na serveru v pořádku a dostalo se mi téhle odpovědi:

    Dobrý den,
    v tomto ohledu je ImageMagic výkonnější. Technik na serveru nezaznamenal žádné rozdíly v nastavení ani žádné změny oproti běžné konfiguraci. V tomto ohledu je dle techniků server v pořádku.
    S přáním hezkého dne…

    Souhlasím, že 22 miniatur je hodně, samotná šablona jich využívá cca 8, kde se objevil zbytek netuším, možná slidery, které jsou součástí šablony..

    Co se týče fotografií, nahrávám některé z těch co jsem testoval v balíčku:
    1.běžná kvalita co používám pro web – ImageMagic zpracuje
    2.foto z běžného kompaktu v plné kvalitě – ImageMagic mi nezpracuje
    3.foto z běžného kompaktu v plném rozlišení – cca 5x větší komprese – Imagemagic také nezpracuje

    http://leteckaposta.cz/267272956

    Jak jsem ale zmiňoval, klon webu nemá na VPS problém se stejnými i s fotografiemi s řádově vyšším rozlišením.

    Jakmile budu mít trochu více času – počítám, že v pondělí nebo úterý, určitě zkusím testovací web dle doporučení na stejném hostingu.

    Teď spíše z důvodu co nejrychlejšího řešení uvažuju a nejsem z toho zrovna nadšený o přechodu na VPS.

    odpověď na téma: Problém s uploadem obrázků s vyšším rozlišením #23830

    Rudolf1001
    Participant

    Dobrý večer,

    Wehosting je NoLimit extra u Wedosu, podpora se vyjádřila v tom smyslu, že je to v prvé řadě hostingová služba a ne služba pro náročné konvertování…a přidala doporučení pro optimalizaci webu…

    Jenže tohle “náročné” konvertování je upload pár fotografiíz kompaktů nebo mobilů denně do soutěže ve WP.

    PHP info zjistilo:
    GD Version bundled (2.1.0 compatible)
    ImageMagick version ImageMagick 6.5.4-7 2014-02-10 Q16

    Jedná se o firemní web (dost nepříjemná situace s vyhlášenou a přerušenou soutěží).

    Po dobrých zkušenostech jsem web umístil k Wedosákům. Soukromě mám u nich už nějaký ten rok VPS 30GB HDD a 2GB RAM a tam klon webu běží minimálně 2x tak rychleji, nemluvě o tom, že by se s nadsázkou dal využít jako fografický editor…

    Zkusím se podpoře ještě ozvat ohledně slabého výkonu ImageMagic a pomalého, ale funkčního GD Library a podám zprávu jak jsem dopadl.

    odpověď na téma: Problém s uploadem obrázků s vyšším rozlišením #23824

    Rudolf1001
    Participant

    Děkuji, přepnutí knihovny opravdu pomohlo:

    Situace u fota 4000×3000 px, když nepočítám dobu uploadu, je nyní taková:
    Zpracováno přes Knihovnu médií za cca 20 sekund
    Zpracováno přes soutěžní plugin za cca 50 sekund

    Takže násobné zrychlení a funkční soutěž!

    Že by starší knihovna tak moc šetřila procesory hostingové společnosti?

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (z celkem 3)

WordPress – novinky, návody a zajímavosti