dejw

Přehled odpovědí

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (z celkem 6)
 • Autor
  Příspěvky

 • dejw
  Participant

  Rád bych se zeptal. Právě řeším tento problém. Použil jsem návod, struktura adres se změní, ale kliknu-li třeba na /stranka/2, kde mají být nějaké příspěvky, není nic nalezeno. Změnil jsem i .htaccess.

  První návod funguje:

  function my_rewrite_rules() {
    global $wp_rewrite;
    $wp_rewrite->pagination_base = 'stranka';
    $wp_rewrite->flush_rules();
  }
  add_action('init', 'my_rewrite_rules')

  Na druhou stranu není nejvhodnější. Věděl by někdo jak na to prosím? Děkuji

  odpověď na téma: Jedna rubrika na úvodní straně, její URL a komentáře #19024

  dejw
  Participant

  Podle návodu od sjimanocna se mi podařilo do návštěvní knihy importovat pouze povinné pole předmětu (soubor dávám k dispozici na stažení).
  Komentáře fungují tak, jak mají, nicméně přemýšlím a nevím jak udělat následující. V případě, že napíši top-level komentář s předmětem a někdo na něj odpoví – kde a jak nastavit aby v této odpovědi nešel již předmět změnit anebo lépe, aby nebyl vůbec zobrazen?

  Co se týče nastavení, aby vyplul nahoru vždy aktualizovaný komentář, to bohužel pomocí reverse_children nefunguje…

  Děkuji

  Attachments:
  1. extracomment.txt
  odpověď na téma: Jedna rubrika na úvodní straně, její URL a komentáře #19012

  dejw
  Participant

  Právě že tento plugin používám, nicméně jeho možnost “Check to show full width for archives, categories and tags” nijak vzhled stránky bohužel nezmění… Netušíte, kde by mohl být problém. URL adresu už byste měl mít na e-mailu.

  odpověď na téma: Jedna rubrika na úvodní straně, její URL a komentáře #18995

  dejw
  Participant

  Děkuji za vyčerpávající odpověď. Už je mi to více jasné. Upravený argument z bodu 2) funguje, nicméně stále neřeší zvýraznění položky “aktuality” v menu. Využil jsem tedy druhé doporučení a v menu vytvořil odkaz na domovskou stránku a v souboru functions.php nechal korektní zápis $query->set( 'cat', '7' );.

  Menu je tak zvýrazněné, na úvodní stránce se zobrazují požadované aktuality z kategorie id=7. Jediné, co mi zatím chybí k úplné dokonalosti je nějak zobrazit h1 nadpis aktuality, který jsem na stránku vkládal přes category.php a který je na statických stránkách vkládán nějak automaticky (viz příloha u příspěvku z 1.6.2014 (18:17)).

  Na stránky Vám pro lepší představu přístup dám moc rád. Stačí mi k tomu Vaše adresa IP, po jejímž zadání do pluginu UnderConstruction se Vám stránky zpřístupní.

  Snad již poslední dotaz se týká stránky na celou šířku (full width page). Co se stránek týče, zde problém není a v rozhraní WP lze tuto možnost zaškrtnou. Jde ale toto nějak nastavit i u rubrik tak, aby využily taky celou šíři stránky? Děkuji

  odpověď na téma: Jedna rubrika na úvodní straně, její URL a komentáře #18954

  dejw
  Participant

  Ještě jsem si všiml jedné změny a to v bodu jedna. V případě, že použiji řádek $query->set( 'cat', '7' );, je mi zobrazena úvodní stránka BEZ zvýraznění v menu a zároveň bez nadpisu Aktuality. Pokud tento řádek vyměním za query_posts( $query_string . '&cat=7' );, je menu zvýrazněné a zobrazen i nadpis. Osobně požaduji druhou variantu, ale admin psal, že je query_post špatně. Ale proč? :)

  odpověď na téma: Jedna rubrika na úvodní straně, její URL a komentáře #18952

  dejw
  Participant

  Děkuji oběma za odpovědi. Zatím jsem se vrhl na řešení bodů 1) a 2).

  První se mi podařil vyřešit, i když možná nevhodnou úpravou content.php. Podnadpisy s názvem rubriky nechci v žádné z rubrik, ani v komentářích, ani v aktualitách, proto jsem si content.php upravil, aby pro mě tyto zbytečné nadpisy do stránek nevkládal.

  Co se týče souboru category-aktuality.php, tak ten jsem taky zrušil, odstranil název archiv rubriky a třídu archive-title i archive-header změnil na entry-title, resp. entry-header. Potřebuji totiž jednotnost v H1 nadpisech, i když je i přesto vidět rozdílné odsazení mezer (viz obrázek – rozdílné mezery mezi nadpisy při použití H1 a následně H2 nadpisu v rubrice a na statické stránce…). Dalším podproblém rubrik vs stratické stránky je pro mě odsazení. Statické stránky mám jako full-width-page, nicméně rubriky jsou vycentrované na střed. Je tohle úprava v CSS anebo někde v nějaké funkci?

  Druhý problém – díky za napsanou funkci, bohužel nefunguje a píše chybu ” Missing argument 2 for filter_catlink()”…

  Zároveň se omlouvám, že jsem svůj problém nerozepsal do čtyř vláken, ale přišlo mi to takto rozumnější, i když jsem váhal, který způsob zvolit. Pro příště budu moudřejší.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (z celkem 6)